Člověk proti zkáze (1989)

Ano, tenhle film má chyby a spíše než bojem Čapka proti Fašistům se zabývá Čapkem jako takovým a jeho vztahem s ostatním lidmi v republice (nebo spíš s těmi, co se s ním setkali... zkrátka chápete, co tím myslím), ale co, já si těch pět hvězdiček neodpustím, už jenom kvůli výkonu Abrháma, který mi jak Čapek seděl jako prdel na hrnec. Samozřejmě i ostatní herci podali skvělé výkony (hlavně musím vypíchnout Hanu Maciuchovou), jenže Čapek... je zkrátka Čapek.

Francouzská spojka (1971)

Legenda nelegenda, zub času podle mého názoru zapracoval na tomhle snímku až neskutečně. Nebo to také může být tím, že jsem nikdy neměl rád kriminálky, kde se policajti chovají jako svině, mlátí kolem sebe, řvou na všechny a celkově jsou tak nějak divně agresivní (teda pokud je nehraje Belmondo, ale to je něco jinýho! :D). Nutno však uznat, že ta několika minutová honička s nadzemkou měla něco do sebe, to zase jo.

Most u Remagenu (1969)

Teda upřímně, já z Mostu u Remagenu příliš nadšený nebyl. Popravdě řečeno jsem od snímku očekával na jeho začátku docela dost, jenže hned u první válečné scény (útok na tu farmu), jsem si říkal, že mi něco nehraje. V dalších několika minutách jsem to pochopil - nikdo, ale naprosto nikdo (tedy až na jednu postavu, co zmíním v závěru) mi nebyl sympatický. Američani, Němci,... ono to bylo naprosto jedno. Americký poručík, co celý film působil ve stylu "hele, mně je to u zadnice" (vlastně američtí vojáci vůbec) nebo ten nesympatický německý major. A tak jediný, kdo mi docela seděl, byl německý kapitán, co byl v civilu ředitel místní školy. Mimochodem, ten závěrečný happyend? Tak ten byl moc i na mě.

Výtah na popraviště (1958)

Tedy upřímně, když jsem si tohoto filmu včera na STV2 všiml a uvědomil si, že tu někde máme i knižní předlohu, docela mne zajímalo, o čem vlastně ten slavný "Výtah na popraviště" je. Popravdě řečeno, není to zase tak špatný film, ačkoliv se právě od zmiňované knihy z velké části odklonil a šel si vlastně "svojí vlastní cestou". A jelikož mi máti hned při závěrečných titulcích řekla, že kniha je daleko lepší, snad si ji někdy přečtu. Filmová verze je totiž taková... zvláštní. Nechci říct špatná, to rozhodně ne, ale nějak jsem tomu celou dobu nemohl přijít na chuť.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Dobře, řeknu to hned na začátku - čtvrtý díl už nemá takovou kvalitu jako původní trilogie, přesto ji však budu hodnotit čtyřmi hvězdičkami. Jelikož i když Indy zestárl, z Marion se stala... řekněme "zvláštně se chovající matka" a ti mimozemšťani byli na můj vkus až příliš velkej úlet, bavil jsem se. Jen si teď uvědomuji, že jsem daleko více než u předchozích dílů vnímal logické chyby (třeba už začátek, kdy to magnetické pole zeslabovalo a zesilovalo svoji účinnost podle potřeby a nechápu, proč by to nepřitáhlo taky ty Kalachy nebo že by snad nebyly z kovu? :D). Ale zase na druhou stranu, i když to naprosto nedávalo smysl, ta atomovka byla hodně povedená. Takže jak už jsem řekl v úvodu, čtyři hvězdičky, ačkoliv bych kvůli tomu závěru dal spíš tři a půl. Ten byl totiž opravdu slabší, zvlášť ta svatba. To se mi vážně zbořil další z mých dětských pilířů... :(

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Musím přiznat, že na druhé zhlédnutí musím své hodnocení snížit. Samozřejmě, jdu z pěti hvězdiček na čtyři a to jenom kvůli tomu, že i když je třetí Indy vážně skvělým filmem, stále v mých očích nedokázal překonat první díl. Ale jinak napodobím své kolegy v komentářích, je to skvělá akční jízda, se skvělou hudbou, se spoustou vtipů (hlavně scéna s Hitlerem nebo ve vzducholodi), zkrátka ten pravý zástupce nenáročných dobrodružných filmů. Upřímně, začínám se těšit na příští týden a čtyřku, i když... Indy po dvaceti letech? No, uvidíme!

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Indiana Jonese mám jako postavu velice rád, přesto však musím druhý díl hodnotit spíše vlažně. Postrádá totiž to nejzákladnější - skopčáky. Jasně, může to znít divně, ale když Indy nenakopává "mystikou, temnými silami a já nevím čeho všeho jiného" posedlé nacisty, není to zkrátka ono. Nehledě na to, že můj zážitek neustále nahlodával ten malý čínský klučík, který byl tak neuvěřitelně otravný, že jsem vždycky fandil tomu, kdo šel proti němu... Nehledě na to, že ty jeho akční scény působily fakt směšně! :D A nesmím zapomenout zmínit ani ty různé nechutnosti, které byly občas trochu moc (třeba ta polívka).

Expendables: Postradatelní (2010)

Já vám teda nevím, ale takhle mne žádný akční film už dlouho nenudil... Bohužel, ještě během titulků jsem si říkal: "Ty kráso, konečně uvidím ty Postradatelné!", jenže čím běželi déle, tím jsem si častěji říkal, kdy už to sakra skončí. A co víc, dokonce se první polovina nesla v duchu "na co to sakra čumím". Ony totiž ty akční scény jsou vážně špatné. Ten neuvěřitelně zběsilý střih je totiž naprosto zabíjí, člověk neví kdo s kým, jak na tom jsou, co se stalo; protože střihač z toho se svými rychlými nůžkami udělat epileptického průvodce pro pokročilé. Na druhou stranu jsou však stejně pořád lepší než "klidné pasáže", protože ty jsou doplněny tak neuvěřitelně předvídatelnými a hlavně plytkými dialogy, že bych je nejraději vystříhl úplně. Tedy až na jednu, na scénu v kostele! :P

Dannyho parťáci 3 (2007)

Tak jsem se po hříchu konečně dostal i k třetímu dílu a musím uznat, že po zcela slaboučké a totálně překombinované dvojce se série konečně vrátila k tomu, co jí zřejmě sedělo nejvíce - kasíno. A i když už to není tak skvělá podívaná jako v případě první dílu, alespoň jde o důstojné zakončení Dannyho parťáků. Jen škoda té lehce překombinované zápletky, přeci jenom bojovat proti nějakýmu "ultra modernímu počítači, co umí sám myslet, uvažovat a já nevím co všechno..." nebo použít "urychlovač" a podobný šílenosti... Nevím no! :D

Vražedná seznamka (2011) (TV film)

Teda na to, že jde o kanadský thriller z letošního roku, se mi "Vražedná seznamka" relativně líbila. Neříkám, že by šlo o nějaký vyloženě vynikající film, na který budu vzpomínat po dlouhá léta, to ne. Ale jako taková příjemná oddychová detektivka, podle Barrandova navíc "dle skutečného příběhu", mi přišla ucházející. Lehkým plusem je také závěrečné rozuzlení a odhalení identity vraha. Zrovna od téhle osoby jsem to totiž fakticky nečekal.