The 80th Annual Academy Awards (2008) (pořad)

nerad hodnotím podobn=é záležitosti, ale vzhledem k tomu, jak moc jsem si to předávání užil, musim dát plnej počet - když jsem to dokoukal, vzpoměl jsem si na jedno předávání Emmy, kde se jeho uvádějící v jedné z předtočených scének na WC potkal tuším s Biily Crystalem, který dříve uvádíval předávání Oscarů a stěžoval si, že je nespravedlivé, když předávání Oscarů může být nominováno na Emmyl, ale předávání Emmy nikdy nemůže vyhrát Oscara.. 80. předávání Oscarů si však Emmy za živák vskutku zaslouží, neboť šlo o parádní jízdu plnou emocí se skvelými hláškami v podání Jona Stewarta.. PS: Daniel Day-Lewis byl, je a bude bůh!

O rodičích a dětech (2007)

velmi sympatické především tím, že z takřka nefilmového tvaru kupodivu vznikl poměrně filmový film.. i když někomu tyvizualizace mohou připadat pitomé, sám se divím, že mně nepřišly a prostě to celkem tak nějak fungovalo.. 75 %

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

sorry, mám mozek a základní vzdělání.. kdyby ta zvěř mluvila, aspoň bych to nemusel brát tak strašně vážně, jak mě Emerich nutí.. snad mu konečně zakážou točit.. jinak jde o mix snad milionu filmů od 2001 po 300, jenže mix neskutečně pitomý

Karamazovi (2008)

na půl cesty mezi divadlem a filmem.. od obojího si Zelenka bere něco dobrého i něco špatného, výsledek je zajímavý, ale abych dílo plně docenil, nebo možná naopak zatratil, o tom všem musím ještě trochu popřemýšlet - osciluje to mezi 70 a 90 %..

Umění plakat (2006)

tohle bylo fuj fuj... jedna z nejpsychopatičtějších a nejzvrácenějších věcí, co jsem za dlouhou dobu viděl

Frigo na mašině (1926)

geniální.. kam se hrabe Majkl Bej a jeho CGI.. vrchol umění není nápodoba, ale vytvoření reality - ta mašina ten most asi fakt zničila, což?! ;-) btw: hláška: jestli tuhle válku prohrajete, neobviňujte mě! je prostě nepřekonatelná:)))))

Sbohem, baby (2007)

affleck je velmi, velmi dobrým scénáristou, s režií už to tak slavné není, ale přesto tento film představuje velmi milé překvapení

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

povolání recenzenta je někdy skutečně spíš za trest.. ač se snažím sebevíc, nedokážu najít nic, zač bych byl ochoten udělit byť jedinou hvězdičku.. (na základě prvních tří dílů na dvd od tv primy)

Až na krev (2007)

až najdu slova, pokusim se je nějak napsat...zatim se připojuju k děkovačce DD Lewise na Oscarech: Thank you, Paul! I´m finished!