Doktor Smrt (2010) (TV film)

Veľmi silný príbeh o to viac ma proste láka že je to podľa skutočného príbehu doktora Jacka Kevorkiana prezývaného ako Mr. Death ktorý asistoval pri viac ako 130 samovraždách ľudí ktorí boli nevyliečiteľne chorí.Tento film má proste nezabudnuteľné okamžiky a miestami doslova šokuje takisto ako aj skvelý výkon Al Pacina v hlavnej roli !Síce je to televízne film ale pre mňa to bol nezabudnuteľný zážitok ešte aj po filme som mal z toho zmiešané pocity najmä tie scény s tým usmrtením pacientov majú dosť dramatické napatie až ide mráz po chrbte!

Jerusalema (2008)

Vraj porovnateľné s filmom Mesto Bohov , ale ja tam som nevidel skoro nič z toho filmu myšlienka Mesta bohov bola úplne iná ako tento snímok.Každopádne veľmi vydarený filmo o tom ako sa nelegálnou cestou dosťať k peniazom a samozrejme má to potom svoje následky čo dodáva tomuto filmu rýchly spád a myšlienku na pomstu.som rád že to nenatočili Američania bo tí uá nápady nemajú opať sa len potvrdilo že ostatné štáty majú viacej nápadov a témat k natočenie skvelého filmu

Symptom Pandorum (2009)

Pre mňa veľké sklamanie zase nič nové a vidím tu úplne všetko od Cameronových Votrelcov až po Marshallov Pád do tmy presne tak vyzerajú tíe ľudožravé príšery ktoré sa pohybujú ako glum po jaskyni .Škoda skvelého Ben fostera do takejto úlohy tí jeho záporáci mu sedia lepšie ale aj tak je asi najlepší z celého filmu!Slušných prvých 30 minút potom už neviem či sa smiať alebo plakať lebo to čo sa tam deje je úbohé!Veľmi zlý sci - fi horror ktorých tu bolo už neúrekom !

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Jasné že Cameron by to zvládol lepšie , ale aj tak Mostow to zvládol ako len vedel a je dobre že to bol práve on lebo aj tak vzniklo skvelé pokračovanie , ktor sa nemá za čo hanbiť a nezaostáva !Sú tam pekné akčné scény má to rýchly spád a proste vydarilo sa.Herci sú tiež dobrí , Arnold na svoje roky vyzerá skvelo a jeho protivník Kristana Loken ešte lepšie.. Kľudne sa môže radiť toto pokračovanie k úspešným !

Titanic (1997)

Neviem čo tu každý krituzuje proste tento film je tak či tak klasikou a tak aj zostane všetci aj tak na neho chodili a myslím že dať romantické príbeh do drámy sa oplatilo u mna veľmi pekný zažitok a skvelá práca

Kopačky (2008)

Veľmi príjemná romantická komédia so skvelými hercami už dlhšie som nevidel takto celkom dobrý natočený žáner ktorý ani veľmi v láske nemám lenže ak je dobrý scenár a dobrí herci nie je čo riešiť !Kristen Bell je síce sexy ale na Milu Kunis , ktorá bola už v sitcome Tie roky 70 - desiate kočka proste nemá :-)

Krvavý sport (1988)

Spolu s Univerzálnym vojakom asi najlepší Van Dammeho film. Veľmi pekne si spomínam na neho zo svojich detských čias proste fajný film , ktorý síce z dnešného pohľadu má slabý scenár a podobné veci ale zase tie bojové zápasy boli výborné. A poteší aj v dnešnej dobe už uznávaný a aj najlepší herec z celého filmu Forest Whitaker s celkom dobrým účesom .-)No a nezabudnuteľný nie je ani tak Van Damme ako drsnýc Bolo Yeung v roli krutého zápasníka Chong Liho z toho šiel fakt strach.

Machete (2010)

