Čarodějky z Eastwicku (1987)

Trojice žen, které svou rozmanitostí a absolutní odlišností učarují muži, který vlastně není skutečný muž ;) Krásná výprava, zajímavé téma filmu, zábava, tísnivý pocit strachu, že tu stále něco nehraje a je to jinak, než to vypadá - to jsou mé pocity na tento snímek. Osobně si nemohu pomoci, ale Jack Nicholson je v této roli pro mě neskutečně nechutný :D Asi jako v dalších jeho rolích, ale pro tutu postavu se báječně hodil. Cher - sama ji osobně považuji za výbornou herečku a Susan Sarandon je pro mě herečka s velkým H. Pouze Michelle Pfeiffer mi tu určitým způsobem zavazí. Film byl ve své době z jedné strany zavrhován a z druhé milován. Já osobně ho považuji za velice důležitý, jelikož se zabývá zajímavým tématem, které je aktuální i v dnešní době.

Hráči se smrtí (1990)

Film, který v roce 1990 znamenal velký průlom, jelikož něco podobného tu ještě nebylo. Pamatuji si, že když jsem v 90.letech minulého století tento film viděla, totálně mi učaroval. Dostal mě. Svou tajemností, záhadností a napínavostí. Obsazení je výborné, myšlenka snímku také. Problémem ovšem je, že pokud se na film podíváte s odstupem - po 20ti letech od natočení, film působí zcela jinak. A to byla u mě chyba, jelikož se změnil i názor na tento film. Proto zde dávám pouze hodnocení, které ve mě zanechalo první shlédnutí snímku.

Identita (2003)

Film, který svou záhadností, napínavostí a mnohotvárností mi vždy připomene Stephena Kinga. Nemůžu si pomoci, ale tenhle film na mě působí jako vypůjčený z hlavy Stephena Kinga. Od začátku je jasné, že osoby, které se sejdou v motelu tam nejsou náhodou a něco je určitě spojuje, ale aby je spojoval jeden další člověk?? :) :) To je moc :) ale způsobem, jakým režisér vytvořil zápletku jsem poprvé jen žasla a přemýšlela, že tohle může být opravdu i skutečnost. Tento snímek je možnou variantou, kterou teď někdo může prožívat. A to je na tom ještě děsivější. Můžu už jen dodat, že Cusack je v téhle roli dokonalý a překvapivě mu sedne na míru.

Narušení (1999)

Skvělé herecké obsazení, výborné téma filmu, prostředí, do kterého by nikdo nechtěl dostat, i když je zde hlavní hrdinka dobrovolně. Film se mi líbí hlavně po filmové stránce, jelikož časté střihy, retrospektivy, herečky, které vypadají přesvědčivě jako opravdové chovanky ústavu jsou dokonalé. Snímek se opravdu hodně vyvedl a je těžké říct, která z mladých žen v něm nejvíce exceluje. Sice mám pokaždé od začátku pocit, že film naznačil velké množství témat a problémů, které se ve filmu divák ani nedozví jak doopravdu jsou, ale to pro mě jen umocňuje sílu snímku. Moc povedený film, který si svou slávu řádně zasloužil.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Tohle je pro mě prostě klasika :) Hvězdné obsazení, výborná "nepřátelská" atmosféra :) doba, kdy mít pračku, tak na vás pošlou VB :) Nespočet naschválů a podvodů dvou dvojic prostě nemá chybu :)

Duše jako kaviár (2004)

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tenhle film mě už poněkolikáté dostal :) Je to podle mého názoru realistický pohled do mnoha českých životů. Skvělé obsazení, přesvědčivé výkony, situace, které se odehrávají v množstvím domácností a prostě uřvaný hlas Tatiany Vilhelmové nemá konkurenci :)

Iluzionista (2006)

Film,který má opravdu hodně co do sebe :) Mysteriózní, dramatický, tajemný. Film, který překvapí svou výbornou myšlenkou, nápadem a hlavně - iluzí :) Snímek, přestože jsem viděla už několikrát, nepřestává mě udivovat. Výborné kouzelnické triky, nápady, hra s tajemstvím, hon na člověka, který vás ztrapní..Film je směsicí opravdu všech možných témat. Jelikož jsem poprvé tento snímek viděla stejný večer i s Dokonalým trikem, tak jsem měla opravdu celý večer o zábavu postaráno a celý večer jsem měla dané snímky spojené :) I teď - když se dívám na jeden - mám silné nutkání se podívat i na druhý :) a většinou to tak dopadne :) ale Dokonalý trik o jednu hvězdičku vede ;)

Dokonalý trik (2006)

Film, který mi napoprvé vzal úplně dech. Snímek ,ve kterém se každou chvíli mění osoby, osobnosti a musíte ho pozorně sledovat, aby vám neunikla ani vteřinka, jelikož se musíte pozorně dívat ;) Několikrát, co několikrát :) skoro pořád se mi tajil dech, jelikož každou chvíli se zde objevila nová scéna, nový trik, nový boj dvou úhlavních nepřátel, kteří byli kdysi blízcí přátelé. Pomsta - to je téma celého tohoto filmu. Pomsta dvou mužů, kteří se snaží toho druhého zničit a přijít na nejlepší své triky. Krásní muži ;) i krásné ženy :) dodávají filmu mystickou a tajemnou atmosféru :) Snímek, přestože jsem viděla už několikrát a vždy jsem věděla jak to končí a co bude v následující scéně - stejně jsem napjatě čekala jak to dopadne :) Vřele doporučuju, jelikož vaše mysl bude těmi informacemi a triky zahlcena :)

Sicko (2007)

Michael Moore je prostě král dokumentů :) Film,který Vám podá takové množství informací, že poté začnete přemýšlet o pojištění :)