Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Obsahy (4)

State Zero

State Zero (2015)

V blízké budoucnosti se hlavní město Švédska proměnilo v pustinu. Sledujeme čtyři vojáky na rutinní misi v zóně 3 s rozkazem obnovit spojení se starou strážní věží. Režijní debut Andree Wallina natáčený v Londýně s exteriéry ve Stockholmu s vizuální stránkou, za kterou se nemusí stydět ani před velkými hollywoodskými trháky.

A Tale of Momentum & Inertia

A Tale of Momentum & Inertia (2014)

Úsměvný kraťas na téma všechny dobré skutky musí být po zásluze potrestány od portlandského studia HouseSpecial.

The Brandon Teena Story

The Brandon Teena Story (1998)

Hrdinou strhujícího dokumentu Případ Brandon Teena je mladá žena z Lincolnu v Nebrasce, která zaplatila za svou touhu stát se mužem a milovat ženy. Dvojice amerických režisérek se zaměřuje na poslední týdny Brandonova života, kdy se přestěhoval do nedalekého Falls City a dvořil se dívce jménem Lena. O jeho skutečném pohlaví nemělo proviční městečko ani potuchy, vždyť Brandon vždycky působil velice mužně a navíc byl oblíben u žen. Jak ve filmu vzpomíná několik přítelkyň, mužům se vymykal jen tím, že "výborně líbal", byl pozorný a uměl se chovat k ženám. Jeho pravá identita vyšla najevo teprve potom, co ho zatkli za falšování šeků. Mezi muži, s kterými se Brandon do té doby stýkal, nadělalo odhalení zlou krev. 24. prosince 1993 ho dva Lenini známí, Lotter a Nissen, nejprve znásilnili a o týden později zastřelili za to, že znásilnění ohlásil. Za oběť kulkám padli také mladá matka s dítětem v náručí a invalidní Afroameričan, kteří byli v tu chvíli s ním. Kromě mnoha výpovědí obsahuje film i autentické nahrávky z vyšetřování a z procesů s vrahy, které odhalují šokující míru homofobie mezi "strážci zákona". Osud Brandona Teeny se stal námětem celovečerního filmu Kluci nepláčou z roku 1999 (režie Kimberly Peirce), vítězného snímku prvního ročníku Duhy nad Brnem (2000).

Escape from City 17

Escape from City 17 (2009)

Krátkometrážní snímek z rukou Purchase Brothers na motivy počítačové hry Half Life 2: Episode One, sledující příběh dvou členů Odporu při evakuaci z Města 17.

Reklama

Ovládací panel
9 bodů