Intimní past (2011)

Jedine čo som si zapämatal je pekný zadok Hillary Swank nič proti nej je skvelá herečka dokonca moja obľúbená ale ten sexappeal jej akosi chýba!!No a človek by ani netušil koľko znesie telo železa pretože hlavný záporák ho na konci dostal do tela neskutočne veľa až mi to už prišlo totálne smiešne a trápne!!Slabý thriller v podstate klasické klišé nebyť tej mužatky Hillary tak neviem...

Soupeři (1977)

Debut skvelého režiséra nemá chybu!!!Harvey Keitel v jednej zo svojich najlepších rolí, skvelé scény, krásna príroda nezabudnuteľné súboje a hlavne aj tá vojna v ruských podmienkach toto je už na debut krásny zážitok !!

Hypnotizér (2012)

Tak pre mňa sklamanie ale aj skvelý režisér Lasse Hallström môže šlapnúť vedľa.Dlhé naťahovačky a strašné zlý herec konkretne ten vyšetrovateľ.Film ktorý by sa skôr hodil ako nejaká epizóda seriálu a ten trápny koniec s autobusom mohol mať svoje čaro lenže vyznel skôr trápne.Knihu som nečítal a ani nebudem a vraj knihy sú na pokračovanie a už sa točí další film a vraj s tým úbohým vyšetrovateľom no to sa máme fakt na čo tešiť!!!Najhorší Lasse Hallström.

Oui, šéfe! (2012)

Bohužial francuske komedie si predstavujem uplne inak toto nemalo ani hlavu ani pätu a nezasmial som sa ani raz !!!Smutné škoda!!

Paralelní světy (2012)

Zakázaná láska! Dvaja ľudia ktorým rôzne dôvody bránia tomu aby boli spolu koľkokrát toto téma bolo už spracované v literatúre,filmu a divadle??/Romeo a Júlia,Tristan a Isolda,Titanic/.Je možné vôbec vymyslieť pre túto zápletku ešte niečo originálného??Režisér Juan Diego Solanas dokazuje že to ide !Paralelné svety sú vskutku neobyčajný film a poteší všetkých milovníkov fantasy, futuristických a nesplnených snov.Film predovšetkým vsadil na úchvátnú obrazovú stránku a formálna časť víťazí nad obsahom ale už len kvôli pekným obrazom pre oči tvorcom prepáčime všetko.Romantika a napätie sú dávkované v dostatočnej miere lenže vytvárna stránka zamestnáva divákov viac.Z námetu sa dalo vyťažiť trochu viac a ten zrýchlený koniec je trochu neodpustiteľný.Neberte tento film ako sci-fi pretože je to romantická rozprávka , ktorá má svoje vlastné pravidla.Nám chlapom môžem len odporučiť aby sa na to pozerali so svojou polovičkou alebo inou osobou nežného ženského pohlavia a po skončení filmu vás zaslúžená odmena určite neminie!!

Hon (2012)

Stále tvrdím že Európska filmová tvorba je stále lepšia a dokonalejšia než americká zábava, tvorcovia majú stále nejaké nápady málokedy sa zvyknú opakovať hlavne nerobia remaky ako na bežiacom páse! Dánsky režisér Thomas Vinterberg mňa už pred rokmi prekvapil snímkom Rodinná oslava takisto aj depresivným filmom Submarino.HON je zatiaľ považovaný za jeho vrcholné dielo a to plným právom.Filmu vládne skvelý scenár, ktorý pôsobí realisticky a nenecháva vás strhnúť obvyklým klišé.Všetky postavy sa chovajú prirodzene a ich reakcie sú uveriteľné.Tím nechávajú dostatok priestoru pre psychologické napätie a dusno a vy sledujete s horlivým zaujatím ako vlastne príbeh skončí a nie ste si vôbec istí ako to dopadne.Výrazný podiel na celom filme má hlavný predstaviteľ Mads Mikkelsen /Casino Royale,Kráľovská aféra/. Svojim civilným prejavom dodáva hlavnému hrdinovi dôveryhodnosť a presvedčivú vnútornú hrdosť a dokáže si získať sympatie diváka bez nejakých grimás a gestov. Majstrovský kúsok HON nie je len o zneužívaní detí ale aj o zneužívaní dospelých.Nesie sa skvelým tempom a postupne zrelou formou kladie otázky , ktoré prinášajú odpovede.Na niektoré si ale musí človek ako to vätšinou býva u umeleckého diela odpovedať sám.HON patrí medzi silné drámy posledného obdobia a nejde ho len tak prehliadnuť !!!Určite jeden z najlepších filmov aké som videl poslednú dobu!!!

Mstitel s píšťalou (1986)

Môj najoblúbenejší kun fu film detských čias v kine na toto stáli dlhé rady zlaté časy !!!

Tex a pán temnot (1985)

Bol som na to v kine ako 10 ročný a normálne som sa niektorých scén aj bál a viem že sa mi to páčilo po zhliadnutí teraz musím len konštatovať že je to celkom v pohode aj dodnes !!!

Sheena (1984)

Videl som to ako mladý chlapec ale i po rokoch má to predsa svoje čaro.Krásne nostalgické spomienky na peknú Tanyu Roberts ,nezabudnuteľný soundtrack a jedneho z najvatších a najhorších záporákov v historii dobrodružného filmu!!

Lilja (2002)

Drsná dráma z európskej filmovej dielne o veľkej naivite,skreslených a uľahčených predstavách a myšlienkach ako utiecť z krutej reality a skurveného sveta!!!