• Krátkometrážní

Spring Breakers (2012) odpad!

Bezmyšlenkovitá, neuvěřitelně kýčovitá, nudná slátanina, u které jsem měl sto chutí to vypnout. Vlastně bych o nic nepřišel. Neustále se opakující a stupidní nicneříkající dialogy, nepříjemní rádoby herci, žádný příběh a takhle by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho, 0*.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Asi jako většina zdejších diváků, jediným důvodem, proč jsem do toho vůbec šel, byla Emma a nebýt jí, opravdu nebylo moc tento "výtvor" sledovat. Většina z nás se k tomuhle nikdy nedostane a ani takovéhle stavy nemůže pochopit, prostě Amerika. Velice hloupoučké, 2*.

The Iceman (2012)

Škoda, z tohohle šlo určitě vytřískat mnohem víc, jenom to dát do rukou někomu zkušenějšímu. Jediná záchrana, která to vytáhla nad průměr, byl jako vždy skvělý Shannon, kterému tu "zlé" role prostě sednou jako prdel na hrnec. A Evansova postava byla taky hodně zajímavá. Příběh sám o sobě je hodně dobrý akorát holt to zpracování. 4*

Star Trek: Do temnoty (2013)

No, jak to popsat, trochu na rozpacích, nějak mi tam chyběl ten wow efekt z předešlého dílu, takže každopádně nemůžu jít výš než na 4 hvězdy. Jinak parádní příběh, všechna stará garda pohromadě, výbuchy, "Sherlock" tu pěkně zahrál velice zajímavou postavu, takže nic podstatného nechybělo. 4*

Stážisti (2013)

Pracoviště Google, komedie, Wilson a Vaughn, jenom tohle už vypadá slibně a samotný film to pak víceméně potvrdil. Originální prostředí a od toho se odvíjející scénky jsou prostě super. Zábava byla na každém kroku a člověk se za ty 2 hodinky neměl čas nudit. Příjemná podívaná, 4*.

Univerzita pro příšerky (2013)

Honza: Je to sranda, hezky se na to dívá, pěkně se to hýbe, ale neviděli jsme tohle všechno už tisíckrát? Jistě, jedná se o velmi netradiční prostředí/svět, kde se dá vymyslet spousta neotřelých scének, ale člověk už prostě v, co ho v těhlech animákách čeká a pořád to jede podle stejného schématu, takže sem tam překvapí, ale neutkví v paměti na dlouho. Nicméně pro mladší generaci, to asi není na překážku a ostatní taky neurazí, 3*

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Na jednu stranu smutný, co se to ve světe všechno děje za hnus, ale na druhou stranu je tohle zase super materiál pro zfilmování a tento snímek je toho dokonalým důkazem. Ono to nakonec v ČR tak špatné není, co? Hodnotím společně s prvním dílem, který byl možná o stupínek lepší, ale jako celek dávají perfektní obrázek, jak to tam na druhé straně chodí. Není k tomu moc co dodat, prostě kvalitka, 4*.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Zvláštní, chvílema se jednalo o dobrou komedii a že díky netradičnímu příběhu to měla o mnoho snazší než ostatní a chvílemi to vypadalo jako studenský film z českých luhů a hájů (několik fujky CGI scén a herecké výkony), Bridges a Reynold tam opravdu mohli předvést větší show. Letos zatím nejvíce zabitý potenciál ve filmu. Škoda, jinak se to na to pěkně dívá a člověk se i zasměje, prostě jedna z dalších jednohubek. 3*

Crazy Joe (2013)

Myslel jsem, že tohohle už se nedočkám, Statham opět hraje v něčem koukatelném a dokonce to má snahu i o nějakou tu hlubší myšlenku. Ač se jednalo spíše o konverzační snímek s decentně dávkovanou akcí, líbilo se mi to a nakonec mi to ani nepřišlo tak hloupé, jako bývá v této kategorii zvykem. Příjemné překvapení a doufám, že takových to snímku uvidíme ještě více, 4*.

Voda pro slony (2011)

Moc hezky natočeno, taková ta slaďárna (tj. co jsme už 100krát viděli jinde) smíchaná se skvělou rolí Christopha Waltze. K tomu si přidejte zvířátka, whiskey a máte na večer vystaráno. 4*