Pot a krev (2013)

Michael Bay natočil najpodivnejší film svojej kariéry! Michael Bay natočil film podľa skutočného príbehu!Michael Bay natočil podľa mňa druhý najlepší film svojho života!Keby režisér sa vykašlal na všetky Transformery a čiernych ,, bad boys,, dokázal by točil takéto skvelé príbehy.A čo ešte na tomto skvelom zážitku pobaví??Pre moje prekvapenie Mark Walhberg a dokonca Dwayne ,, The Rock,, Johnson dokázali že vedia byť aj dobrými hercami a to myslím smrteľne vážne!Toto sú ich najlepšie úlohy ich kariéry a kto neverí nech sa presvedčí.Pot a krv ma zaskočil a nebojím sa napísať že patrí medzi naj filmy tohto roka!Skvele pán Bay takto treba pokračovať!

Wolverine (2013)

Samurajovia, ninjovia,plno rákosníkov a šikmých očí,nejaká hadia žena, transformer so samurajským mečom ale hlavne Hugh Jackman ako Wolverine.Go fuck yourself pretty boy a viac som si už ani nezapämatal :-)

Domek z karet (2013) (seriál)

Špičkové hutný politický seriál asi o tom aká je politika svinstvo.David Fincher dotiahol všetko do dokonalosti a pán Kevin Spacey vo skvelej forme až mám dojem že po tomto seriáli sa vám môže váš obľúbený herec až zhnusiť nie kvôli tomu že zle zahral je dokonalý ale kvôli totmu akú politickú sviňu a hajzla nám tu vo svojej roli ukazuje!!Už sa teším na druhú sériu.

Trans (2013)

Danny Boyle sa vracia k svojim režiserským začiatkom thrillerom , ktorý vás úplne popletie a snaží sa vás prefíkane oklamať.Po úspešných komerčných filmoch z iného súdka /Milionár z chatrče, 127 hodín /sa Boyle vracia s drsným a lacným krimithrillerom podaný trochu po vzore jeho kultovného Trainspottingu len trochu iným spôsobom.Mohol sa opäť vyblázniť bez veľkých zábran v nečakanom budovaní zvratov a vo vylepšovaní vizuálnej aj zvukovej stránky tak ako za starých čias.Škoda že po svižnom štarte filmu sa mení v riadny guláš a nesledujúci divák sa stráca v realite.Čoraz menej je je zrejmé čo je pravda a čo je ilúzia a vy sa strácate v obrazovom bludisku a zvukových obrazoch.Niekoho to môže tak dokonale zblbnúť že sa viac krát k filmu nevráti naopak spravní fanúšikovia tkz, haluzných snímkov si prídu na svoje tak ako ja.Tvorci sa proste snažili natočil skvelý thriller pre pozorných a chápavých divákov.Film je nakoniec zaujímavý práve v rozuzlovaní zápletky a odhalení všetkých point príbehu a napriek svojej kombinovanosti má predsa čo ponúknuť.okrem rýchlej kamery,strihu a trojici skvelých hercov / McAvoy,Cassel,Dawson/.Herečka Rossario Dawson dokonca poteší mužské oko v riadne odvážných scénach.TRANS si proste bud zamilujete alebo odsúdite to všetko záleží len od Vás ja som si úletovú jazdu pána Dannyho Boyla riadne užil!

Hard Boiled (1992)

toto je klasický akčnák so všetkým čo má byť záverečná prestrelka v nemocnici a malé decko sú proste nezabudnuteľné !

Cosmopolis (2012)

Veľmi slabý ale fakt veľmi slabý Cronnenberg!!z tohto sa dalo spraviť viac a dokonca mi tam nevadil ani Robertko!

