• Krátkometrážní

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Tak tohle bylo hodně bezpohlavní, bohužel se už to v US produkci Netflixu stává pomalu zvykem. Ačkoliv je myšlenka zajímavá a první akce byla zajímavá a pěkně odsýpala, pak všechno poté už byl šedý průměr, Gal Gadot se nakonec taky moc nepředvedla a jak to celé dopadne mě nakonec ani moc nezajímalo, o vizuálu bych raději ani nemluvil. Škoda. Slabé 3*

Čmuchalové (2023) (seriál)

Další skvělá věc z Koreje. Netradičně tu máme v hlavní roli box, ale stojí to za to, akce je totiž parádní, přehledná a fakt baví. Kromě akce je tu samozřejmě i hodně dalšího prostoru pro vývoj postav a postupné rozkrývání příběhu, občas je trocha toho jejich humoru. A navíc velké plusové doby, že se tvůrci nebojí drsných dějových zvratů, ale nic prozrazovat nebudu :). Jo tohle se prostě neomrzí. 5*

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Zábavná záležitost, která opět umně kombinuje akci s humorem a peckovním soundtrackem, ale jelikož jsem dal dvojce 4*, nemůžu zde jít na plný počet. Každopádně solidní rozloučení se starou partou, díky za to, 4,5*

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Natěšenost byla maximální a všechny trailery a behind the scenes, to jenom přiživovaly, nakonec jsme opravdu dostaly další skvěle zpracovaný díl, za který se není vůbec třeba stydět a je to láhůdka. Cokoliv rozdělené na více dílů zavání průserem, ale tedy se těším, co přijde. Nicméně pro mě je však vrcholem série stále předchozí Fallout, který to měl lépe zabalené, ucelené a přece jen ta akce tam měla více prostoru a větší říz. Asi mi taky úplně nesedla ta přílišná osudovost aktuální mise, kde je hlavní záporák AI a pak postava vycucaná z minulosti. 5*

Rychle a zběsile 10 (2023)

Mě už vám to nějak nebaví. Jako hlavní záporák ok, ale ten to jako celek nezachrání, je to opět taková digitální slátanina s kecy o rodině, které jsme slyšely stokrát, většina akce byla už ukázána ve všech těch trailerech a příběh má víc děr než státní rozpočet. Plusové body za dobré tempo, spoustu strarých známých postav a Alana Ritchsona. Na další díl jsem však nalákán poslední minutou, to by mohlo být zajímavé. 2,5*

Medvěd na koksu (2023)

Mohla to být super šílenost, nakonec to byla jenom šílená pitomost, kde asi tim nejlepším je ta myšlenka, která však byla tristně nevyužita. Svůj podíl na tom kromě hloupého scénáře mají i slabí herci. Nicméně medvěď je ve většintě případech překvapivě kvalitně zpracovaný a přece jenom některé scénky a hlášky pobavily (část se sanitkou je super), 2,5 *

FUBAR (2023) (seriál)

Tak tohle zamrzí. Je to celou dobu rozkročené mezi komedií a akcí, ale často se to o tu komediální stránku snaží až moc a vyznívá to blbě. Uvítal bych více akce, která nebyla nijak špatná (ale ani tady se nebere nijak vážně). Ale i tak musím přiznat, že tam bylo několik dobrých nápadů a některé scény se povedly. Bohužel však s ohledem na propagaci a obsazení byla očekávaní velká, 3*

Enola Holmesová 2 (2022)

Mno, tak tohle zamrzelo, po hravé jedničce přišla jakási dětská verze. Druhá půlka pak už byla co se týče příběhu a akce zajímavější, ale za mě asi už stačilo, slabší 3*

Sisu (2022)

Nechápu srovnání s Wickem. Tady se jede hodně komorně, ponuře, minimum slov, akce je lahůdkově brutální, vizuálně podmanivá, rychlá a přepálená. A jelikož se to vejde celé do 90 minut, tak to ani nestihne působit nijak blbě. Za mě příjemná podívaná, ač jsem z traileru čekal trochu něco jiného, 4*

Mayday (2023)

Hej, tohle nebylo nakonec vůbec špatný. Stihlo se toho hodně, skvěle bylo ukázány procedury při vzletu, takhle otevřeně jsem to snad ve filmu ještě neviděl a tady bych to určitě nečekal. Nicméně po přistání to začně pěkně odsýpat. Akce je fajn, celkem přehledná, žádné divoké prostřihy a akce s letadlem jsou taky dobře napínavé. Herecky samozřejmě táhne Gerard, ale ani ostatní vůbec neurazí. Jednoduše příjemné překvapení, velice solidní 4*