• Krátkometrážní

Přátelé (1994) (seriál)

Jeden z mála seriálů, který si udržel extra vysokou laťku kvality pod celou i přes úctihodný počet dílů (dalším snad jediným zástupcem je Parks and Recreation). Velice milý humor a banda sympatických přátel, na které vám vždy stačí 20 minut. Pokud bych se mohl vrátit v čase, vrátil bych se do doby, kdy se promítal závěrečný díl na Times Square, vše ostatní je zbytečné, *****

Zabiják proti své vůli (2019)

Stylová akční zběsilost s Harrym Potterem v hlavní roli. Příběh je jenom věšak na bezhlavou akci, která tady hraje prim, vše ostatní jde stranou. Nebere se to vážně, odsýpá to a člověk u toho může večer vypnout, tahle tvorba je vždycky potřeba, 4*

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Hodně příjemná záležitost, pro fandy D&D, RPG a podobných záležitostí věcí snad i povinnost, ked potěší různé narážky a vtípky. Herecky hodně fajn, vizuálně zajímavé, nikdy se nebudete nudit a banda hlavních postav hazí dobré hlášky. Tohle prostě dobře sedlo. 5*

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Ujetá podivnost, která kvalit Mostu a podobných nedosahuje, ale jehož kvalita se paradoxně s každým dílem pravidelně zvyšuje, nebo si snad člověk vzniká na tu hrůzu? :) Nakonec to není tak blbý, ač poměr povedených a trapných scén je často vyrovnaný. Herecky ale fajn a bitky Brno x Ostrava (x Praha) jsou super. Rozhodně nebude pro každého, 4*

Myši patří do nebe (2021)

Vizuálně krásně zpracovaný kousek, zase konečně něco pěkného vzešlo z toho malého rybníčku českého. Příběh pro děti asi trochu drsnější, ale pro předání ponaučení to funguje výborně, za mě super práce. 5*

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Uvolněná akční komedie, která dobře balancuje na hraně rutinní akce a něčehoo hlubšího/řemlsenějšího. Příběh je pro potřeby filmu v pohodě. Výběr herců je super. Zase jednou zajímavý záporák, Hugh Grant si to už dlouho takhle neužíval. A samozřejmě k duu Jason Statham a Aubrey Plaza není třeba nic dodávat, na ně se dá dívat vždy (ač na každého z jiného důvodu :)). Akce je hodně fajn a zábavná. Bavilo mě, jak tvůrci dokázali šikovně ukázat postup vícero týmů najednou, čili vysoké tempo a přesto to působilo celkem přehledně. Lepší 4*

Imawa no kuni no Alice - Season 2 (2022) (série)

Uf, takový kvalitní sešup mezi sériemi jsem dlouho neviděl, kde jednička zářila originalitou a brutálností, zde to vystřídala neskutečně natahovaná nuda, dlouhé pomalé dialogu, které jsem často přetáčel, protože prostě nic nového nepřinášely a pak akce, která byla tak nereálná a nelogická, že už to překračovalo všechny meze, ať už je to jakýkoliv žánr. Nekonečné zásobníky, hrdinové jsou rozstříleni, pořezáni a pořád jsou schopni akce nebo aspoň můžou žvanit. Mise jsou asi ta jediná zajímavá věc, bohužel tu už nemají takovou údernost, jelikož jsou roztahané skrz epizody. No a třešnička je usmolený závěr, který za těch 8 hodin čekání fakt nestojí (ač teda to mohlo dopadnout asi i hůř, protože po tom všem to zřejmě důstojně zakončit nelze). Skončete s první sérii a užijte si to, tohle fakt ne, 2*

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Naprostá akční pecka, tahle série je prostě kvalitou úplně někde jinde. Nechápu, jak si někdo může stěžovat na dlouhou stopáž, klidně bych si ty 4 hodiny dal. Tvůrci zde opět posunuli hranice skoro ve všech ohledech - výběr lokací, počet postav, odhalení dalších střípků světa, hudba, bodycount a hlavně ta choreografie! Tohle vidět v kině je úplný blaho. Akce nebere konce, ale nenudí, protože se prostě pořád něco děje, mění se lokace, tempo, postavy, dopravní prostředky, styl a zbraně. Je to nabitý až na půdu a jednoduše je to top.  Doufám, že se tenhle stroj na mrtvoly nepokazí, protože Wick a svět kolem má ještě hodně co nabídnout. Long live the king!

Šílená noc (2022)

Ho ho ho, už z traileru bylo vidět, že tohle bude stát za to. A nezklamalo. Je to jednoduchý: David Harbour v hlavní roli, hraje nasranýho santu, který býval kdysi severským bojovníkem, přidejte špetku toho vánočního kouzla a hodně násilí v čele přehledné a neokoukané akce a máte zase nového adepta na vánoční snímek pro celou rodinu :) 5*

Menu (2022)

Anya Taylor-Joy v hlavní roli? Automaticky 5* :D Ne, je to příjemné osvěžení, ať už temným pojetím nebo zvoleným ústředním motivem, ač je teda pravda, že ten by nemusel být tak bolestivě povrchní, pořád to ale stojí za to, protože herecký tomu není co vytknout a nemáte tušení, jak to celé dopadne. Ale hlavně, to má jeden z nejvymazlenějších závěrů za poslední dobu (myslím tím úplně poslední scénu), která ten film krásně shrnuje.