lusa

okres Šaľa

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 12.4.2019  09:48

Tak strašne som sa na toto tešila. Ale strašne. Hanba. Kniha je o neskutočnom žiali a túžbe vrátiť milovanú osobu späť do svojho života za každú cenu. A potom o znášaní následkov, ľútosti a zase len o žiali a posadnutosti a... Kto čítal, vie. SPOILER - tá zombie rodinka na konci, no čo ti jebe?! Absolútne nezachytená podstata, scenár (aj to celkom debilný, nepochopený) len šablónovite polokopíruje jedno z TOP Kingovych diel. Prítomnosť Pascowa len aby bola, to už v pôvodnom sfilmovaní mala väčší význam. Ako jednohubka, pre niekoho, kto nemá šajnu o čom Pet Sematary je, to môže byť fajn horor. Pre mňa je to opäť len totálne nepochopenie majstra. Jason Clarke ako Louis dobrý. 2*

• 1.3.2019  08:29
    Tina a Vore (2018)

Žánrovo nezaraditeľná nechutnosť (akože on/ona bol fakt fuj a spolu s ňou/ním to bolo jedno veľké FUJ!), ktorá ale ovplýva nepomenovateľným čarom severských bájok, rozprávok... A pritom to nie je rozprávka. Neviem. Nech si každý spraví názor sám. Mne sa to hnusilo, ale aj tak musím dať 4*

• 27.2.2019  09:50

Bez potreby zdôvodňovať poviem len toľko, že mne sa to páčilo. Zvrat, ktorý podľa mňa ani nemal byť zvrat, iba súčasť pointy a ktorý tu vytáral v komentári každý druhý chuj, mi k celkovému dojmu zapasoval. Metafory mám skrátka rada. Jo, a krásny Maurícius. 4*

• 16.11.2018  09:40

Aj napriek predchádzajúcim dvom sériám, ktoré skončili debaklom, som ostala AHS verná. Apokalypsa však nepochovala len celé ľudstvo, ale aj moju nádej, že tento seriál ešte niekedy vystrelí ku hviezdam. Apokalypsa, to je mnoho otázok, málo odpovedí, zbytočné epizódy a spackaný narýchlo vyvarený záver. Čo ma ale nesmierne potešilo, bol návrat do Murder house, milovaná Jessica Lange a štandardne výborné herecké výkony. Ale to je naozaj veľmi málo. AHS Apocalypse 3*.

• 13.9.2018  08:05

Na mňa to fungovalo. A nebudeme sa baviť o tom, že zo Stathama slintám jak bernardín. A vôbec mi nevadilo, že išiel do pol pása až niekde v 40.minúte. Film je obrovské béčko, ale béčko, ktoré o sebe vie, že je béčko a nepredstiera nič viac. Aj som sa zasmiala, aj lačne stisla nohy k sebe, aj ma to pobavilo a ani chvíľu som sa nenudila. 4*

• 23.6.2018  21:25
    Escobar (2017)

Škoda preškoda spracovania ktoré spočívalo v poskladaní scénok bez nejakej náväznosti. Minimálma hĺbka vykreslenia vzťahov a celej podstaty Escobaroveho biznisu. Nato, že Pablo bol prasa, sviňa a zločinec celému filmu chýbala temnota a zlovestnosť a chudák Pablo pôsobil ako looser. Ale!!! Vidieť Bardema a Bardemovú v tejto exhibícii vynahradil aj slabotu samotného príbehu. Bardem je BOH. A Penelope za ním vobec nezaostávala. Po hereckej stránke úžasné. 4*

• 14.6.2018  07:25
    Ghostland (2018)

Krindapána, jak ja len neznášam bábiky... 4*

• 21.3.2018  18:46
    Najväčší víťaz (TV pořad) (2018)

Lebo Zoli! ✌️

• 12.2.2018  06:38
    The Ritual (2017)

Dialóg medzi mnou a tým mojím minulé leto: Ja:"Kam pôjdeme na dovolenku?", on:"Poďme na Ibizu", ja:"Nie sme na to už starí?" ... To fakt že true story! Chvalabohu, skončili sme ozaj na Ibize a nie niekde pod stanom v severskej pustine :) Obyčajní, sympatickí herci, na posratie les, aj ten čáry máry bazmek vydal. Na mňa tieto horory alá Blair witch skrátka fungujú. 4*

• 29.1.2018  07:39

Reálne za tri, ale vzhľadom na nepochopiteľné nízke hodnotenie, prečo nie.. Nerozumiem, prečo musí mať film za každú cenu twist jak oči.. Pointa bola v tom v čom bola.. A atmosféra skvelá, po celý čas. 4*

