Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

3 hvězdy - s odřenýma ušima. Když jsem na film šel, tak měl 86% (576 hodnocení) a já byl opravdu natěšený. Bohužel, místy děravý scénář, zbytečně moc viditelných počítačových efektů (tam, kde jich ani nebylo zapotřebí, a celkově nevyužitý potenciál - zejména v místech, kde měla prostor "fantazie". Soundtrack byl moc fajn, ale hrálo tam i pár známějších kusů - s tím si taky mohli dát více práce a dát prostor nečemu méně profláklému. Jinak opravdu pohodový film s výborným Adamem Scottem, takový Nadějný rok nebo třeba Život pod vodou, jen uchopený jinak.. :)

Kravaťáci (2011) (seriál)

Po dvou sériích a začátku třetí, musím konstatovat, že se jedná o stále se opakující mýdlovou operu. Nuda, nuda, nuda, pěkný oblek, nuda... S právem to nemá nic společného. Takový Dallas bez rodiny a v moderních kulisách.

Obvyklí podezřelí (1995)

Absolutně přestřelené hodnocení. Nadprůměrný film to je zcela určitě, ale 89% to ani náhodou... V komentářích se dočtete o geniálním scénáři, příběhu... Osobně si však myslím, že jen trošku bystřejší divák rozluští "záhadu" nejpozději v půlce filmu, ne-li po dvou třech pohledech Kevina Spaceyho...

Narozen 4. července (1989)

Jistá levicová přepolitizovanost je z toho zřejmá. A tak ve mě zůstala spíš ta pachuť z politiky, než silná vzpomínka na lidsky zajímavý osud..

Komisař Rex (1994) (seriál)

Hrozná blbost. Ale jako malé dítě jsem to měl moc rád :) a dnes se musím hodně divit, co všechno oko dítěte nevidí a vidí :)

A co Bob? (1991)

Bill a staříci na lodi nemají chybu... :))))

Unaveni sluncem (1994)

Oleg Menšikov i Nikita Michalkov předvedli úžasné herecké výkony. Příběh taky skvělý a v té době jistě né nereálný nebo ojedinělý. Ale celé mě to nějak neoslovilo, nechápu čím to :)

Do Říma s láskou (2012)

Za tu třetí hvězdičku ať Woody poděkuje Alecovi Baldwinovi :)

Parade (2011)

Film pro mě byl relativním zklamáním. Počiny ve kterých hraje Nikola Kojo sleduji docela pečlivě a tady ve své hlavní roli docela přehrával, prostě mimo obvyklou formu. Celý film na mě působil tak nějak zvláštně. 2/3 "vtipů" postaveno na homosexualitě a zbylá 1/3 se točila kolem konfliktu Srb x Chorvat x Albánec x ..., toho se člověk rychle přejí a pak má pocit, že se zaseknul v kruhu. Pokud bych se chtěl vyloženě pobavit, aniž bych trpěl nad opakujícím se vtipem, pustím si Nikolu třeba v něčem od Emira K. Pokud bych se chtěl podívat na drama, které se dotýká trpké balkánské "historie" tak jdu na Lepa sela lepa gore... tohle na mě prostě působilo jako takový podivný mix se zvláštním výsledkem.