Nadine (2007)

Jednoduchá zápletka podaná docela složitě pomocí flashbacků. Možná jsem moc mladá na plný vcítění se do hlavní hrdinky, ještě mi tak nahlas neřvou biologický hodiny - líbila se mi intimita a věrný zachycení psychologie, jenže naplno soucítit s egoistkou, co se v tom vlastní vinou deset let motá? To tak úplně nejde. Hudbou a kamerou hodně připomíná Skafandr a motýl, proto body k dobru! I když Nadine je jen taková light verze. Nezapomenutelná scéna: Hledání na pláži.

Oko dravce (2008)

Dala jsem si dvojprogram a možná kvůli tomu, že to bylo krátce po jiným (lepším) filmu, mi ty blbosti a nelogičnosti moc nevoněly. Vím, že je to oddych, ale tolik kravin v jednom filmu... hmm... jako by mi do hlavy hučela trumpeta u každý zvrácený scenáristický kličky. Shia je ale sladkej a celej film letěl kupředu jak mejdlo na mokrý podlaze. A potěšila mě i role pro Rosarii Dawson. Nezapomenutelná scéna: Jeřáby na vrakovišti.

Pan Smith s manželkou (1941)

Romanticky, hravě a chytřeji než u Angeliny a Brada. Hitchcocka poznáte hlavně z freudovských motivů. Forma je zaměnitelná. Nezapomenutelná scéna: Pan Smith a jeho pantomimická diskuze s jinou dámou.

Pianistka (2001)

Pošahaná učitelka, která ve středním věku stálé sdílí lože se svou matkou. Svůj staropanenský sexuální hlad ukájí sledováním porna. Nechá se svou ještě pošahanější matkou přesvědčovat, že pořád ještě může prorazit jako hvězda koncertních sálů (to určitě). Týrání přenáší na své žáky a přebírá kluky holkám, kterým by pomalu mohla dělat matku. Evidentně je tohle způsob, jak získat Nobelovu cenu nebo se etablovat jako režisér. Škoda, že "šokujících námětů" tolik není a pak musíte přetáčet svoje vlastní filmy. Snad bude Das weise Band lepší. Nezapomenutelná scéna: tak to je snad jasný, ne?:o)

Mlčení Lorny (2008)

Co maj pořád všichni s těma Dardennovejma? Už jsem teda viděla i lepší filmy. Nezapomenutelná scéna: vlastně žádná. Celý film mi splývá dohromady.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Velká škoda, že tomu v půlce spadne řetěz. A že oslepeý Johnny je nakonec zajímavější než Antonio. Nezapomenutelná scéna: Útěk v řetězech.

Česká RAPublika (2008)

U některých filmů by měla vstupenku do kina povinně doplnovat obsáhlá režijní explikace. Jinak nerozumím tomu, proč filmaři, kteří se chtějí dostat na "dřen českým hoperům" , staví své protagonisty do vykonstruovaných, trapně nahraných situací, které řadí za sebou bez ladu a skladu. Je fakt, že tím vyniká ta prázdnost a nabubřelost jejich suprkůl hlášek a postojů. Kdo udělá první dokument o české hiphopové scéně? Ale pokud ji tvoří jen tyhle tři supermarketovci, tak ho snad ani vidět nechci.. Nejtrapnější scéna: těžko říct. Orionův freestyle?

Max Payne (2008)

Hrozně dlouhá pitomost, která není ani akční melou, ani detektivkou. A Wahlberg je legrační. Say hi to your mother! :o) Nezapomenutelná scéna: Halucinace pod drogama. Jediná záchrana od odpadu.

Samurai Girl (2008) (seriál)

Proklatě nudná minisérie, u který se nedá ztotožnit ani s tou mladou kočkou. Ztráta času i pro samuraje, japanology a vlastně kohokoliv (a v dalších dílech se to fakt nezlepší - ruce pryč!). Nezapomenutelná scéna: Pád ze skály. Jako COŽE???

Patriot (2000)

Emmerichovy megabláboly mi nikdy nepřinášely velkou radost. Ale co to? Patos až na kost. A dost! Nezapomenutelná scéna: Vybití rudokabátníků, jediná slušná scéna téhle krávoviny.