• Pohádka

Gentlemani (2019)

Nejdřív mě moderní pojetí střihu, pomalý start a (pro mne) nesympatičtí herci moc nebrali, ale hodnocení zde mě u filmu udrželo. Je to trochu Pulp Fiction, Podfuck apod., ale výsledný mix stojí za to dát si sklenku whiskey, nohy do výšky a užít si v klidu rozplétající se příběh.

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda)

Příběhové linie: 1) Geralt a Ciri dorazí na Kaer Morhen, kam se na zimu sjeli zaklínači (inspirace: částečně první díl románu Krev elfů) 2) Yen a Fringilla Vigo zajme Filavandrel, který je dovede před Francescu Findabair (inspirace: vymyšleno)

Muž z Ria (1964)

Ve své době to musela být originální akční pecka. Po téměř 50 letech ale scénář časový test již nezvládá a zmlsaného diváka nenadchne. Můžeme obdivovat Belmonda pro jeho odvážné a fyzicky náročné kousky, které dnes již nikdo nezvládne, resp. mu to nikdo ani nedovolí. Začíná z toho tak být skoro historický film, který vypovídá o stavu soudobé architektury v Riu (obrovské stavby na pozadí až pouštní prázdnoty mě překvapily) a jak se natáčela akce bez digitální mlhy.

Flashdance (1983)

Natočeno mezi Pomádou a Dirty Dancing. Pohádkový příběh, americký sen. Řeklo by se limonáda pro baby, ale v dnešní uhozené "woke" době by se takovýhle film v Americe natočit myslím už nedal. Pány pohled na tanečnice jistě neurazí, ale co opravdu přežije, je skvělá hudba 80s.

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Příběhové linie: 1) Geralt potkává Triss při zakázce na strigu (inspirace: první povídka vůbec - Zaklínač) 2) Yen se stává čarodějkou (inspirace: vymyšleno)

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Příběhové linie: 1) Původ Yen (inspirace: vymyšleno) 2) Ciri na útěku (inspirace: vymyšleno) 3) Geralt potkává Marigolda v Údolí květů (inspirace: povídka Konec světa)

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Příběhové linie: 1) Geralt a Ciri; cestou se zastaví u Nivellena (inspirace: povídka Zrno pravdy) 2) Tissaia de Vries s mágy v Arethuse (inspirace: vymyšleno) 3) Yen a Fringilla Vigo (inspirace: vymyšleno)

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Příběhové linie: 1) Geralt v Blavikenu; Renfri/Strakuše a Stregobor (inspirace: povídka Menší zlo); 2) Ciri v Cintře; Calanthé, Myšilov, Cahir, Eist Tuirseach ze Skellige (inspirace: volně začátkem války s Nilfgaardem v prvním díle románu Krev elfů)

Osada - Epizoda 10 (2021) (epizoda)

Komu se nelíbil tenhle díl, není usnášeníschopnej!