Sociální síť (2010)

I když víte jaký má celý příběh konec, tak ani na vteřinu nepřemýšlíte o tom jestli tenhle film vypnout nebo odejít z kina.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Pokud chcete zažít 2hodiny nudy s blikajícíma světélkama, naprosto rozvleklým dějem a řevem jakéhosi sboru, je tohle film přesně pro vás. Jediné co se mi na konci líbilo, že je konec ....

Proroctví (2009)

Jsem zvědav jak se Nicolas Cage bude tvářit až opravdu přijde pohroma.

Gran Torino (2008)

Tenhle film mi vyrazil dech.

2012 (2009)

Jen ve filmu od Emmericha se tleská člověku, který málem zabil několik tisíc lidí a pilot, který nemá nic nalétáno dokáže létat s takovým kolosem jako nákladní Iljušin. Až na obrazové orgie film k ničemu, možná jen k poučení.

Gamer (2009)

Myšlenka dobrá, ale u ní to začíná i končí. Absolutně o ničem nevypovídající slet několika obrázků, z které lze poskládat asi tolik jako když se koukneme na psí hovínko a hádáme co měl dotyčný čokl k snídani. Závěrečných 15minut jsem vydržel už jen z povinnosti a o to víc jsem potom litoval. Gamer odsuzuje celou hráčskou komunitu a dělá z nich zabedněnce a jen škatulkuje jejich nynější pozici. Vše podtrženo absolutně stupidním scénářem.

Smrt čeká všude (2008)

Asi jsem čekal víc, proto mi tenhle snímek přišel jako další béčkovej film o válce. Pár výbuchů, trošku starého psychologického drama jaké to mají vojáci těžké a vlastně omýlání těch bezduchých monotóních frází pořád dokola. Všechno do puntíku předvídatelné od začátku. Scénář na pár místech pokulhává. Jediné co opravdu zaujalo byla kamera, ale od filmu ověnčeného 6ti oskary jsem čekal víc než jen zdařilé záběry toho co jsem už milionkrát viděl jinde.

Avatar (2009)

Zatajený dech , úžas , nepravidlený tep srdce. To jsou věci, které musí každý cítit při sledovaní největšího filmu jaký kdy vidělo oko diváka. Cameron mě unesl do výšin filmu kde jsem se nepřestával divit a pak jako lehká vločka padal zpátky do letargie našich životů. Toto mistrovské dílo mě zcela okouzlilo. Někdo by řekl že jsem naivní, ale takhle já si představuji dokonalý film.

Speed Racer (2008)

Přeplácaný chaos, který jen přetéká kýčovítým grafickým zpracováním, hereckými (ne)výkony a v neposlední řadě zmrveným soundtrackem. Film, který dívákovi háže jedno klišé za druhým : od hlavního hrdiny, coby nejlepšího a zároveň nejdobromyslnějšího člověka na planetě po velice zlého majitele korporace. Já osobně jsem se ztrácel v animacích už od začátku, vše je úhledně přeplácané a zabalené do klasického balíčku pro nenáročné diváky. Ale když nad tím tak přemýšlím asi to má být záměr filmu.

Schindlerův seznam (1993)

Jeden z nejemotivnějších filmů co jsem kdy v životě viděl. Precizní zpracování největší tragédie v dějinách lidstva. Nejděsivější moment na který nikdy nezapomenu - "Proč jsem si nechal auto? Mohl jsem zachránit dalších deset.".