Pohádka o putování (1982)

Tak konečne som objavil moju obľúbenú a zároveň na tú dobu strašideknú ruskú dobrodružnú rozprávku , ktorú si síce pamatám len trochu ale viem že v kine som na to bol aspon 5 krát však čo to vtedy bolo koruna alebo 0,50 halierov na detské predstavenie.Každopádne nezabudnutelné scény s morom alebo s drakom a zničenie zámku na konci poprípade dojímavý záver !!Tu sa proste sudruhovia riadne vytiahli !!Jedna z rozprávok môjho detstva !

Muž z oceli (2013)

Zack Snyder režisér dynamických a vizuálne príťažlivých snímkov prichádza tentoraz s restartom série o Kal-Elovi najslávnejšou komiksovou postavou tiež zvanou ako Superman.Prvá pol hodinka filmu je skutočné famózná, skvelá a nečakaná, vizuálne nádherná a premyslená do všetkých detailov.Potom príchádza ale druhá časť filmu ktorej problémom je že pôsobí trochu vlekle a skákanie z minulosti do súčastnosti hlavného hrdinu režisér len zdržuje.Všetko sa zmení ale k lepšiemu akonáhle začína boj zo záporákom kde sa tvorcovia efektne vybláznili doslova všetko lieta, vybuchuje ale pocity zo skvelého úvodu už to nanaplní.Je samozrejme nespravodlivé kritizovať Snydera za to, že rozpráva príbeh ktorý už vatšina poznáme.Áno od toho su remaky lenže on sa tomu pokusil dať nový štýl a podarilo sa mu to.Za pochvalu stojí ako vždy aj hudba Hansa Zimmera, ktorá málokedy dokáže sklamať,a možno za zmienku stojí aj herecké obsadenie.Takže k nemu nemám žiadne výhrady.Henry Cavill ako Superman funguje, Amy Adams skvelá ako vždy,Crowe,Costner a Fishburne sú už len čerešničkami na torte.Film Muž z ocele má svoju príťažlivosť je plný akcie a potešiť dokážu rôzne malé detaily, ktoré si všimnú len filmový fajnšmekri. Zack Snyder odviedol dobrú prácu a dokázal že superhrdina nemusí vyzerať trápne aj keď má na sebe červeno modrý oblek.

Útok na Bílý dům (2013)

Roland Emmerich sa asi v tom ničení Američanov vyžíva a vlastne čo už iné môžme od neho čakať aj ked jeho posledný ANONYM bol veľký skok vedľa.Film plný nezmyselných blbostí, nezmyselných dialogov, niekedy aj nezmyselných hercov /ten Channing Tatum začína byť už poriadne nudný/ , ale niektorí štandartne potešia /Woods, Foxxx,Jenkins/, plný zbytočných postáv ale hlavne prezidentov tam bolo ako maku!Kupodivu človek sa aspon celkom odreaguje aj pri takejto akčnej hluposti ktorá síce nemá ani hlavu ani pätu ale povedzme si na rovinu v akom inom filme uvidíte zdemolovanie Bieleho domu ako u Emmericha???

Šmejdi (2013)

Chcete 10 krát predražený tovar???Nech sa Vám páči možno ho vyhráte aj so zľavou tak sa vydajte so skvelým českým dokumentom do zákulisia predajných akcií pre seniorov a jedna vec je zaručená že vám z toho bude určite zle a budete chcieť od zlosti niekoho rozkopať tak ako ja!!!Názov dokumentu ŠMEJDI je ešte dosť slabý na to čo a koho tam označuje. Tento reálny snímok zasiahne každého normálného cítiaceho človeka a doslova vás šokuje.Informácie ktoré ukazuje sú natoľko závažné žeby to malo vidieť čo najviac ľudí.Rád by som poprosil aby ste film odporučili čo najviac známym a svojim blízkym hlavne zo starších ľudí. A ak viete o niekom čo si takouto odpudzujúcou prácou privyrába takýmto hnusným spôsobom odhalte ho vo svojom okolí a zachránite doslova veľa ľudských naivných duší.