• Pohádka

V síti (2020)

Dobře připravený a realizovaný dokument, který řeší aktuální problém společnosti.

Můj kámoš špión (2020)

Něco mezi akční komedií a parodií, ale skvělá mládeži přístupná "popcornová" podívaná.

Poslední legie (2007)

Akční pohledný pohádkový mix mytologie římské a anglické, no a co?

Dámský gambit (2020) (seriál)

Výborný miniseriál, překvapivě i pro nešachisty, podle umístění seriálu v žebříčku. Pořád se něco děje, herci pro mě neznámí, ale výborní. Nejslabší je závěrečná epizoda, která obsahuje plno klišé a nerealistické záběry z Ruska. Jako celek nelze nedoporučit :)

Sázka na nejistotu (2015)

Jen pro specifickou sortu diváků, která má ráda takovéty polodokumenty, komentáře do kamery, zběsilou třaslavou kameru a hlavně wall street prostředí, které někomu připadá strašně sexy a někomu spíš jako morální žumpa. Dobře obsazeno. Docela vysvětlen největší ekonomický krach první dekády 21. století. Ale mám z toho rozporuplné pocity.

Stopaři Václava Havla (2020) (TV film)

Historie a nostalgie oslav výročí 17. listopadu. Nic víc, nic méně. Odpadáři jsou ubožáci, co nezvládají svůj život a tak si hledají vnějšího nepřítele.

Jak Bůh hledal Karla (2020)

Myslím, že film nebyl dosavadními komentátory úplně pochopen a ani se moc nedivím. Nevím, z jakého zdroje si jej pouštěli, ale promítání na Jihlavském streamu zásadně komplikuje nepřítomnost českých titulků, museli jsme využít anglické, protože rychlou polštinu dáváme těžko. Mně se koncept dvojitého štábu zdá velmi dobrý. Film není ale úplně samovysvětlující, i když je tak pojat prý schválně - je to dějový, situační dokument, ne soubor mluvících hlav a titulků. Ukazuje různé stránky polského křesťanství a vyznívá pro něj spíš negativně, což doufám nebylo účelem. Něco filmu chybí, ale nedokážu přesně popsat co. Možná ukázka nějakých dobrých stránek institucionalismu křesťanství či postavení názorových táborů proti sobě. Nepovedlo se to, přestože přípravou a realizací strávili režiséři několik let! Čím více nad tím přemýšlím, tím mi přijde film hlubší, ale nezastírám, že dost dokresleni pomohla následná debata, viz https://www.youtube.com/watch?v=fNppm8hE0xY

Coronation (2020)

Surový atmosférický dokument dlouhých záběrů z jara 2020 ve Wu-Chanu přibližuje začátek epidemie, která navždy změnila svět.