Prokletá romance (2022)

Čakal som pohromu a ostal som veľmi milo prekvapený. Zápletka je vynikajúca, Amy Adams totálne exceluje a vizuál je pompézny. Mínusmi je overkill pesničiek, ktoré sa po chvíli zlievajú do jednej masy a slabá Maya Rudolph.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Ako milovník sviatočných špeciálov a Jamesa Gunna som si to mimoriadne užil, i keď pravdou je, že pobehovanie po Hollywoode bolo dosť lacné, ale je tam kopec drobností, ktoré to vynahradzujú (Old 97's!!!).

Il sorriso della iena (1972)

Nudné nezaujímavé giallo, ktoré sa vyžíva viac v producírovaní nahej Jenny Tamburi než v budovaní napätia.

Surová kůže (1951)

Príjemná jednohubka so sympaťákom Powerom a výbornými zloduchmi v pomerne komornom prostredí dostavníkovej stanice, ktorú ale využíva na maximum.

Princezna zakletá v čase (2020)

Celkom uchádzajúca rozprávka s osviežujúcim námetom, ktorý by som chcel vidieť sfilmovaným Disneym v animovanej podobe pri maximálnom kreatívnom vytržení štúdia. Konkrétne prevedenie Kubíka a spol. kolísa medzi poctivým remeslom a miestami veľmi slušne povedané "lokálnou" produkciou s mizerným strihom, parochňami, efektami, či fakt otrasnými postsynchronmi. Netypicky krásna Natalia Germani je zaujímavá voľba princeznej.

Vlastníci (2019)

Pravdaže je to mimoriadne realistické a kto si zažil nejakú tu schôdzu, ten vie, každopádne je to príliš divadelné a formát krátkeho filmu by tomu azda sedel viac.

Psanec (1943)

Dlhočizný a nudný western s otrasnou hudbou (kvá-kvá-kvááá) a mizerným castingom (Jack Buetel má nulovú charizmu a hoc, vďaka za objavenie Jane Russell, i tá je tu biedna a svoj dekolt v iných filmoch producírovala viac).

Tulák z širých plání (1973)

Až exploatačný western, kde Clint Eastwood znásilňuje ženské a robí si v meste, čo chce a pritom sa tvári ako hrdina. Nesadlo mi to obsahom, prírodných scenérií je tu minimum a kulisy mestečka sú fádne. 5/10

Zvrácená (2021)

Po výživných traileroch došla strašná slabota ako z videopožičovní z roku 2005 s otrasným CGI a generickým scenárom i réžiou.

Tenement (1985)

Pomerne drsný exploatačný trash z osemdesiatych rokov, ktorému chýba štýl vzorov z predošlej dekády a miestami až príliš tlačí na pílu.