Mikulášovy patálie (2009)

Krásná, sympatická a jemná komediální adaptace moji milované knihy.

Morganovi (2009)

Pokud člověk přežije prvních strašně nudných 15 minut tak bohužel ještě není za vodou. Dle mého je to hodně nepovedená komedie, u které jsem se nudil od začátku dokonce.

Vlkodlak (2010)

Aneb když se na něco těšíte a pak se téměř nic nedostaví. :(

Všichni jsou v pohodě (2009)

To jsem byl zase jednou nemile překvapen. Usedám do sedačky s pocitem, že to bude komedie. A po prvních asi 15 minutách dostávám ránu, že to asi komedie nebude, ale spíše transgenerační tragédie či drama. Spousta lidí hodnotí výkon herců a tak dále. Ale tenhle film není o hercích. I kdyby tam ještě hrál Pitt či někdo slavný tak by to na celku nic nezměnilo. Herci hráli obyčné persony s neobyčejným životem zastřený do snesitelné podoby pro pyšnícího se otce. V dnešní době poměrně častá a běžná rutina v mylšení našich rodičů a nás dětí, že spíše přikrášlíme svůj život či prožitek než, aby jsme řekli že se máme špatně či že nejdeme k obrazu představivosti našich rodičů. Každý to dělá. A proto na tomhle filmu nebudu hledat mouchy typu, De Niro má jednu grimasu atd... Kolik chcete aby starostlivý otec měl grimas? Nebo proč vám vadí, že důchodce po cestě říká všem ostatním kam jede a proč jede? Vždyť to dělají všichni dnešní důchodci. Je to úplně normální život. Já tenhle film beru jako obecnou sociální sondu do života dnešních lidí, kdy jsou někteří svázaní očekáváním rodiny nebo jsou tlačeni k něčemu, co dělat nechtějí. Sonda do lží lidí, kteří si sami plno věcí nalhávají a nepřiznají si, že je něco špatně, v tomto případě vlastní rodině. Film příjemně utíkal, nesl se na takové zvláštní atmosféře a všichni byli v pohodě. :) Někdy si říkám, že lidi by se mli po takovém filmu hodně nad svým životem zamyslet a říct si popravdě jak na tom jsem já. Jsem taky takový?

Ctihodný občan (2009)

A víte co jsem nepochopil? Pro se Butler při zatýkání svléknul do naha. :-DD Celej film má výborná tempo, pár zvratů, ale šílenejch nelogičností. A zazděnej konec totálně zazdil vcelku dobrej film. Konec byl fakt ujetej.

Muž proti muži (2006)

Film má od začátku velmi dobře našlápnuto, ale jak hlavní hrdinové slezou z hor tak to jde čím dál více do kopru. A závěrečná pointa mi k tomuhle filmu prostě nesedí.

Stáhni mě do pekla (2009)

Kdybych nepoznal pointu kus před koncem tak bych dal určitě 5*.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Já když si tu pročítám ty komentáře tak se osobně nestačím divit. Jak můžete po tomhle fiasku oslavovat Yatese jako génia či hrdinu? Film, který měl mít premiéru už bezmála před 8 měsíci zklamal na celé čáře. Člověk je tak natěšený a nedočkavý po ukázkách, že nemůže dospat dne, kdy se na Pottera vydá do kina. Den D přijde, pohodlně se usadíte a poté už jen čumíte jak pět na šest. Začátek byl dobrý, ale nepodařilo se jim vystihnout vážnost situace, že se Voldemort netýká už jen kouzelníků, ale i lidí. Hlavní postavy jsou sice vtipné a celá linka o dospívání a seznamování je vtipná, hezká, ale taky dlouhá a v některých chvílích naprosto zbytečná a je na úkor jiných o milion důležitějších scén. A snad poslední co se mi na líbilo byla linka s Dracem, to je správnej badass. A ještě Křiklan, dobře zahraný a vtipný, vem čert jeho odlišný vzhled oproti knize. Celkově nechápu jak mohl tenhle prázdný a neakční film stát 250 milionů USD, věřil bych tomu, že to vše spolikaly honoráře. Celý film čekáte, že se něco stane, že se bude něco dít, že přijde nějaké velké finále a když přichází na scénu hlavní záporáci už už poposedáváte jaká to bude nakládačka a ono nic nepřijde. Byla zabita celá kniha i její smysl. Nešlo o to ,,jen" zabít Brumnála, ale zničit Bradavice jako poslední místo dobra. A tady to vypadlo jen na mord Brumbála. A Harryho prázdná slova na konci, jak už nemůže pokračovat v Bradavicích též ztrácí význam. Ve filmu v pohodičce na věžičce si řekne tak teda už s s Bradavicema končím, jdu hledat viteály a v knize v troskách Bradavic a mrtvého Brumbála zahlásí zoufalost své situace a naléhavost hledání viteálů. Prostě hooodně špatný film a hodně mě to mrzý, protože tahle série si zaslouží dobré filmy a nikoli tohle prázdné trozo nazývané prologem. Nejhorší potterovka, bohužel.

Andělé a démoni (2009)

Strašně nudné. Myslím, že ej to větší průšvih než Šifra. A taky jsem se poučil v jedné věci. Snad ode dneška vynechám v kině filmy podle knižní předlohy a to mě vede i k tomu, že je mi Langdon sympatičtější v knize než ve filmu.