Robert Rodriguez je fakt skvelý režisér kto nechápe alebo nemá rád jeho tvorbu nechytá sa ani teraz a ak vám nevyhovovali posledné počiny ako Sin City alebo Planet Terror a nezaujal vás ani jeden z týchto filmov vykašlete sa aj na tento,Ja mám jeho tvorbu rád a vie ma stále skôr pobaviť aj ked sekanie hláv a rúk a iných častí tela nie je až také zábavné no v jeho tvorbe je to pojaté skôr s tým čiernym humorom a to tu sedí takisto.Machete je svižný akčný a rýchly film , ktorý podľa mna očakávania splnil a som rád že viac než len celkom dobrý trailer vznikol aj tento snimok, Rodriguezovi skoro stály známi herci ako Trejo, Marin,Sabbara,Savini sú tu opať a každá postava je viac než len významná a vie zaujať samozrejme Danny Trejo určite kedže je hlavný aj ked tých viac postáv hlavných je tu stále a to je u Roberta to čo mám rád že každú z postáv vie vyvinuť a len tak na nu nezabudnete.Tu to platí dvojnásobne pribudli aj novší herci ako De Niro a hlavne Steven SUMO Segal , ktorý je na moje prekvapenie celkom dobrý aj ked vatšinu času je ho našťastie vidieť z monitora , ale jeho vôbec prvá záporná postava je v pohode a sedí mu najviac ako jeho trápne posledné úlohy a filmy snád sa vzchopí a bude nadalej tak pokračovať.Ženské postavy sú proste fajné a divať sa na sexi Jessicu Albu alebo Michelle Rodriguez už len to sa oplatí vidieť a dokonca aj dobre hrajú. Myslím že tento film mi sedí viac ako v podstate porovnateľný starší hit Desperado z ktorého sa časom vyvynula tiež trilógia ovšem už na slabšej úrovni čoho sa obávam aj pri tomto filme kedže sú sľúbené pokračovania. Zatiaľ tu máme tento jeden a je celkom zábavný skvelí herci, skvelé akcie a samozrejme sem tam vtipné dialógy najmä nejaké tie hlášky ktoré by mohli skultovnieť tak ako aj postava Machete, ktorá oproti gitaristovi so zbranami zo spomínanej trilógie je oveľa lepšia a drsnejšia .

Predátoři (2010)

Prvý Predátor bol proste podarený akčný scifi horror , ktorý okrem Arnolda Schwarzeneggra predstavila svetu veľmi originálne mimozemské monštrum.Hviezdny lovec , ktorého obľubou je zbieranie ľudkých trofejí si vybudoval aj svoje druhé pokračovanie , ktoré bolo už zasadené do Los Angeles a prinieslo pomerne slušný úspech.Plánovaný tretí diel sa odkladal veľmi dlho a nebyť režiséra Roberta Rodrigeza tak by možno ani nevznikol.A som veľmi rád že nedošlo na spomínaný remake ani na vznik nejakého céčkového filmu a tretí diel sa tak zaraďuje medzi vydarené pokračovanie série.Pochvaliť sa môže skvelou výpravou a zaujímavým áčkovým obsadením. I napriek tomu , že Predatorí nie sú remakom bohužial prvý diel strašne pripomínajú a to je presne tá chyba čo mi vadí.Prostredie vystrihnuté presne ako z jednotky aj ked sa v podstate nachádzame na planéte a hrdinovia sú tiež podobní tím z jednotky napr. je tu Nikolaj s s kulometom alebo latinsko americká hrdinka a japonský majster s mečom vám pripomenie Sonnyho Landhama - indiána a dokonca aj ked príde na boj tvárov v tvár i hudba je rovnaká ako scéne z prvého dielu! A aj kedˇ Adrien Brody síce nie je Arnie.ale záverečný boj to tak trochu pripomína.A táto v podstate odhaliteľná a nezakryvateľná myšlienka ak to berieme ako pokračovanie je najvätšou slabinou snímku a je tak trochu neodpustiteľná. Na druhej strane sú už ovšem len klady .Skupina antihrdinov je dostatočne pestrá a každá postava má čo ponúknuť škoda , že nie sú tam až tak dlho aby sme sa s nimi trochu lepšie zoznámili niektorí vypadnú skôr než ich trochu spoznáme .Poteší aj fakt že je tu zase nová rasa predátorov ale veľmi ma mrzí že zbrane sú len tie strelné a vymakané a zmizli kopie a pílky. Ale aj tak sa to v podstate podarilo nejde o žiadny filmový hit ale fanúšikov určite poteší a až ako som spomínal na tie úplne totožné prvky s prvým filmom je to v poriadku.Režisér Nimrod Antal síce prekonal svoj minuloročný akčnák Armored ale nikdy asi neprekoná svoj maďarský hit Revizori. Nevadí zmena je život a nebyť Rodriguzovej snahy a celkom vydarenej réžie toto pokračovanie by už nevzniklo.Predatori proste ani po 20 rokoch nepatria do starého železa!

Porcupine Tree: Anesthetize (2010)

Niečo neuveriteľné čo táto kapelka dokáže !!Kto nie je ich fanúšik nepochopí kto áno bude mu mráz behať po chrbte tak ako mne!Odohraný celý album Fear of the black planet a plus nejaké vytiahnuté B strany singlov proste koncert je skvelý tu niet čo dodať!Páčil sa mi vac ako ich prvé DVD Arriwing Somewhere !!