• 24.1.2018  19:47

Fenomenálna prehliadka hereckých výkonov. Nedivím sa, že to zvalcovalo Glóbusy, ani nomináciám na Oscara. Sam Rockwell je exceletný a rovnako ako on, čakám, kedy už konečne príde jeho životná rola. Príbeh jednoduchý, no veľmi hlboký a precítene zrežírovaný. A za otvorený koniec tlieskam. Čokoľvek iné by film posunulo do klišé. 5*

• 24.1.2018  19:41

Tak toto ma nebavilo ale že vôbec. Emocionálne plytké, nedotiahnuté, nerozvinuté. Nedá sa neporovnávať s AHS Freak show, ktoré ma ako prehliadka monštier ustrelilo do neznáma. A Hugh Jackman vo svojich 80tich rokoch mi tam i napriek masívnej vrtsve makeupu a photofiltrov vobec nepasoval.. 2*

• 24.1.2018  08:34

Mňa ten nápad úplne fascinoval. Tak som im držala palce.. Rodičom nešťastným, frustrovaným. Krátka stopáž hrá do karát, mne gore vôbec nechýbalo, popôrodná scéna a Lance Henriksen (on ešte fakt žije??) to vynahradili. Na jedenkrát sa páčilo. 4*

• 15.1.2018  19:54
    Tvář vody (2017)

Divné porno..

• 16.11.2017  06:46

S AHS to ide dole vodou. Časy, kedy som trhala dni z kalendára a nedočkavo čakala na novú časť sú preč. To, že majú Američania arogatný, narcistický kukuričný klas miesto prezidenta, to vieme (ono povestné aký pán taký krám platí totižto aj naopak..). Lenže ich nekončiaca onania nad touto volebnou tragédiou nikoho mimo samotných Američanov nezaujíma. Cult mne nemal čo ponúknuť. Sfilmovaná wikipédia okolo Mansona či Warhola, mizivá logika správania sa hlavných aj nehlavných hrdinov, ktorí tým pádom pôsobili ako pohlavní... btw. neviem, či niektorí z tvorcov trpí nejakou fóbiou, skôr nie, lebo fóbie sa nezbaví človek z minúty na minútu, preto je to fóbia. To však scenáristom vôbec nevadilo. Nekutočne ma sral Evan Peters, ktorý to poňal ako onemanshow a celého Kaia strašne až iritujúco prehrával. Nehovoriac o uvrešťanej Sarah Paulson. Ale aby som to zhrnula v jednej vete. Cult je o tom, ako ti z výhry jedného demetného kokota môže tak zajebať, že stratíš zábrany, cit a ľudskosť. Všetko pre vlasť a lepšiu budúcnosť. Amen. 2*

• 31.10.2017  12:13

Neexistuje deň, ktorý by som chcela prežiť znova. Možno moment.. Ale ani to. Málo vtipné, málo originálne, málo hororu. Pekná baba. 3*

• 22.10.2017  09:12
    matka! (2017)

"Nikdy si ma nemiloval, miloval si len sposob, akým som ja milovala teba". Nechcem sa zaradiť k tým, ktorí sa tu pretekajú, kto lepšie pochopil pointu. Myslím, že je viac rovín, ako sa dal film vnímať a ktorá je tá správna, je len na každom z nás. V tom pre mňa spočíva veľkosť matky!. Či už je to vzťah muža a ženy, dobra a zla, jedinca uprostred dnešnej (a vlastne odvekej) zvrátenej spoločnosti.. A ten záver ako vyjadrenie tohto neustáleho kolobehu.... Ja som sa v tom našla veľmi intenzívne a expresívny štýl len umocnil celkovú "po papuli", ktorú mi tento film dal. A práve preto, že mňa to zasiahlo, dokážem pochopiť, že mnoho ľudí ostalo totálne zmätených, znechutených a nadmieru vydráždených. 5*

• 15.10.2017  20:22
    Sněhulák (2017)

To nemalo ani hlavu, ani pätu, ani logiku, ani pointu, ani atmosféru.. Prvotný dojem, že no ok, vystriedalo podráždenie, pretože kopec vecí som nechápala, nebolo dotiahnutých, vysvetlených.. 1* za čarokrásne Nórsko.

• 3.10.2017  18:30
    Leatherface (2017)

Som fanúšik motorovej píly, no do dnes nechápem rozdiel medzi Jedom Sawyerom a Thomasom Hewittom :) 3*

• 3.10.2017  18:26

Geraldova hra je obľúbený román, o ktorom som si myslela, že sa nedá sfilmovať. Poradiť si s tým, čo sa v knihe odohráva len v hlave Jess, s jej hlasmi, je výborne vyriešené. Nesedel mi však casting na Geralda (kde je ten tučný zakomplexovaný právnik?). Jess bola presne taká, akú som si ju predstavovala pri čítaní. Aj s Joubertom sa mohli viac pohrať, vôbec nezachytili ZLO, ktoré predstavoval. Mnohí tu vytýkajú koniec, no zjavne knihu nečítali.. King sa dá ťažko sfilmovať, ale Geraldova hra sa podľa mňa dosť podarila. Slabšie, ale predsa 4*

