Jedna ruka netleská (2003)

1 hvězda za Adolfa Hitlera v provedeni Ivana Trojana :), víc si tahle patlanina nezaslouží.

100 000 $ na slunci (1964)

Hodně slušnej dobrodružně-akční snímek s Belmondem (jeden z lepších). Jednoduchý scénář, slušná hudba, závody tahačů, poušť, hlášky hlavních hrdinů, drsní chlapi a chlast… Lino Ventura Belmondovy slušně sekunduje. To že film je celkem jednoduchý a nepřekombinovaný mu jen šlechtí. Žádný hluboký umělecký zážitek, ale příjemná oddechová podívaná… 3,5*

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Hodně silný film, který jednoznačně poukazuje na nesmyslnost války, jejíž zrůdnost je znásobena, pokud je občanská. Dle mého jeden z nejlepších (možná nejlepší) film o válce v bývalé Jugoslávii. Příběh situován do konfliktů mezi Srby a bosenskými muslimy, kdy se skupinka srbských vojáků po bosenském útoku uchyluje do starého tunelu, kde čelí tvrdým psychickým a fyzickým podmínkám. Ve filmu je řada retrospektiv které ukazují „idylický“ život za Tita (což je v až brutálním kontrastu se syrovou realitou občanské války). Silným momentem celého filmu je kamarádský vztah hlavního hrdiny Srba s muslimem před válkou a jejich konfrontace na život a na smrt za války. Vzhledemk srbské produkci a době vzniku lze konstatovat až nečekanou relativní neutralitu, samozřejmě s mírným příklonem k Srbům. Jen to zdůrazňuje, že tahle válka neměla těch dobrých a těch zlých, ale jenom těch zlých a více zlých. Ve filmu je několik opravdu hodně silných momentů, dusivá atmosféra v tunelu, krvavá skvrna na zdi ve vypáleném domě a k ní šipka Četníkova matka (Srbova…), či srbský voják, který kouká na hořící vesnici a hlásí „Lepa sela, lepo gore“…

Superbad (2007)

Skvělá komedie, u některých gagů jsem se válel po zemi.

Poslední Mohykán (1992)

Nejlepší dobrodružný film. Úchvatná hudba, super hrci, silné scén, podmanivá atmosféra a naturalistické souboje!

Dravci (1999)

Originální, atmosférické, jednoduché. Hudba je úžasná... Veselé housličky, k veselému porcování masa:))) Napoprvé mě to dostalo asi nejvíc. 4,5* na pět to není, ale trochu filmu přidám, když jsou ty svátky.

Brigada - Brigáda (2002) (série)

Patnáctidílný seriál vypráví příběh Saši Bělova (který se vrací z války v Afghánistánu) a jejího 3 kamarádů, kteří se postupně z pouličních grázlíků vypracují na čelní představitele moskevského organizovaného zločinu. Násilí, černý obchod, zbraně, vraždy, korupce, intriky, to je co naleznete v tomhle seriálu. Je patrné, že produkce neměla tolik peněz jak by potřeboval, příběh je místy trochu zmatený, hrozný novácký dabing, ale přesto 5*. To především kvůli perfektní atmosféry, dobře zahraných hlavních postav a perfektnímu ucelenému příběhu který seriál vypráví (naplno vynikne teprve po shlédnutí všech dílů). Seriál není uměle natahován, není v něm nouze o silné momenty, poslední díl je naprosto geniální a vše důstojně uzavírá.

Casino (1995)

Dle mého soudu jak vrcholný film Martina Scorseseho, tak špička filmů s gangsterskou tématikou. Příběh založený na skutečných událostech a inspirovaný reálnýma postavami vypráví část života původně profesionálního sázkaře Sama Rothsteina, který se po několika letech vypracoval na ředitele jednoho z největších kasin v Las Vegas, aby po několika životních kotrmelcích skončil zase u „pouhého“ sázení. Příběh nás uvádí do Vegas v letech, kdy mu ještě naplno vládla mafie a zkorumpovaní politici, světa plného násilí, hazardu, podvodů a mafiánských praktik. Životní role zahráli De Niro (ředitel kasina), Pesci (mafián), Stoneová (podvodnice a manželka Nira), ale ani herci ve vedlejších rolích všemožných mafiánů nezůstali pozadu. Opravdu plný příběh, u kterého jsem se ani vteřinu nenudil. Poprvé jsem film viděl docela dávno v autobuse cestou do Alp a dodnes nezapomenu když asi 3 matky mladších dětí, co s námi cestovali, při scéně, kdy Pesciho a jeho bratra ubíjejí bejzbolkama a zaživa pohřbívají, situaci už nevydržely, atakovaly řidiče a hrozily žalobami nejen jemu, ale také celé cestovní kanceláři (a to ještě vydržely scény se svěrákem a propiskou v krku :)). Dodnes nevím, jak to ty jejich děcka ustály, ale něco mi říká, že z půlky z nich se staly mafiáni a z druhé policajti :). Prupisková scéna Joea Pesciho je geniální. Vyřizování účtů na konci filmu za melodie The Animals House of the raising sun je taky hodně silné. Casino je pro mě filmem No.1.