Čtyři pokoje (1995)

Rozporuplné, místy nuda, místy 100% zábava. Bohužel mi opět nesedí Tarantinův ukecaný styl a celý snímek drží prakticky jenom výkon Tima Rotha a zápletky. Zbytek je tochu nudná vata.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Pochopil jsem, proč se nové Sněženky nelíbí. Ona to není komedie nebo možná je, ale silně černá a spíše než pobavit má za úkol ukázat, jak může člověk dopadnout. Na můj vkus je těch "sociálních" problémů velké množství na malý počet lidí (z tohoto důvodu úplně nesnáším Účastníky zájezdu), ale na druhé straně si umím dost živě představit, že přesně tohle se může/stalo komukoli ze zúčastněných Sněženek a Machrů. Sice jsem se původně nechtěl dívat, ale ve finále jsem velice rád, že jsem dokoukal až do konce. (osobně bych tak půl hvězdičky ještě přidal)

Fimfárum 2 (2006)

Jednička byla trošku zajímavější, tady mi to přišlo poněkud jednolité. Hudba na mne místy působila jako Youngův Mrvý muž, nicméně to pro mne stále znamená, že české loutkářství stále žije a je na vysoké úrovni. U DVD potěší množství bonusů, film o filmu se povedl. Prostě dobře udělaný film a hodně povedené DVD. (+ si dejte hvězdičku za Velíška v bonusech)

Tahle země není pro starý (2007)

Řekl bych až mrazivě skutečný. Každý se chová tak, jak by se asi v reálném životě choval. Z hodně stran jsem slyšel, že nepochopili, o co v tom filmu vlastně šlo. Ale mi se naopak zdá, že to křičí z každé scény. Nehledal bych v tom zbytečně nějaké hluboké myšlenky, ale prostě se nechal unášet dějem. Nádherná role Tommyho Lee Jonese včetně jeho konce, naprosto vystihuje celý název snímku.

Terkel má problém (2004)

Zdaleka ne tak úžesná podívaná, jak mi byla prezentována. Spíše překvapení, které má určité množství nudných pasíží, střídajících se s úchylnostmi a docela povedenými písničkami. Paradoxně na druhou stranu, tím, že nesplnil očekávání ohledně vulgarismů, stává se z toho koukatelná a zábavná věc. Bohužel pointa je docela odhadnutelná a nic Vám to ani nedá.

Suprhrdina (2008)

Tohle se může líbit fakt jenom zastáncům bezduchých parodií. Tyhlety filmy se vyznačují nepřeberným množsvím vtipů, sice s rozkolísanou kvalitou, ale velkým množstvím. Tenhle jich bohužel nemá zase tak moc a naprostá většina patří k těm horším až špatným. Opravdu od srdce jsem se zamál jen jednou, sice mě to drželo dost dlouho, ale není to málo? Navíc jsem čekal víc X-manů, víc Pamely, víc všeho a ono nic nepřišlo...

Svéráz národního rybolovu (1998)

Abych řekl pravdu, po prvním rybolovu je tohle trochu zklamáním. Neříkám, že není špatný, ale všechno působí tak nějak nedotaženě. Finální setkání ovšem nemá chybu. Komu se líbila jadnička, rozhodně musí zkouknout i tohle, kdo první filmek nemusel, tohle mu nedá vůbec nic.

Mimic (1997)

První půlka + můj vrozený odpor ke švábům a podobné havěti, mne perfektně naladila/ zhnusila/ napnula. Nádherně rozjetý horůrek dokonale sráží druhá půlka filmu, kde je představen samotný nepřítel. Pak už z něj nejde strach a z filmu se stává pouhopouhý béčkový sci-fi akčňák s dokonale předvídatelným koncem. Který bohužel doopravdy nastane.

Královna (2006)

Parádně natočeno, bezchybné výkony, skvěle obsazení herci. Ono se tomuhle snímku dost těžko něco vytýká. Co se týče zpracování je velice uvěžitelný a komorní atmosfera jenom podtrhuje celkový dojem z nestandartní situace. Na jednu stranu je královská rodina vykreslena jako nedotknutelná, ne stranu druhou ukazuje jejich lidskou stránku. Samozřejmě pokřivenou protokolem, ale pořád lidskou a poukazuje i na to, monarcha se musí obětovat. Rozhodně zajímavá podívaná, jestli odpovídá na 100% skutečnosti, to netuším. Přece jen jsem nabyl dojmu, že jestli je to skutečně pravda, tak by se filmaři tyhle informace nikdy nedověděli.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Není to dokonalé, není, ale bavil jsem se, byl jsem zmatený, překvapený, potěšený, rozesmátý a ke konci mírně smutný. Paradoxně se v tomhle snímku lidi chovají tak nějak normálně. Ikdyž je námět úplně mimo a je to čisté sci-fi, tak prostě lidi využijou svoje šance a dokáží i odkopnout člověka tak, jak by to asi udělali. Nezbývá než doporučit milovníkům absurdit.