Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Biografie (9)

Marco Brambilla (režisér)

09.05.2023

Marco Brambilla je londýnský umělec italského původu známý svými propracovanými rekontextualizacemi populárních a nalezených snímků a také průkopnickým používáním trojrozměrných zobrazovacích technologií ve videoartu. Ve filmových kruzích ho ale především známe jako režiséra kultovního akčního filmu devadesátých let –… (více)

Austin Pendleton (herec / režisér)

14.03.2015

Austin Pendelton se narodil 27.3.1940 ve Warrenu, stát Ohio, USA. Nadání pro herectví získal od své matky, která byla profesionální herečkou. Vystudoval Yaleskou univerzitu. Vystupoval v několika divadelních hrách. Za režírování dramatu LIŠTIČKY od Lillian Hellmanové byl v roce 1981 nominován na divadelní cenu Tony. Dále… (více)

Kristen Wiig (herečka / scenáristka / producentka)

14.03.2015

Celým jménem Kristen Carroll Wiig je rodačka z Canandaigua, stát New York, USA. Vystudovala Arizonskou univerzitu, obor umění. Po vysoké škole dostala nabídku na práci jako výtvarnice v klinice plastické chirurgie ale raději odjela do Los Angles aby začala svou hereckou kariéru. Tam se přidala se k divadlní společnosti The… (více)

Elena Satine (herečka)

11.08.2013

Elena Satine se narodila 24.listopadu 1987 v Tbilisi, Gruzie. Je potomek šlechtického rodu Orbeliani. Počátek její profesionální kariéry sahá do jejích šesti let, kdy vystoupila v dětském představení UTRENNAYA ZVEZDA (Jitřenka). V devíti letech již měla řadu mezinárodních ocenění. V roce 1998 byla v New Yorku přijata uměleckou… (více)

Janet Margolin (herečka)

11.08.2013

Tato půvabná herečka se narodila 25.7.1943 v New Yorku. Je dcerou Benjamina Margolina, účetního a zakladatele nadace Nephrosis Foundation (v současnosti Kidney Foundation of New York) a Annette Margolin.Studovala Akademii múzických umění. V roce 1961, ve věku 18 let, získala roli na Broadwayi ve hře Morrise Westa DAUGHTERS OF… (více)

Andreas Katsulas (herec)

17.03.2011

Andreas Katsulas se narodil 18. května 1946 v Saint Louise, USA. Pochází z dělnické rodiny s řeckým původem. Vystudoval herectví na univerzitě v Saint Louise. Od roku 1971 do roku 1986 vystupoval u divadelní společnosti Petera Brooka.V roce 1986 se odstěhoval do Los Angeles a začal dostávat větší i menší role v hollywodských… (více)

Natasha Yarovenko (herečka)

18.02.2011

Natasha Yavorenko se narodila 23. července 1981 v Oděse na Ukrajině ruské matce a ukrajinskému otci. Vystudovala rusko-anglickou filologii na univerzitě v rodné Oděse. Po dokončení studíí se s rodinou odstěhovala do Španělska a usadila v Barceloně.Dostala místo v Katalánské regionální televizi a ta ji otevřela dveře do světa… (více)

Preeya Kalidas (herečka)

12.02.2011

Preeya Kalidas je anglická herečka a zpěvačka indického původu. Narodila se 21.6.1980 v Isleworthu, vyrůstala v Twickenhamu v jihozápadním Londýně. Otec byl nezávislý finanční poradce a matka pracovala pro British Airways.Ve třech letech začala s baletem a od pěti let se věnovala také stepu. Vystudovala divadelní a hudební… (více)

Musetta Vander (herečka)

10.09.2008

Vlastním jménem Musetta van der Merwe. Tato filmová a seriálová herečka vyrostla v JAR bez nejzákladnější moderní vymoženosti - bez televize! K filmu ji přivádí radio, dětské knížky a víkendové návštěvy kina. I přes to Mussetta, dcera učitelky baletu, neměla k zábavnímu průmyslu nikdy daleko. Poprvé vystoupila na jevišti již ve… (více)

Reklama

Ovládací panel
9 bodů