Monty Pythonův smysl života (1983)

Sorry hoši, ale tenhle film je prostě horší než ty dva předešlí. Taková trochu delší epizoda Létajícího cyrkusu, která neměla být povyšovaná na film. Jinak samozřejmě skvělý!

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Gilliam si vytýčil metacíl: ukázat divákovi všechny formy šílenství, které zná (a pravděpodobně jimi i sám prošel). Takový stavy, který prožívá Johnny Depp a Benicio del Toro, bych opravdu zažít nechtěl. Což takhle dát si lidskou nadledvinku? Děkuji nechci.

Brazil (1985)

Terry Gilliam je blázen. Proto se mu daří převést šílenství na plátnolépe než komukoli jinému. Šílenství způsobené nejen totalitní mocí v Brazilu patří mezi ta nejlepší, jaké jsem kdy viděl. Konkurovat mu snad může jenom Jack Torrance.

Osvícení (1980)

Na co Kubrick šáhnul,se mu podařilo. Žádný žánr nebyl úplný, dokud jej Stanley Kubrick nepovýšil na umění. Horror byl také Osvícen.

Sametová kocovina (2000)

Jak podotýká kolega Cíval, je to špatně natočené, ale ty osobnosti naplní jakýkoliv prostor. Poučné.

Cizinec (1967)

Camusova kniha je prostě dokonalá a Viscontimu se povedlo ve mně vyvolat totéž, co předloha. Proto se domnívám, že je to vážně dobrý film. Byť režijně to dnes vypadá trochu zastarale, přesto dávám 5*.

Week-End (1967)

Po filmový stránce to je skvělý. Ukázka co dělají francouzi v pátek odpoledne je přímo dokonalá a ne příliš vzdálená české realitě (úžasná scéna zacpané silnice). Ale co se v tom filmu děje, prostě vůbec nechápu.

Quo Vadis (2001) odpad!

Že to trvá tři tři hodiny, je dobrý v tom, že se člověk pěkně vyspí. Tím končí veškerá pozitiva. Celej film je neuvěřitelně špatnej, až se Sienkiewicz musí obracet v hrobě. A za ztvárnění hořícího Města měst by si režisér (a vlastně i všichni zúčastnění na tomto "skvostu") zasloužil velice bolestnou smrt. Velice dobrý způsob: připoutat ho ke křeslu jako chudáka Alexe a donutit ho sledovat tu jeho slátaninu až do konce.

Patriot (2000) odpad!

Tak tohle je totální s...! Nechápu, jak německý režisér a polovina štábu z austrálie může stvořit neuvěřitelně hloupou americkou propagandu. U Mela Gibsona pobíhajícího ve zpomaleném záběru po bitevním poli, mávajíc "stars and stripes" - to je pouze pro ...nevím koho. sta