Slečna bestie (2020)

Vince Vaughn jako teenagerka je jedna z nejlepších věcí na roce 2020.

Euforie - 1. část: Rue (2020) (epizoda)

Syrová hodinovka o drogách, vztazích, Bohu a Nike. Ale na konci je světlo. Trocha světla v tomhle jinak temném tunelu. Není to jenom o tom, že Ali promlouvá do duše Rue a naslouchá jí. Ali promlouvá a naslouchá i těm, kteří jsou v podobné situaci jako Rue a jenom se na tuhle epizodu dívají prostřednictvím HBO. Hodně citlivě vystavěný speciál.

Folklore: The Long Pond Studio Sessions (2020) (koncert)

Alternativní koncert pro alternativní desku. Záznamy z 1989, Reputation Stadium Tour a částečně i City of Lover Concert byly blockbustery ve své kategorii, monumentální show, zpívané a hrané téměř do roztrhání těla. Ale Folklore si zasloužil přesně tenhle styl. Pomalé, zadumané setkání u skleničky vína nebo whiskey s pár přáteli nad deskou, která perfektně sedí do podzimní/zimní nálady. Vidět hrát Taylor Swift, Jacka Antonoffa a Aarona Dressnera pohromadě je zážitek.

Noví mutanti (2020)

Cením snahu o komorní psychologické drama, ale tady jsou ty šachy rozehrané poměrně dost slabě. Herecká sestava funguje z 50%. Místy to připomíná Netflix pokus o spin off Riverdale a končí to v digitálním pekle, protože si někdo zřejmě uvědomil, že se v Nových mutantech nic neděje a je třeba z toho nechat vypukat popcorn za každou cenu.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men: Dark Phoenix se točí okolo zápletky, která byla už nastíněná víceméně v Posledním vzdoru, takže tu máme znovu origin Jean Grey, který ale působí spíš jako příběh vystřižený z Fantastické Čtyřky. Počet špatných X-Men příběhů se začíná nebezpečně blížit počtu těch dobrých. O to víc zamrzí, že drtivá většina právě těch horších vzniká v posledních šesti letech.

Šťastné a veselé (2020)

Roztomilá komedie, která strčila do kapsy všechny Netflixovské pokusy o ultimátní vánoční příběh, ano koukám i na tebe Holidate. Úsměv jsem z tváře nesundal snad po celou dobu.

V zajetí (2020)

Thriller, ze kterého není dobře po těle, ale závěr by si to zasloužilo lepší, takhle se to zbytečně propadá do béčkových vod.

Dívka v pavoučí síti (2018)

No nevím. Působí to jako mix Mission Impossible a Jasona Brourna s výbornou severskou atmosférou, která mi přišla snad i poctivější, než ve Sněhulákovi, solidními herci a skvělou akcí, i přesto tomu chybí jiskra. To něco, co udělalo z Fincherových Mužů, kteří nenávidí ženy nezapomenutelnou podívanou.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Tvůrci většinu času staví bravurně promyšlenou Sicilskou obranu, a rozehrávají silná témata jako je závislost nebo postavení ženy v jinak mužském prostředí, aby to pak lehce a svižně směřovali k perfektní koncovce.

Časové pásmo bylo změněno