• Pohádka

Magický hlas rebelky (2014)

Kdo se rád dívá na dokumenty, začne minimálně na ***, protože z řemeslného hlediska to je paráda. I když je to dokument, má to spád, nejsou tam jen mluvící hlavy, ale i řada archivních záběrů a zpovídání při činnostech. Kdo má rád Martu a/nebo Anetu, střelí tam hned hvězdu čtvrtou. Moje pátá hvězda je za atmosféru a obdiv k charakteru, který se nesklonil, přestože jí to stálo mnoho. Neviděl jsem prvních 15 minut, ale chybí mi tam konfrontace s třetím zlatým kůzletem, HV.

Rudý škorpion (1988)

Tak tohle mě překvapivě během éry akčního filmu 80.-90. let nějak minulo. Je to béčko jak vyšité, těžící z v té době populárního Rambo stylu. Dnes mi to přijde jako splácanina poplatná době železné opony. Křováci byli sympatičtí, ale nějak mi tam neseděli, copak fakt Sověti hájili své zájmy tímto způsobem i v Africe? Rozpačitých 2,5*.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Není to tak hrozné, jak tady odpadisti píší. Triky náhodou nejsou špatné, akorát příběh je zbytečně chaotický a trochu bez nápadu. Herecky to táhne přestárlá Bohdalová, naopak Hrušínský a Černocká jsou slabí. Komvalinková nemá snad žádnou sebeúctu. Kouzla stále fungují, ale je to jen vykrádačka sama sebe. Do kina to není, do TV klidně. A ptali jste se někdo vůbec dětí, zda se jim to líbilo?

Pyramida boha slunce (1965)

Na mayovku docela brutální, ale oni se obecně scénáristi moc knížek nedrželi. Méně známý film určitě stojí za podívání.

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Pořadu trochu křivdíte. Není to ideální, ale aspoň se lidé něco o přírode a lidech dozví. Pořad na veřejnoprávní televizi určitě patří.

Století Miroslava Zikmunda (2014)

V kině to uteklo jako voda, což bych u životopisného cestopisu nečekal. Je vidět, že se režisér nebál stříhat, přestože natáčel z MZ dlouhou dobu. Dozvíme se tak přístupnou formou, jaký byl a je MZ člověk, co zažil a kde byl s parťákem JH. Záběry ze současnosti jsou hezky proloženy řadou těch archivních a snímku to vůbec neškodí, naopak. Moc doporučuji, akorát na můj vkus byla řada záběrů až příliš melancholických a dojemných. Až moc. Pěkné komentáře: SteveV a kupodivu i jindy dost cynický Enšpígl

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Není to tak dobré jako dvojka. Je tam o něco víc nesmyslů. Čas jednotlivých postav na plátně je nevyvážený. Mladíci nejsou zas tak záživní. To všechno je pravda. Ale taky je to pořád pocta klasickému nedigitálnímu akčnímu filmu s řadou oblíbených akčních herců! Vyražte do kina, protože "kritikové", co na to koukali na ukradeném ripu nemají právo na film plivat.

Taková normální rodinka (2008)

Trvalo mi 6 let, než jsem sebral odvahu se na to podívat, když to náhodou běželo v TV. O nic jsem nepřišel. Známé tváře nenahradí absenci scénáře a natahovaného rádobyhumoru. Hvězda dolu za Estonku (Liliana Malkina), protože si myslím, že tohle do české komedie nepatří (srovnejte s p. Rosůlkovou), máme snad dost vlastních dobrých hereček ve správném věku, ne?! Dalo by se to přežít, ale dobří Mádl, Holubová, Labuda a Zoubková nemají prostě co hrát. Koukněte se radši znovu na starý dobrý seriál.