Sinister (2012)

Režisér filmu sa nechal ovplyvniť hádam všetkým čo som už mohol vidieť od japonských horrorov /Kruh, Nenávisť/,osemdesiatkové klasiky /Poltergeist/, horormi so strašidelnými domami /Amtyville,3"15 zomrieš/ a aj dnešnými modernými tkz, amaterskými videami /Paranormal Activity, Blair Witch / čiže vznikol takýto nejaký guláš.Čo sa mu podarilo je navodiť nejaký ten strach ale len na chvíľu.Problémom je že sa postupne začína všetko opakovať a keď má byť nejaká akože scéna kde sa máme zľaknúť už to vieme dopredu kvôli výstražnej inak skvelej hudbe !!Navyše je to akísi zmätok pobiehajú tam nejaké deti, potom nejaký chlapík vystrihnutý ako z black metalovej kapely , zapne sa premietačka a tak dookola kým nepríde úplne očakavaný záver na ktorý by prišiel aj totálny dement a to je už hrozné sklamanie.Herci sú celkom dobrí lenže to nestačí, lebo režisér sa spolieha celý film len na scény v dome a motá sa len okolo starému klíše týchto filmov.Nie je správne všetko toto pomiešať a čakať ako to dopadne takto sa to nerobí !!A ozaj fakt som sa nezľakol ani len raz !!

Konečná (2013)

Tak a je to tu Arnold Schwarzenegger rodič detí , ochranca škôlkárov ale hlavne zabiják predátorov, zlých chlapov, a vrazednych strojov je späť.Po malých ulohách v oboch dieloch Expendables sa vracia na staré kolená aj do hlavnej roli.Konečná je vtipné, poctivé béčko tak trochu v áčkovom kabáte a presne odpovedá filmom v ktorých Arnold hrával za mlada.Dejovo je ale jasný od začiatku a cez pár dobrých nápadov zostáva verný typickým klišé pre akčnáky 80.rokov čo ale mne vôbec nevadí.Takže ide o celkom plnohodnotný comeback , len jedna chyba je že moc tu Arnieho prekrývajú ostatní herci čiže už nie je na to všetko sám ako kedysi a vlastne týmto zatieňujú jeho starú slávu.To ovšem nemení nič na tom že som sa skutočne bavil a sem tam ušla aj nejaká hláška a vidno že Arnie nestratil ani ten svoj nám známy prízvuk.Dúfam že dalšie Schwarzeneggerovi comebackové jazdy prekročia jeho tieň nostalgických jednohubiek a naplno vrátia tohto posledného akčného hrdinu a určite najoblúbenejšieho posledných dekád naplno do hry!!!

Pí a jeho život (2012)

Tak ja si nepomôžem , ale toto bola proste nádhera!!!Obrazy akokoľvek pôvabné, množstvo farieb,film uplatňujé rozprávkovú fantáziu a všetka tá nádhera oslabuje silu slov.Človek je proste nútený zapojiť svoju predstavivosť a vnímať všetky tie krásné obrázky filmu tie škaredšie sa dejú našťastie mimo filmu.Kamera je neustále prilepená na hlavnej postave a ja sa cítim ako keby som bol priamo na tom člne a prežíval klaustrofóbiu alebo morskú chorobu.K tomu pridám ohrozovanie hladného tigra a vznikne vďaka vyráznému a nadhernému spracovaniu zažitok na ktorý sa len tak nezabúda !!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nebyť tak slabého režiséra a trochu dementného príbehu a hlavne vykrádanie neprekonatelného filmu briana De Palmy Nepodplatitelní či dokonca aj atmosféru Sergia Leoneho mohlo to dopadnúť aj lepšie !!Sean Pann síce hrá tvrdáka ale ja mu ho nežeriem ani neverím takisto ako ostatním, ktorí doslova prešlapujú na mieste a nevedia ako dalej !!Nenapraví to velmi ani zopár brutálnych scén ale i napriek všetkým tým nezmyslom a nedostatkom sa človek celkom pobaví aspon priemerne !

