• Krátkometrážní

Rivalové (2013)

Ač sport rozhodně není můj šálek čaje a příběhem Nikiho Laudi jsem tak byl zcela nepolíben, byla to parádní jízda a to doslova :). Dvě nadupané hodiny bez hluchých míst se scénami s vysokým tempem střídajícími se s odlehčenými pasážemi s výbornými dialogy. Skvěle řemeslně zvládnuto, při závodech máte opravdu husí kůži a emociální scény, hlavně onen karambol, si k vám cestičku spolehlivě najdou. Kamera si také určitě zaslouží pochvalu za ignoraci "cool" rychlých střihů, kde díky delším závěrům ani při divokých scénách nebyl divák ztracen/dezorientován. Skvělé Zimmerovské hudby se dočkáme hlavně na konci, kde má prostor se pořádně projevit a scény hezky doplnit. Bez debat 5*.

Red 2 (2013)

Sic první díl zůstal nepokořen i jeho nástupce je velmi dobrá podívaná a rozhodně se nebudete nudit. Willis konečně hraje v něčem lepším (3 krát sláva). Nicméně i Malkovich je opět skvělý (jako vždy a všude :P) a to, že se sešla celá stará parta je jako bonus. Příjemně to uteklo a já si nemám nač stěžovat, solidní 4*.

Muž taiči (2013)

Keanu Reeves to zase pos... i když úvod nebyl špatný a měl nájezd na celkem slušné béčko, avšak čím více se film blížil ke konci, tím větší odpad se z toho stával a korunu tomu nasadil sám Keanu jehož toporný a křečovitý herecký výkon byl vážně na houby a z filmu to udělalo téměř lacinou grotesku (aspirant na "nejhorší filmový závěr roku"). Ani samotný příběh za nic nestál a rozhodně o něm nedoporučuji moc přemýšlet, jelikož zjistíte, že je padlý na hlavu a navíc okopírovaný (stejné schéma má například několik Thajských bojových filmů). Výhodou budiž přehledné a "čisté" souboje, což je asi jediný důvod, proč to vůbec sledovat. 2*

Já, padouch 2 (2013)

Sakra tohle já můžu, je to hovadina, to ano, ale je to vážně roztomilý a hlavně ti mimoni se snad nikdy neokoukají a fakt mě baví. Snad lepší než první díl. Nic hlubokého za tím nehledejte, jenom jsem měl po celou dobu přiblblý úsměv na tváři. Navíc jsou tu výborné postavy od děcek po Lucy. 5*

Key and Peele (2012) (seriál)

K tomu není moc co dodávat, pokud se vám tento druh humoru líbí, je povinností jejich kousky sledovat. Občas mají sice problémy s konci, but who gives a shit?

Kick-Ass 2 (2013)

Na první díl to rozhodně nemá, ale i tak je pořád bad-ass. Nepolevující tempo, sem tam se mihne výborná hláška a staré známé postavy z předchozího dílu, prostě parádní záležitost. 4*

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Ani samotná knížka mě nebavila a teď z toho dokonce udělali "film" a jak je vidno, další díl na cestě, přitom se jedná o stejnou mizérii jako v případě Twilight. Za celou dobu mě nic výrazněji nezaujalo a všechno jede jako přes kopírák z podobných sraček/snímků. Od kdy má obyčejná teenka schopnosti a reflexy veterána speciální jednotky? Prostě do oči bijící pitomosti a nelogičnosti na každém kroku a k tomu si přidejte neustále ti samé umělé a prázdné pohledy rádoby emocí. Nuda. 2*

Muž z oceli (2013)

A máme tu další velkolepou destrukci, jenom že už jsme tu měli Avangers, Iron Many, Transformery a kupu dalších a to se na nás žene poslední roky více a více, tudíž je sice hezké, že tu máme konečně i Supermana, ale jde tak nějak trochu s křížkem po funuse a přepálená stopáž tomu zrovna nepomůže a po chvíli budete u padajících mrakodrapů zívat. Tím však zhruba výčet kritiky končí (pomineme-li spoustu nelogických kiksů, klišoidní části příběhu a nekonečný americký egoismus). Na druhé straně tu totiž máme "příjemného" záporáka Shannona, dobře padnoucí roli i pro Crowea. Za zmínku taky opět stojí kvalitní hudba. Ve výsledku se na to teda určitě dá koukat a zabaví, ale zfilmovaných komiksů už jsem poslední dobou nějak přejeden. Slabší 4*

Osamělý jezdec (2013)

H: A máme tu nudnější verzi Pirátů z Karibiku na Divokém západě, ono totiž ani kdybyste to srovnávat nechtěli, film vás k tomu bude stejně nutit, pojítek tam je spousta, bohužel pro tento kousek, s piráty jaksi prohrává. Hlavní problém jsou občas hluchá místa a ztráta tempa, tím trpí celý střed filmu a třeba způsob vyprávění tomu taky moc nepřidá. Jakmile však dojde na nějakou akci, tedy hlavně začátek a velmi povedený (skvělá zábava) konec je to příjemná podívaná, takže to stačilo celé tak nějak zkrátit, protože stopáž je na tento typ filmu celkem zabijácká a klidně se více inspirovat právě piráty, ti si totiž na nic nehrají. 3*

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Bavil jsem se a to je u tohohle typu hlavní, sice musíte schovat mozek pod postel, protože moc logiky a dalších podobných věcí v tom nehledejte. Příběh jak by smet. Jinak je vše pěkně technicky zpracováno a to navíc přehledně, takže si soubojů užijete dosytosti. A mimochodem, co tam proboha dělá Perlman? To si snad vyprosil na kolenou, ne? 4*