Všude dobře, proč být doma (2009)

Najslabší film odMendesa veľká nuda pre mna a až na pár skvelých hereckých výkonoch je to úplne o ničom !Sorry Sam !!

Alenka v říši divů (2010)

Lewiss Carrol musel byť čudák inak si neviem čo ho inšpirovalo k napísaniu Alenky či ho inšpirovalo nejaké hulivo a spánok v skrini nie je podstatné dôležité je , že dal svetu jedno z najzaujímavejších a najpôsobivejších diel,ktoré už skoro 100 rokov inšpiruje filmárov.Ťažko si predstaviť iný námet ,ktorému by toľko sedeli súčasné trikové možnosti a formát 3D.Celá podzemná ríša,možno až na dve tri kulisy je kompletne stvorená v počítačoch, pôsobí fantasticky,rovnako ako aj postavy.či už je to nafúknútá hlava červenej kráľovny,rôzne zdeformované postavičky alebo stále miznúca mačka pri všetkých tých trikoch a predstavitosti pôsobí neskutočne uveriteľne!Celá výtvarná stránka filmu,niektoré kostýmy,prostredie a rekvizity sú spravené dokonale a práca sa vydarila. Do Burtonovho excelentného obsadenia svojich hercov Johnyho Deppa a Heleny B.Carter výborne zapadla i sympatická Mia Wasikovska (Doubt, Amelia ) v titulnej postave.Čo povedať ľudom ktorým už Tim Burton zmäkol a točí také fantastické rozprávkové veci?Dovolím si povedať ,že režisér točí tak ako to cíti a nie podľa toho ako ho vnímajú fanúšikovia.Taktiež sa oplatí využívať mozog pri tejto fantázii a nebrať to ako že nejaká triková rozprávka! Áno to je ale veľmi vydarená! Uznávam ,že klasický happy end ala Hollywood sa koná ale v prvom rade ide o rozprávku a niektorých nepodarených minút filmu môžem tvorcom odpustiť!Film je proste mimoriadna porcia krásne, farebnej hravosti a fantázie na ktorú sa je radosť dívať a ja som vcelku tomu podľahol!

Slzy slunce (2003)

Celkom v pohode filmik až nato že Bruce Willis tu vyzeral ako robot a tak aj hral

Bez soucitu (2010)

Skvelo som sa bavil,dobrý akčný rýchly film úplne bez nejakých nudnejších okamžikov a skvelého neprestrielného Johna Travolta ,ktorý s vyholenou hlavou a šiltovkou I love Paris nemá chybu.Svojich protivníkov niči rýchlosťou ,že James Bond by závidel.Čo na tom ,že akčné scény sú vlastne tak trochu prehnané ,ale film sa uberá rýchlym tempom a Travolta hadže jednu hlášku za druhou proste pobavil som sa!Jeho parťák John- Rhys Davies /Blafuj ako Beckham,Match Point/ pobehujúci pri akciách s vázou plnou koksu je hlavnej hviezde skvelým parťákom a tiež nesklamal!Len jednu pripomienku mám snád nevznikne 2 ,lebo to by sa pokazilo úplne!

Prokletý ostrov (2010)

Scorcesse a Caprio je úspech a hlavne výborná spolupráca a teraz sa tiež nesklamali!Po pravde som bol síce trochu prekvapený s výberom látky u režiséra všetko nasvedčovalo k tomu ,že pojde o tajomný a temný film a ono to aj tak bolo.Hra ,ktorú s nami Scorcesse na ostrove hrá je hlavne napínavá a rozumná, veľa záberov mi bralo dych, voľba prostredia podporuje dobrú atmosféru a to ma všetko hned pohltilo a vypľuvlo až pri záverečných titulkoch ! Snímok je nabitý dejom, spolu s hlavným hrdinom sa sústredite na vyšetrovanie a každá maličkosť je dôležitá a nenúti vás to odtrhnúť oči od filmu a vôbec nevadí ,že sa meni tempo rozprávania.Ak je tu nejaká tá akčná scéna alebo pomalá snová scéna či sa stupňuje napätie stále je divák v pozore a to je najvatšia sila tohoto snímku. Leonardo už dávno nie je herec miláčik dievčenského publika on je už dávno pán herec a na jeho výkone a na výkone dalších hercov je postavený aj tento skvelý thriller! Tento film má silný emocionálný náboj o ktorom sa iním filmom posledného obdobia može akurát tak snívať!

