King Kong (2005)

Nejnovější remake slavného filmu mě dokázal pobavit (scéna na ledě), dojmout (mrakodrap) a samozřejmě také dost znechutit (scéna v bažinách). Celkově se však dá říci, že tento pět let starý počin Petera Jacksona sice i přes všechny ty technologické vychytávky nedosahuje kvalit originálu, ovšem dokázal překonat verzi z 1976 a to se počítá!

Růžový panter (2006) odpad!

Viděl jsem už hodně remaků původního Pantera se Sellersem, ale něco tak trapného a hnusného ještě opravdu nevzniklo. Sellers se při premiéře tohoto filmu opravdu musel otáčet v hrobě - bez humoru, bez zápletky, bez Clouseaua (ten "Martinův" se měl vážně jmenovat jinak), bez Katóa, 80% filmu se snahou o humor ve stylu "neumím pořádně anglicky"... Hrůza, děs, běs, snad už to víckrát neuvidím... :X

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Americká verze Ninja Faktoru, která přímé srovnání se svým Japonským otcem nemůže ustát... Soutěž, kde jde hlavně o replaye nárazů, držkopádů, "vtipných" hlášek obou komentátorů a opět (stejně jako v Fear Factoru) podivné soutěžící. Navíc, když člověk z nějaké překážky spadne, může začít znova, no fuj! :p

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Klasika všech klasik, soutěž mého (a určitě nejenom mého) dětství. S radostí v srdci vzpomínám, jak jsem si všechny díly natáčel na VHS a dělal si svojí malou Pevnost Boyard u nás doma... Škoda, že už se nevysílá!

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Ninja Faktor (Sasuke) rozhodně nelze porovnávat s Takeshi´s Castle, jednak byl jeho starší předchůdce daleko praštěnější a také zde jde hlavně o tu fyzickou sílu, což je rozhodně velkým plusem. Tuto soutěž doporučuji ke sledování každému, koho nebaví například prostřední úkoly Fear Factoru nebo koho baví soutěže, kde nejde o vědomosti, ale o svaly.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Pokud se zrovna nejednalo o úkoly "sežer něco", "šmátrej do něčeho" nebo "hádej, co po tobě zrovna leze", šlo se na tuto Americkou soutěž v pohodě dívat, kdyby se jí teda neúčastnily dost bizardní postavy z populace USA. Alespoň vím, co jsou někteří schopní udělat pro těch pár tisíc doláčů, které znamenají výhru, já bych do toho rozhodně nešel (jen kdyby byly vynechány ty nechuťárny, to pak možná jo).

Muž proti muži (2006)

Nevím, popravdě jsem od snímku očekával daleko více, než jen 115 minut Brosnanova putování na některou ze světových stran a jeho pronásledování Neesonem a jeho řídnoucími řadami spolubojovníků... Navíc, poslední část filmu (zhruba od vyskočení Brosnana z mrtvého koně) mi přišla dost divná - přeci jenom, sledovat, jak jdou dva polomrtví chlápci po poušti a najednou potkají u studánky indiána v obleku nebo uprostřed nicoty ženu s putovním krámkem, to mi mozek dost nepobíral.

Na kus řeči se zvířaty (2009) (seriál)

Některé vtipy jsou opravdu geniální ("Ale, Ale, Ale, Ale!", "Nechápu, proč nemůžu najít práci..."), některé mi vůbec nepřišly směšné ("Mám nápad na bezvadnej film...", "Oba jste adoptovaní!"), některé bych vyřadil úplně (třeba zpívající žraloky by stačili bez zvuku). Většinu slabých momentů naštěstí zachraňuje dost krátká stopáž jednotlivých dílů, i tak si však myslím, že jeden hodinový díl s výcucem toho nejlepšího by byl daleko lepší volbou. Mimochodem, proč se některé vtipy doslovně opakovaly?

Psycho II (1983)

Norman Bates se vrátil a můžu se přiznat, čekal jsem vykrádání a ždímání předchůdce ve stylu posledních tří Policejních akademií. Nu, nestalo se tak a druhé Psycho je koukatelné, i teď bych se na něj klidně podíval podruhé. Sice se některé scény dají předpovídat (například jak Mary kouká dírou do koupelny), ale výsledný pocit po nočním shlédnutím byl vesměs pozitivní, až tedy na závěrečnou scénu filmu, ta mi přišla už trochu moc. Z dnešního pohledu sice některé efekty působí směšně, třeba píchání Mary do Normanových rukou, jenže to už je daň starších filmů, s tím musíte holt počítat.