Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (91)

Black Adam

Black Adam (2022)

Na ulicích Kahndaqu lze zahlédnout i několik vozů bývalého východního bloku: Polski Fiat 125 a 126 nebo Wartburg 1.3.

Black Adam

Black Adam (2022)

Na zvláštní efektech spolupracovalo i pražské studio Universal Production Partners.

Seveřan

Seveřan (2022)

Ve filmu je řečeno, že je Island pustina. To není tak úplně pravda, protože se příběh snímku odehrává na přelomu 9. a 10. století n. l., kdy byla více jak třetina ostrova pokryta lesy. Až v nasledujících stoletích je Vikingové vymýtili.

Není čas zemřít

Není čas zemřít (2021)

Ve filmu byly použity dokonce čtyři modely automobilky Aston Martin. Jde o nejikoničtější model DB5 známý z Goldfinger (1964), dále V8, který se objevil například v Dech života (1987) a o dva zbrusu nové, DBS Superleggera a Valhalla.

Zelený rytíř

Zelený rytíř (2021)

Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna.

V síti

V síti (2020)

Ing. Roman B., muž s bulkou v kavárně, podle psychiatrického posudku netrpí pedofilií ani žádnou jinou sexuální deviací nebo psychickým onemocněním. Naopak se ukázalo, že jeho osobost výrazněji nevybočuje z normálu a je nadprůměrně inteligentní. Soud mu nepravomocně udělil osmnáctiměsíční trest odnětí svobody se zkušební dobou na tři roky. Po medializaci celého případu přišel o práci jako IT konzultant a přátelé se ho straní.

V síti

V síti (2020)

V případě partnerské dvojice padl v únoru 2021 takzvaný patrový rozsudek. Ivan H. dostal za nezákonnou komunikaci s několika nezletilými dívkami dva různé tresty, a to dvě dvouleté podmínky – jednu s odkladem na čtyři roky a druhou na pět let. Jako Slovák byl zároveň na šest let vyhoštěn ze země. Soudce Roman Podlešák ale zvažoval i nepodmíněný trest. Jeho bývalé partnerce Markétě M. potom soud uložil šestiměsíční podmínku s odkladem na dva a půl roku. Oběma hrozilo pět let vězení. Rozsudek je nepravomocný.

V síti

V síti (2020)

Dominik N., známý z filmu jako Sneeky, si v  listopadu 2020 odnesl od soudu tříletý podmínečný trest s petiletým odlkladem a nařízenou ochrannou léčbou. Za obvinění z trestného činu sexuálního nátlaku spáchaného na dítěti mladším 15 let a navazování nedovolených kontaktů s dítětem, a trestného činu šíření pornografie mu přitom hrozilo až 12 let vězení.

Valentin Dobrotivý

Valentin Dobrotivý (1942)

Automobil, o který měl Valentin (Oldřich Nový) zájem, byl Aero 50 Dynamik. Malosériový, na zakázku vyráběný vůz ze slavné vysokomýtské Carrosserie Sodomka. Z původních asi 9 kusů vyrobených mezi lety 1939–1941 jsou k vidění už pouze dva, jeden v Kalifornii a druhý ve vysokomýtském Muzeu českého karosářství.

Chlast

Chlast (2020)

Nikolaj (Magnus Millang) má doma elektronkový zesilovač Manley Stingray ll.

Anna

Anna (2019)

Agent Miller (Cillian Murphy) nabízí Anně (Sasha Luss) úkryt na tajné základně v České republice. To však není možné, protože ta vznikla až tři roky po událostech filmu.

Neviditelný

Neviditelný (2020)

Stříbrné SUV Nissan, které nabourané ukradne hlavní hrdinka, je v dalším záběru během jízdy na mostě v naprostém pořádku.

Captive State

Captive State (2019)

Film se odehrává v Chicagu, ve čtvrti Pilsen. Ta byla v 19. století pojmenována českými imigranty po české Plzni. Od roku 2006 je zapsána v Národním databázi historických míst USA, což je vládní seznam míst považovaných za hodné uchování pro svůj historický význam.

Balón

Balón (2018)

Balón je od roku 2017 vystaven v Muzeu bavorských dějin v Regensburgu.

Reklama

Ovládací panel
9 bodů