Pokrevní bratři 2 (2009)

Tušil som ,že jednotku to síce neprekoná ,ale drží sa to na jej úrovni a je škoda že nápady sú ako keby vykradnuté z prvého dielu alebo z nejakej gangsterky! Ovšem to nemení stav ,že som sa nebavil a film kludne môžeme zaradiť ako skvelú akčnú zábavu a vydarené pokračovanie( podľa záveru sa samozrejme očakáva dalšie )! Čo sa týka hereckých výkonov namiesto Rocca je tu ich další parťák v podaní Cliftonna Collinsa Jr/ROCK MÁNIA,TRAFFIC/ ktorý je svojim spôsobom vtipný . a namiesto komisára vo vyšetrovaní príchádza jeho nahradníčka v podaní skvelej Julie Benz /seriál DEXTER/,ktorá ovláda dokonale všetky taktiky vyšetrovania presne ako Williem Dafoe v jednotke!Ostatní sú naši starí známi no ale ako hovorím škoda tých prehnaných gangstrov svojim spôsobom to vyzeralo ako mafiansky film! Inak ten kto nepozná prvý diel nemá zmysel aby si pozrel tento lebo bez jeho zhladnutia bude čumieť a nechápať kto je ten a kto bol tamto a konci už úplne nepochopí! Pokrvní bratia sú späť a už teraz sa teším na dalšie pokračovanie,ktoré nebude snád až tak dlho trvať !

Jednorozený (1990) odpad!

Totálny hnus a primitivita!!Nechutné a debilne natočené!Ten kto tomu dal viac ako tri hviezdičky je podľa mňa úchyl a perverzák také niečo ani nemalo vzniknúť!Hnus v živote nechcem vidieť a vlastne túto kokotinu nejde ani nazvať filmom !!

Legie (2010)

Keď pospájate filmy ako Terminátor,Exorcist,Omen, Koniec sveta ,Úsvit mŕtvých Constantine a dokonca ešte aj vtipnú Dogmu vznikne Legion!Asi to napadlo scenáristov a režiséra filmu ,lebo prekvapenie sa nekoná a nič nové sa nedozviete! Toľko ukradnutých scén a nápadov zo spomínaných snímok som ešte nevidel takže ak to zhrniem zábava sa koná ,ale na úkor veľmi béčkového thrilleru., ktorý nemá žiadnu pamätihodnú scénu a vyšumí z hlavy okamžite! Aspon že tí niektorí herci za to stáli ako Dennis Quiad alebo Charles S .Dutton no tí sa moc ani neohriali v tomto filme,no Paul Bettany ako spasiteľ s tými guľometmi vyzerá presvedčivo aspon s ním je nejaká ta zábavná akcia! Veľa nezmyselných scén až zaváňajúce formou stupidity a sem tam nejakých lacných efektov! Tuctová zábava pre primitívních Američanov a pre našich mladých puberťákov ,ktorí to možno budú vychvalovať do nebies ,lenže to by nemali lebo Pán Boh sa naserie presne ako v tomto filme a žiadne modlidby nepomôžu! Amen ! A ozaj vedeli ste o tom že anjeli z neba vyzerajú ako Batman v Gotham city?

Invictus: Neporažený (2009)

Clint čím je starší tým je lepší ako režisér a vie svoje príbehy rozprávať skvelé spracovanie viacerých postáv a vie si vybrať stále hercov ktorí to utiahnu!Invuctus nebude patriť medzi jeho najlepšie diela ale Freeman ako Mandela sadne ako uliaty trochu mi ale vadil Damon najmä s jeho priblblým učesom no miestami to ale predsa vedel uhrať a som rád že vačšia časť filmu bola venovaná aj iním postavám ako napr.bodyguardi,alebo rozne rodinky a nevznikol pri tom nejaký zmätok stále ste vedeli o akú postavu sa jedná a nepýtali ste sa pri pozeraní filmu že a to je kto?? Eastwood vie pracovať s hercami vie spraviť kvalitný scenár a vykresliť charakteristiku postáv a to ma v jeho filmoch vždy dostane!I napriek tomu musím považovať Invictus za jeho slabší pokus ovšem možno len preto že skúša aj iní žáner ako vie!Neberiem ho ako politickú drámu skôr ako športovú drámu v ktorej sa vyskytuje aj nejaká tá politika ale skutočne len veľmi málo !

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Terry Gillian je jeden z najpodivnejšých režisérov akí existuje a nemôžem hovoriť že by ma jeho tvorba nejako brala,ale nápadov má určite veľa a v tomto jeho fantazijnom svete filmu je ich viac než dosť!Veľmi zvláštny film nie pre náročných divákov to je skôr pre tých ktorí vedia oceniť každý žáner a vedia uznať kvality snímku, ktoré pretrvajú! Imaginárium je zvláštny film je pekný, ale treba mu aj porozumieť a dívať sa na neho očami režiséra a scenáristu !Herecké obsadenie je viac než pestré hlavne jedna postava má viac tvári každý asi tuší a vie prečo!Beriem tento fantasy pokus ako poslednú pamiatku na Heatha Ledgera ale hlavne ako bujné až psychedelické harašenie režiséra Gilliana!Ak sa vám od neho páčil aspon dva filmy môžte to s ním skúsiť ak nie, kašlite na to nepovie vám to úplne nič a ani sa nechytíte tajuplného rozprávkového príbehu!