Napoleon (2023)

Tak Ridley nám senilní..🤷‍♂️Tentokrát to nezachránil ani Joaquin, kterej mi tu přijde trochu mdlej, ale přisuzoval bych to tomu, že ho do týhle polohy dotlačili. Obecně je to celý takový rozplizlý a ani ty bitvy, který bejvávaly Ridleyho vlajkovou lodí, postrádaj náboj, šťávu, záživnější akci,...Přijde mi, že nic neni dotažený do konce. Vrcholem je pak zcela fušinérsky zpracovaná "green screen" Moskva!🫣. Asi nejvíc pro mě celej film charakterizuje jedna ze závěrečných scén, kdy se Napoleon vyptává holčiček, jestlipak ví, kdo zapálil Moskvu - odpověď a následná total rezignující (těžko uvěřitelná) reakce definuje dojmy z filmu..🤷‍♂️

Zimní prázdniny (2023)

Ježiš tohle bylo hezký! Žádnej patos. Laskavě natočenej film, kterej pohladí po duši. Jasně námětem zase nepřekvapí, ale to zpracování. To zpracování!!👏. Herecky výborný! Giamatti je tu boží a pro tuhle roli se fakt snad narodil! Ale i zbytek ansáblu mu dobře sekunduje (dobře, Sessovi byste zprvu rozmázli xicht o stěnu, ale pak vám dojde, že tahle póza je pro film samotnej stěžejní!). Takže za 5 děkuju a po Vánocích už žádný opravky třeba nebudou!😉

To se mi snad zdá (2023)

Jako jo, je to dobrej film, ale zase ne tak dobrej, abych tu z něj uchcával a vyvolával ho jako film roku..to teda ani náhodou! A velebit tu Cagovo "herecký masterpiece"?? - oh, c´mon..! Nick bohužel nikdy nebude spadat do kategorie "dobrej herec" a to se může na hlavu stavět..🤷‍♂️. I když tahle role senila mu ze všech jeho počinů seděla pomalu nejvíc, takže možná ještě šanci má (jen je škoda, že je to až takhle na starý kolena). K samotnýmu filmu: jasný tu analogii k modernímu "lajfu na sockách" pozná snad aspoň půlka průměrnejch diváků a téma je to určitě zajímavý. Těch pár střihů a poodskočení "jinam" je taky poměrně zajímavých a určitě to dělá film zajímavějším a snaží se udržet divákovu pozornost, ale jak tu spousta ostatních píše - v druhý půlce se těžce ztrácí dech a to je nakonec škoda, páč právě pro mě je tohle pád do průměru.

Ptáci stěhováci (2023)

Jéé tohle bylo fajn! Od pětihvězdy tomu chybí fakt jen kousek a to jen kvůli tomu, že na 5 mi tam chyběl nějakej epickej moment. Každopádně po dlouhý době konečně dobrej animák, kterej si právem zaslouží bejt ve složce SEEN a zabírát místo na exteráku!👏

Marvels (2023)

Tak jsem si to dal hned po Aquamanovi, abych to měl hned z krku... a světe div se, přesto, že oba dostanou "neuspokojivou", tak v konečným výsledku mě tahle slátanina bavila o něco víc a to i přes všechny ty diverzifikační normy, absolutně idiotský snahy o vtip (kočičí scéna může z fleku kandidovat na Kretenismus roku!) a tak strašně ubíjející "girlz team power"....🙄🤢🤮. Jedno vim ale jistě, pokud ani jeden z DCU bo Marvellu nepřijdou s nějakym zásadním zvratem a budou pokračovat v nastoleným trendu, tak už se jim na to vyseru!!

Jeden gól (2023)

Asi mam fakt slabší tejden, ale nakonec ty tři napálim! Film se dá shrnout do jedný věty aka "Kokosy na sněhu zasazený do fotbalového prostředí Am. Samoy". Jenže ty měly alespoň nějakou atmošku a vtipy byly vtipný a celkově si to tak nějak přirozeně sedlo. Tady je všechno tak nuceně prvoplánový, humor hodně nucenej až trapnej a o přehrávání snad ani nemluvim. Fassbender se to snaží utáhnout, seč mu síly stačí, ale dochází mu dost dech. Navíc mi přijde, že prostě komediální role mu fakt neseděj (v porovnání se Zabijákem = tam mu to vysloveně sedlo, jak prdel na hrnec). Hele a víš co mě vlastně nakonec zlomilo pro ty tři hvězdy? - v životě bych to neřekl, ale dost jsem filmu v průběhu křivdil, že se sem Holyvůd zase snaží stůj co stůj narvat prokletou diverzifikaci a nakonec se ukázalo, že i tahle část je podle skutečnosti! Takže si vlastně asi kupuju odpustku..🤔

Ferrari (2023)

Tentokrát budu hodnej strejda a pošlu to nahoru. Přesto, že to je vlastně průměrnej film, tak je fakt dobře zpracovanej a to se v dnešní době hodně cení! Páč můžeš mít ansábl hvězd a blockbuster jak hovado, ale pak to někdo diletantstvím pošle do kytek...a pak máš v podstatě celkem nezáživnej příběh, kterej umíš uchopit a vyšperkovat a to se zaplať bůh tady povedlo. Nakonec i ten Driver, kterýho fakt nemusim, tady zahrál celkem dobře👍. Jo a Penelope bych si dal za suga-mama i v jejich 50 z fleku!!😍

Aquaman a ztracené království (2023)

Když si celej čas po dobu filmu v hlavě rozhoduju mezi 2 a 3 hvězdama, tak asi něco nebude v pořádku co..🤔. Neříkám, bylo tam pár záblesků naděje, ale to fakt asi jen na prstech jedný ruky. Zbytek velká špatná, kterou sráží do hlubin Atlantidy nesmírně idiotskej scénář. absolutně nepřirozený hraní a takovou nucenost "humoru" už jsem zase dlouho neviděl..🙄. Mno aloha! A trojzubec (jakože třetí díl hahaha..🙄) už se snad sestavit nepodaří!!🙏