Slunce, seno a pár facek (1989)

Ako je možné že som tento najlepší kúsok trilogie ešte neohodnotil?Samozvaný kritici ČSFD,ktorých radšej nebudem menovať si môžu vysrať oko!!!

2Bobule (2009)

Síce začiatok bol trochu neistý ale potom mi to vínko chutnalo rovnako dobre ako pred rokom!!!

500 dní se Summer (2009)

Neviem čo sa my na tomto filme páčilo viac!Nádherná Zooey,ktorú už dlho žeriem alebo tá malá rozkošná slečinka s pekne podrezaným jazykom(Chloe Moretz sa nám zachvílu v plnej kráse predvedie v Kick-Ass),hudba(Regina Spektor,Doves....),originálne spracovanie filmu alebo ten záver,ktorý ide proti všetkému romantickému čo sa v Hollywoode toči?Bolo toho neskutočne vela čo ma v tomto filme zaujalo..ale na plný počet tomu aj tak niečo chýbalo!Aj keď kurňa stále neviem prísť nato že čo!!!!

Normal (2009)

Po vizuálnej stránke europsky nadpriemer ale po tej príbehovej absolútna katastrofa!Načo je dobré sa opájať nádherne nasnímanými zábermi,keď sa v ních nevyvýja žiadny príbeh a ešte k tomu všetkému hlavný hrdina Gajdoš je nalíčený ako keby uznával EMOštýl,Veškrnová vyzerá už pekne zostarnutá a Kňažko po celú dobu len sedí a melie samé nezmysly!A bohužial mierny nezmysel je aj tento pokus o akýsi pokrok v českej kinematografii,ktorý bohužial Ševčíkovi velmi nevyšiel!Keby sa radšej vykašlal na tie vizuálne hrátky a zameral sa viac na príbeh mohlo to dopadnuť lepšie!Bohužial tento rok po T.M.A. už druhé výrazné sklamanie z inak skvele sa vyvýjajúcej súčastnej českej kinematografie!

Elitní jednotka (2007)

Skoro tak dobré ako Mesto Bohov!Aj keď som až do polky filmu mal chaos v tom,kdo ku komu patrí a kdo s kým chce vyjebať...od výcviku nováčikov som si to pomaly začal v hlave zrovnávať a súvislosťi sa mi dali samé dokopy!A po dlhej dlhej dobe geniálne finále,ktoré somnou pekne vybehlo!!!!

Max a maxipříšerky (2009)

Umna prevláda menšie sklamanie pretože od režiséra mena Spike Jonze,ktorý natočil aj moju oblúbenú Adaptáciu,som čakal trochu viac.Malý hrdina my bol síce sympatický ,rovnako ako postavičky z divočiny a to nehovorím o tom geniálnom hudobnom doprovode!Ale tu výpočet pozitív končí!Príbeh nemal nejaký výraznejší dej,hlavne prvá polovička sa trochu vliekla a finále bolo tiež oodfláknuté bez nejakej výraznejšej hlbky.Aj keď hlavne nakonci sa mohol režisér pekne vyšvyhnúť srdcervúcim finále!Ale bohužial nič!Takže nakoniec len taký silnejší priemer niekde medzi 3/4*!

Zakletý v čase (2009)

Mnou nahodený plný počet hviezdičiek je síce trochu nadhodnotený ale na druhej strane téma cestovania v čase je mojej filmovej duši velmi blízka!A chémia medzi dvojicou Bana - McAdams fungovala v tejto netypickej a velmi príjemnej romantike tiež perfektne!A že som nakonci slzil tiež nahráva len plným piatym hviezdičkám pre tento filmík!Krásne!!!

Smutek paní Šnajderové (2008)

U tohto filmu mám ten istý problém ako u nedávno vydených slovenských Malých Osláv!Film mal potenciál ísť tým správnym smerom , ale to iba naznačuje v niektorých scénach,aby to v dalších (hlavne vďaka nepochopitelne stupidnej réžii alebo absolutne nehrajúcim nehercom) potopil hlboko na dno žumpy!A nezachránia to ani krásne lokácie Českého Štemberka,kde sa dej filmu odohráva a kde sa aj skutočne točilo a ani solidné výkony niektorých ozajstných hercov(Topfer,Geislerová,Kollarik),ktoré tu v kombinácii s nehercami vyznievaju naozaj smiešne!A o tom odpornom a absolutne nesediacom hudobnom doprovode,ktorý my znásiľnoval ušné bubienky hlavne na začiatku sa radšej nebudem ani vyjadrovať!Keby to možno chytil doruky nejaký schopný Čech(Hřebejk má záľubu v retro drámach/komediách) tak ztoho mohol byť celkom solidný film!Ale zasluhou absolutne neschopných Albánských zástupcov je z tohto filmu tak trochu nepodarok( aj keď si stále stojím za tým že potenciál na dobrý film tu skrytý bol)!!!

Precious (2009)

Aj napriek naozaj silnému námetu a drsnému zobrazeniu reality v ktorej musela Precious žiť ma to bohužial nechalo takmer úplne chladným.Filmu chýbalo viac emocii a viac srdcervúcich scén.A tiež my vadilo aj trochu unudené a roztahané spracovanie.Ale aj napriek tomu som si istý že Gaborey Sidibe si za úlohu trochu lahostajnej a trápenej Precious aspoň nomináciu na oscara zaslúži,rovnako ako Mo'Nique ako jej odporná matka,pretože takto skutočne presvedčivo odporná postava akú hrala Mo' sa vo filmoch nevydí až tak často!

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Osobne sám zaseba sa musím priznať že som z New Moon nebol až tak velmi sklamaní a práveže som nebol ani vôbec sklamaní.Aj keď som do kina išiel iba ako doprovod mojej krajšej polovičky,nakoniec som si z filmu odniesol viac ako som čakal!Ano....réžia nudná(ale podstatne znesitelnejšia než pri Súmraku),dej roztahaní a chvílami neskutočne nudní a dialogy otrasné!Ale chvílami tu boli scény pri ktorých som lapal po dychu a ktoré boli tak skvele spracované že som mal chuť tlieskať(nahaňáčka vlkov s Viktoriou v lese za geniálneho hudobného doprovodu Thoma Yorka z Radiohead vomne zostane ešte dlho zakotvená) a samozrejme Taliánsko s Volturiovcami,ktoré ku koncu preslnilo dej z nudného Folksu do slnečného Toskánska!Tak či onak New Moon nebol nakoniec až taký zlý ako si to myslia niektorý samozvaný filmový kritici!Pretože ja som si z neho odniesol hlavne to zaujímavé a to zlé z neho my nejako vyšumelo z hlavy hneď po odchode z kina.A tak musím dať za New Moon (síce nesmelo) ale predsa palec hore!!!