Cesta (2009)

Moc se mi to líbilo. Stejně jako s troškou fantazie lze pochopit Pullitzerovu cenu pro McCormaca, tak s troškou fantazie lze pochopit sílu tohoto filmu. Pusté, procítěné, výborná kamera. Byla krása sledovat putování postapokaliptickou krajinou. Proti konci nic nemám a Viggo opět ukázal, že je absolutně oddán své roli...pan herec! Život je cesta, cesta je život...

Třináctka (2003)

Dobře zahrané drama rozkladu fungující průměrné rodiny pod špatným vlivem kamarádky. Nicméně...nic překvapivého a ačkoliv byly emoce prakticky hmatatelné a OPRAVDU dobře zahrané, celé situaci šlo velmi jednoduše zabránit a výsledný dojem z filmu vrhá špatné světlo na matku hlavní hrdinky, ale Amerika...ne, nebudu se tu do ničeho pouštět :D. Plusem jsou pěkné mladé slečny, v tomto filmu vystupující :). A že je tenhle komentář o ničem? Co se divíte, film taky...

Avatar (2009)

Ultimátní filmový zážitek! Po skončení závěrečných titulků vám v hlavě zůstane jediná myšlenka - CHCI TO VIDĚT ZNOVU!!! :)

Mikulášovy patálie (2009)

Výborná komedie. Jemná, citlivá, s laskavým humorem. Takové mám moc rád. Opravdu jsem se nasmál. No jo, Francie :) PS: nejlepší dětští herci, co jsem za dlouhou dobu viděl

Jídlo (1992)

Nevím, co bych k tomu dodal. Snad jen, že tohle dílo nestárne :)

Děti noci (2008)

Nebylo mi jich vůbec líto, protože jsem k nim nezískal žádný vztah. Proto jsem s cynickým úšklebkem sledoval jejich problémy a...nudil se. PS: hlavní hrdinka mi byla vyloženě protivná

Loutka (2002)

Chvíli trvalo, než jsem si zvykl na zvláštní atmosféru tohoto filmu. A než jsem uviděl Millu v roli Fangory :D - ta příjemně osvěžuje dojemný příběh nesmělého Brodyho a jeho lásky. Loutka je správným tipem na příjemně strávené odpoledne. PS: občas mi vadila křečovitost a chtěnost, naopak plusem byl opravdu pěkný druh humoru. 4*

9. rota (2005)

Bylo to takové...realistické :). Jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem kdy viděl. Vojenský výcvik je ve vhodné chvíli nahrazen akcí z afgánských hor. Tvrdé, ale krásné. PS: "Vidíš ten tank? Krásný, ani čárka navíc. Krásné je to, kde není nic zbytečného. Válka je krásná. Život, smrt, nic jiného, žádné zbytečnosti."

Summer (2008)

Já věděl že v Robertovi je něco víc, než variace kočky Šklíby. Hrál skvěle a stal se mým oblíbeným hercem. Film jako celek je křehký, lidský, smutný, ale i optimistický. Těžko se shrnuje do několika málo slov, snad jen - skvělý nezávislý film :)