MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Příjemné béčko. A mám slabost pro ponorky a průzkum hlubin a la Subnautica, čemuž se film věnuje v první, silné třetině.

Rod Draka - Princezna a královna (2022) (epizoda)

Zatím nejlepší. Zajímaví noví herci a ještě lepší vývoj postav. Zvlášť královna prokoukla v pěknou mrchu a z chrabrého velitele gardy je zatrpklý hajzlík. Mám pocit, že jsme doposud sledovali prolog a teď to začíná. Sálá z toho epický mezirodový konflikt. Jak se asi zapojí Daemon? Tleskám HBOčku za odvážné rozhodnutí jít tímhle směrem, točícím se kolem minima postav.

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Při první konečně napínavé akci jsem se podíval na hodinky: 51. minuta. Do té doby jen náznaky a nepodstatné minizápletky. A půl hodiny na to konec. Dvě hvězdy za sympatickou a schopnou herečku a za design příšery.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Nadšení z originálního námětů a odvážného zpracování brzo vystřídalo uvědomění si toho, že jde v jádru o další rutinní marvel békovinu.

Andor - Nikdo neposlouchá! (2022) (epizoda)

Je třeba trochu korigovat to nadšení. Ve vězení jsme se posunuli tak o pět minut děje. Na Coruscantu se plácáme už 5 dílů na místě. Ale to imperiální mučeníčko, to si zaslouží potlesk.

Temný dům (2020)

Přímočarý a trochu tupý horror s trochu lepším režisérem a velice dobrou herečkou, než jaké si to zaslouží. Od prvního náznaku strašení je jasné, že se bude čekat na pointu; a bohužel, než se dostaví, nic zajímavého se ve filmu neděje. A ani to finále není uspokojivé.

Jeho dům (2020)

Tomuhle horrůrku jsem se dlouho bránil. Nemám rád duchařiny a lekačky a tady je obojí. Naštěstí nejsou na filmu tím podstatným a brzo si člověk na tu hrůzu zvykne. Což je možné u horroru brát jako výtku, ale já si užil ten lidský a sociální aspekt příběhu. Když se v půlce filmu přehrál flashback útěku ze Súdánu, regulérně mě to vzalo. Tato část byla nejsilnější, finále je trochu zbytečně explicitní, ale dohromady všechny nesourodé složky filmu fungují výborně.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Díval jsem se asi na čtyřikrát, než jsem vydržel až do konce. Posledních 10 minut bylo hodně zajímavých. Hmm.