Volte mě! (2012)

No celkom som sa bavil skvelá satira na politické téma a dokonca mi nevadil ani trápny Will Ferrell !!

Bídníci (2012)

Muzikály nemám moc v obľube ale pár výnimiek sa stále našlo a niektoré spievajúce pasáže boli zaujímavou vsuvkou medzi dialógmi.Čo sa týka nového spracovania románu Victora Huga tak snímok je bez nejakej hovorenej reči je celý spievaný asi ako opera !!Je to síce zaujímavé ale 160 minut sa pozerať na spievajúcich inak skvelých hercov je aj na mňa silná káva a myslím že u nás v Europe to moc úspech mať nebude !!Keby bolo spracovanie bez spevu tak potom neváham dať aj lepšie hodnotenie pretože všetko bolo výborne spracované od masiek až po kameru lenže radšej zostanem verný navždy klasike so Jean Gabinom tá zostane i po rokoch neprokonaná

Hitchcock (2012)

Sir Alfred Hitchcock dodnes patrí k neprekonateľným režisérom thrillerov a majstrom napätia či hrôzy a z jeho filmov čerpajú dodnes všetci umelci.Natočiť o tomto filmárovi snímok bola otázka času , ale ak čakáte nejaký životopisný príbeh o ňom budete sklamaný.I napriek tomu dej filmu sa odohráva v dobe natáčania jeho najúspešnejšieho snímku Psycho a zároveň nám ukazuje ako Hitch investoval do toho všetko, ako si chcel film presadiť ale hlavne jeho vzťah s manželkou Almou.Človek si povie že niet na čo pozerať lenže ja som iného názoru.Mám rád životopisné príbehy a kedže poslednú dobu sa im moc nedarí bol som zvedavý ako obstojí tento.Zaujal ma hlavne kvôli tomu ako je postava pána režiséra zahraná briliatne sirom Athony Hopkinsom a myslím že charakterovo postavu vystihuje.Pozerať sa na Hopkinsa ako na konci tancuje od radosti že sa mu podarilo nalakať publikum legendárnou sprchovou scénou ma donútilo k riadnemu úsmevu takisto ako viac hlášok/Volajte ma Hitch , cock vynechajte // .Hellen Mirren v úlohe jeho manželky nemá tiež chybu a pozerať sa na Scarlett Johansoon, ktorá vymenila priliehavý kostým čiernej vdovy za eleganciu a krásu ma potešilo a príjemne prekvapilo.Film HITCHCOCK má určite svoje chyby to zjavovanie vraha Eda Gaina podľa ktorého sa nechal režisér inšpirovať filmom Psycho je dosť odbočenie mimo príbehu , ale to nemení nič na fakte že ak máte radi či už len Hitchocka alebo spomínaných hercov tak tento vlastne film o filme by vám nemal ujsť!

Nikdo není dokonalý (2012) (pořad)

A to mám akože veriť že tí istí ludia niektorí sa vyskytovali pred rokmi v relácii Aj mudry schybí a teraz su tam zase??Je to všetko len fingované takže bohužial ani nie vtipné!!!

Sekerovci (2010) (seriál) odpad!

Viacej srandy zaťijem s kamošmi na pive ako toto !!Totálna úbohosť najvatšie zrna televízia Narkoza zase boduje s takími chujovinami !!!

Sedm psychopatů (2012)

Oko za oko a svet zostane slepý !!!Ale nie kdeže nebude jedno oko zostane chlapíkovi čo predposlednému vypichne to druhé!!!a presne podobné ladené dialógy a sem tam nejaká brutálna akcia s čiernym humorom skoro ako Tarrantino tarantinovský lenže tentoraz to išlo aj bez neho.Poviem to na rovinu Sedem psychopatov je prvotriedny nárez!!