Donnie Darko (2001)

Myslela jsem, že to bude nějaká trendová psychedelická záležitost a nevylučuju, že se mi to tak s odstupem času bude zdát, ale je to ten druh filmu, který se musí vidět ještě jednou, aby ho člověk lépe strávil, protože nejde ani tak o jeho pochopení jako o různé druhy pohledu, různé interpretace a různé nálady, které divák může mít v momentě jeho sledování. Co mi je ale už teď jasné, že rozhodující ingrediencí byla účast Jakea Gyllenhaala a když říkám účast, myslím tím fantastický herecký výkon.

Nebe a země (1993)

Ve stínu slavnější Čety vznikl přes svou tragičnost opět úchvatný film, který, pokud jde o můj prožitek z něj, za Četou rozhodně nepokulhává. Stone se tady podíval na válku z trochu jiné strany: za prvé od těch nejslabších, kteří by se museli, pokud by se chtěli vyhnout přiklánění se k jedné či k druhé straně, zavrtat pod svá rýžová pole a protože to nejde, padá na ně hněv ze všech stran, a za druhé, že válka nekončí posledním výstřelem, možná pro někoho tím posledním výstřelem naopak začíná.

Hrát za každou cenu (1984)

Jedinou hvězdičku dávám jen jako cenu útěchy a nemohu pochopit, co vede špičkové herce vzít tak stupidní fušku. Děs.

To neznáte Hadimršku (1931)

Ježiš, jak já miluju tu scénu, když Hadimrška ve sprše dělá tu "šroubovici" a řiká "pojte si pro mě"...... Nebo jak uklízí gramofonový desky :- ))

Něznajka v Solněčnom gorodě (1977) (seriál)

Jo jo, generace odkojená Neználkem ve slunečním městě. Blbeček a lenoch mezi genii, ale jestli nebyl vysmátej?!?! Člověk to musel číst i kdyby nechtěl, aby nebyl "out" nebo "off topic".

Vzorec pro vraždu (2002)

Za prvé Sandra Bullock je tu po všech těch culíkatých padacích diblících a "pohromách" za vážnou a v této roli se mi dost líbí, za druhé kluci neskutečně trefně vybraní do hlavních rolí jsou talentovaní herci - zvlášť Ryan Gosling, který si mě jednou pro vždy získal už Svatým bojem.

Sex instruktor (2001)

Já naiva jsem si myslela, že když je v tom James Spader za doktora přes vztahy, tak že mě čeká něco stejně skvělého jako Sex, lži a video nebo Sekretářka. Hm, no to jsem si teda naběhla.

Wild Wild West (1999)

..... a to zas mě si klidně upalte, já jsem se u toho skvěle pobavila......................

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

........ No, to je otázka do pranice: "co se těm chlapům na té Bridget tak líbí?". V jedničce jsem to ještě chápala, respektive se domýšlela, že přes nějaký to kilo navíc je to holka, která má šťávu, není s ní nuda a umí si udělat srandu sama ze sebe. Tady na mě ale působila jako trapný diblík (nevím, jestli to byl pokyn režie nebo pokus samotné Renée o invenci, ale to cupitáni v mokrých šatech mě přímo fyzicky bolelo), který nejen že neví, co chce, ale ani koho chce a po jejím předešlém kouzle jsem marně pátrala.

Sametoví vrazi (2005)

Tak už to se mnou a s filmy, vůči kterým mám předem nechuť a averzi, chodí, že se mi nakonec často líbí. Velmi dobře natočené, cením snahu o jakous takous autenticitu a objektivitu, nic moc dojemných polehčujících okolností, nic moc přitěžování. Solidně zpracovaná výpověď.