• Krátkometrážní

Konvoj (1978)

Náhodně viděno v TV. Na rok výroby fajná věc, kde se tvůrci musí ukájet nad americkými trucky, rozjíždění tamních papundeklových domků, zesměšňování poldů a jejich plechových miláčků. 3,5*

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Scénaristicky velký šešup dolů. Není tam téměř nic z toho, co dělalo první sérii tak jinou a zajímavou. Až do konce jsem čekal, kdy se to rozjede a začne to mít grády, ale bohužel vůbec nic. Závěr je až na linku s Tanyou fajn, ale předchozích 6 hodin to nevynahradí. Postavy jsou nijaké, je vám úplně jedno, co se nimi bude. Hotel moc neoslní, je tu menší vhled do života zaměstnanců hotelu a menší interakce mezi nimi a hosty. Jinak vizuálně samozřejmě ok a je vidět, že se do toho nalilo zase něco peněz. Bohužel celkově velká nuda. Doufám, že trojka se hodně polepší. Slabé 3*

Na nože: Glass Onion (2022)

Na dvojku jsem se hodně těšil a ač je to vizuálně a tématicky někde jinde, stejně mě to baví. Fajnový mix lidí (podivínů) a vcelku dobře vybalancovaná zápletka. Dobře se na to kouká a baví to. Prosím nášup, 5*

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Těžko říct, jaký vliv má náhodné řázení dílů na Netflixu na vnímání příběhu nebo či je to čistě marketingový bullshit - ruku na srdce, v tomto případě je to vlastně tak nějak zbytečné. Celkový dojem tu srážela spousta nesympatických postav a jejich často nelogické chování - jednu chvíli jsou prezentováni jako tým snů, ale je to očividně časovaná bomba - jak v tohle mohl "geniální zločinec" věřit? Ale jinak to byla celkem zábava a dobrá jednohubka s pár fajn zvraty. 3*

Rekrut (2022) (seriál)

Jo na tohle se vyplatí trochu obrnit trpělivostí, jelikož rozjezd je vlažnější respektive takový chaotický. Ale pak se začně přituhovat, přiostrovat, ale celou dobu je nějaká hláška nebo situace na odlehčení za rohem (nakonec byl herec pro hlavní roli dobře vybrán, ač jsem z počátku byl skeptický). A především ke konci se dostáváa ke slovu akce a překvapí i čistky hlavních postav a potencionální nájezd na druhou sezéonu, které bych se snad ani nebránil.

Známí neznámí (2021)

Docela fajn. Místy hluché a ten konec mi přišel zcela zbytečně překroucený, ale originál neznám, tak těžko soudit. Čisté 3* a pro sychravý večer ok.

Zátopek (2021)

Příjmné intro do životního příběhu člověk, o kterém jsem v podstatě vlastně nic nevěděl. Je to dobré zahrané a vypadá to k světu (minimálně na české poměry). Na plný počet tomu však něco chybí, ale životopisy jsou málokdy můj šálek čaje. 4*

Top Gun: Maverick (2022)

No jo, no jo. Tom Cruise zase řádí, aspoň si zkrátíme čekání na další MI. Dostanete to, co asi očekáváte - hodně testosteronu, hlášky, solidní audiovizuální hody a nějakou tu akci. Jasně, příběh tady asi uplně moc nepřekvapí (respektive je trochu dost naivní), ale zde plní účel, 4,5*

Legendy zločinu (2015)

Tenhle film je Tom Hardy, nic víc (krát dva). A většinu času to vlastně stačí a funguje. Atmosféra je fajn, vymazlený vizuál a občasné bitky tomu přispívají. A ani jsem netušil, že to je na motivy skutečného příběhu. Dobré 4*

Pozemšťan (2007)

Konečně zase něco originálního, ať už hlavní myšlenka nebo, že se to celé odehrává v jedné místnosti, což je vždycky oříšek. Tady to většinu času fungovalo, ač tam pár hlušších míst určitě je. Asi to není pro každého, ale na zamyšlení je to minimálně zajímavé, 4*