• 28.9.2017  08:45

Je mi úplne jedno, aký príbeh k tomu vymyslia, či sa z nás snažia vytlačiť slzu, 5* je za obdiv k ľuďom, ktorí našli tú vôľu a toto so sebou dokázali. Kto nebol tučný, ten si málokedy dokáže predstaviť, aké to je nájsť vôľu a spraviť vôbec prvý krok, nieto ešte zmeniť celý život a vydržať. Nielen rok.. Zbytok života. Preto klobúk dole pred týmito tučkovcami, že naberú odvahu vyzliecť sa pred kamerou, že pozbierajú vôľu a dokážu sa dostať do úplne inej životnej dimenzie. Lebo before and after v tomto prípade nie je žiadny fake. Takže 5* nie je ani tak pre reláciu, ako pre všetkých tých obéznych ľudí, ktorí to dokázali.

• 21.9.2017  18:35
    To (2017)

Málo Toho :( Skasrgard sa vybúchal hneď v úvodnej scéne, kde nepochybne siahol na úroveň Toho z roku 1990. Lenže zatiaľ čo Tim Curry ťahal v 90tom rolu klauna do skvelých otáčok, Skarsgard viac nemal čo predviesť. Vyskočil zľava, sprava, z diapozitívu a dosť. Ale ten jeho "rozhodený pohľad" bol brutálny, skúšam to zbytočne už hodinu :) herci slabší, jediná Bev bola velice hot. Ja som na Tom vyrástla, takže nejde nezrovnávať. Nešťastné mi príde aj rozdelenie na detstvo a dospievanie, dej knihy je práve o sile detských strachov v dospelosti. Je to pekné spracovanie, ale čakala som viac. Taký teen horor. 3*

• 25.8.2017  10:34

Bardema zbožňujem. A nebyť jeho, ani to nedopozerám. Tomuto sa hovorí prejebaný potenciál. Už chápem, čo tu viacerí písali, že je to odtrhnuté od reality.. Ale že úplne. Ani jednu jedinú emóciu to vo mne nevyvolalo. A nechápem prečo, námet by bol fajn, perfektný casting, pekná kamera.. Niečo tomu chýbalo. Alebo bolo niečo navyše - celková fakeovosť celého snímku. Bardem, Theron (ktorá dokopy nič nehrá, len neustále kriví ústa alebo zasnene pozerá na Javiera), Reno (ktorého postava je tam nepochopiteľne zbytočná) + Penn, z toho sa dala vykúzliť strašná pecka. A keď prirátam viac než dvojhodinovú stopáž. No fakt do plaču ma ťahá. 1* za Bardema a 1* za scénu s mladou Ellen, ktorej part (aj keď len na pár minút) zhruba v polovici filmu bol ozaj skvelý (aj keď vzhľadom k deju filmu totálne off topic). 2*

• 15.8.2017  06:30
    Volyň (2016)

Ľudstvo si zaslúži vyhynúť. 5*

• 9.8.2017  06:15
    Liebe ist nur ein Wort (TV film) (2010)

Nejde nekomentovať. Takto sprzniť jeden z najkrajších románov, nato treba asi aj nejakú úroveň mentálnej retardácie. Fanúšikom Simmelovej predlohy odporúčam vyhnúť sa oblúkom. Odpad + odpad!

• 15.6.2017  07:32

Lebo Kuba.. Lebo Statham.. Lebo kurva Statham a to batoľa :D Z toho jeho ňuňavého babysittingu muselo poctivo zahorieť nejedno ženské lono.. 5*

• 17.5.2017  08:06
    Všechno nebo nic (2017)

Presne som dostala, čo som čakala. Film o preafektovaných pičkách mimo realitu, pre zakomplexované pičky, ktorým klimaktérium klope na dvere, od snobskej pičky, čo Flašíkovej len z prdele trčí! Odpad. Fuj.

• 27.4.2017  06:57
    Uteč (2017)

Budovanie atmosféry je úplne že na plný počet, až ma vrtelo zľava doprava. Ale z pointy ma nevystrelo, len zľahka prekvapilo a to je škoda. Mne to pripomenulo horor z 2005 s Kate Hudson.... Takže škoda, že to bolo bez šoku. I tak nadpriemerný horor/thriller, ktorý si užije i nefanúšik. 4*

• 22.4.2017  20:35

Takto.. Zasmiala som sa, výborná scéna s Hriešnym tancom a Polnišová je ozaj sympatisch. Všetko ostatné je hrôza s Mórovou na čele. Ale zas kto by zahral takú pi*u lepšie než úplná pi*a. 2*

• 23.3.2017  17:25

Viac než obrovská pecka od susedov z Poľska. Balzam na dušu. 5*