John Wick (2014)

Čistá akce, kdy se prostě bojuje za to, co člověk miloval nejvíce a ztratil opravdu vše, na čem mu v životě záleželo. Cíl zde byl jasný a nebylo tu žádné slitování - ani z jedné strany. Do toho ruská "mafie", která má své taktiky a techniky a já se ani nedivím, že John Wick chtěl zprovodit ze světa takového rozmazleného spratka, který si myslí, že dostane vše, co si vyhlídne :) Scéna se zjištěním komu to vlastně ukradl to auto a kdy se vlastně Baba Jaga dostává opět na scénu byla skvělá - zpomalené záběry v tomto filmu fungovali perfektně a vše to ještě bylo umocněno vynikající hudbou :) Je to temné, krvavé, sem tam nechutné, cílevědomé a celých 101 minut mě to nepustilo a myslím si, že když bych na tom byla v kině, tak bych si to dala ještě jednou :) Příjmený hotýlek, který má svá pravidla a je tam jasně ukázáno - když porušíš - mizíš :) Objednání večeře na 12tou hodinu ;) a všechno svižné a jasné :) Jako John Wick :)

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Několikastý film s tématem "Drákula", který je založen hlavně na krvi a masakrech a krásné ženě, která chce milovat svého muže co nejvíce a co nejdéle to jde a splodit další potomky...Ale ouha - on se nechá dobrovolně uvrhnout do zatracenmí a závěrečná scéna, kdy se objevíme v současnosti - nééééééééééé. To byla tečka na konec, kterou mohli oželet...Výhodobu tohoto filmu bylo, že se dalo aspoň na co koukat - Luke Evans a Dominic Cooper - hmm ;) Dobrá dvojice :) Touha zachovat rod a zachránit svůj lid - kdo by to nechtěl, ale jinak byl pro mě film prostě takový plytký a pak už mě ani nezajímalo, jak to skončí...Scéna ve skále s Charlesem Dancem byla fajn - to bylo krásně udělané, ale jinak byl film vytvořen tak, aby to člověka zaujalo asi jako - Hej! Teď se pořádně dívej! Ha! Tohle Tě prostě musí upoutat a musí se Ti to líbit!! Tohle na mě řvalo z filmu skoro celou dobu...Je to jen béčkový film, který tu bude ještě několikrát, jelikož jak bylo řečeno na konci - Hra začíná :D :D

Rituál (1973)

Pro mě je těžké tento film hodnotit, jelikož je hodně speciální a zvláštní...Věděla jsem, že to bude něco trochu komplikovanějšího, né moc záživného, ale nadmíru zajímavého :D :D A ono jo :) Má to poměrně celou dobu pomalý děj a je to obzvláštněno zpěvy, tanci, neobvyklými zvyky a již na první pohled hodně zvláštními obyvateli ostrova :) Děj pluje tak nějak hodně pomalu a já jsem jen každou chvíli čekala, co se objeví za dalším rohem a hodně zajímavá byla paní, která přijímala mladé chlapce u sebe v pokoji :) Místní obyvatelé dosáhli svého, ale rozhodně bych do takovéto "komunity" patřit nechtěla a myslím si, že film hodně lidí nepřijalo a hlavně nepobralo, jelikož je opravdu hodně extrémní a speciální...3* jsem dala spís více, než méne - jelikož to vidím tak na 2+.

Jupiter vychází (2015)

Moje nízké hodnocení vychází hlavně z toho, že nejsem fanouškem tohoto žánru a hlavně se obdivuji (a ostatní až zjistí, že jsem si to vážně pustila, mi nebudou věřit), že jsem se na to dobrovolně podívala. Je to taková poloromance, která je plná toho, co Wachowští umí nejlépe. Je tam plno akce, že se člověk nedokáže ani nudit, možná tak nevěřícně kroutit hlavou (v mém případě né v pozitivním slova smyslu) a všechny ty názvy a informace - je jich tam tolik, že z toho jde hlava kolem. Veškeré digitání efekty - vlastně tak 96% celé scény a filmu jsou opravdu megalomanské a myslím si, že tímhle chtěli dát hodně najevo, že tohle bude něco jako to, co jsme tu již měli kolem doby millénia? ;) Co se mi moc líbilo byly kostýmy - jelikož bych taky ráda někdy měla takové ohozy, jako tam nosily slečny či co to bylo :D :D Herecké výkony jsou fakt hrůzostrašné a pro mě příšerná dvojice Tatum a Kunis :D Chtěla jsem dát jen 1*, ale tu druhou jsem přidala hlavně za ty efekty a všechny ty udělátka, která to celé drží pohromadě :)

Blondýna na předpis (2014)

Je to celé takové - no, ne vysloveně nudné, ale nezáživné :) Olivia Wilde je kočka i s blonďatými vlasy - to jsem koukala :) Z jejích stavů se mi až motala hlava a měla jsem nutkání se napít, jak byla neustále něčím nalitá a sjetá :) Sice zajímavá ukázka toho, jak lékárník pracuje a k čemu má přístup ( je to tak, ale plno lidí si to ani neuvědomuje;) ) Že se tam Jane Fonda ukáže cca 1 minutu ani ne v celku - tak to vědět, tak to vypnu hned na začátku :D :D A synáček, který se ve svých 12ti letech projevuje dost výrazným způsobem a manželka, která podle mě orgasmus neměla tak 4 roky :D :D - celá je to sice zajímavá skvadra, ale nic moc..."Komedie" nekomedie, která si myslím, že je oprávněně málo neznámá :)

Kingsman: Tajná služba (2014)

Měla jsem nutkání dát 5*, ale jsem ráda i za 4 :) Několikrát jsem si tu všimla poznámek typu - jak někdo může natočit takovouhle blbost, ale která je tak dobrá? :D :D A je to pravda :) Je tam silný vliv prostředí Anglie, gentlemanství, Firth, který splňuje oba body, (jeho odchod z filmu mě opravdu šokoval ;) ), je to slušivý, zároveň takové až někdy nechutné narážky, kdy jsem si ale říkala, že je tam přeci ten mlaďoch - tak proč by ne :) A ty rvačky a scény boje - wau :) Paráda :) V kostele jsem viděla již plno i tak zajímavých scén, ale ten masaker, který byl tu - pustila jsem si to třikrát i když to bylo nadmíru nechutný, ale skvělý :) Film je dlouhý sice přes 2 hoďky, ale myslím si, že je to akorát, má skvělé obsazení - Strong a Caine pospolu :) A do toho čapkynosící Jackson :) Je tam plno vychytávek, skvělých hlášek a ráda se na to podívám za pár let znovu :)

Sedmý syn (2014)

"Já Vás budu strašit" - když tuto větu prohlásila na konci postava Julianne Moore, odvětila jsem pouze - "Ne, ten film mě bude strašit!" Mých 103 minut života je nenávratně pryč!!! Pro mě neskutečně zkažený výtvor, který mi přišel tak přeplácaný, jak nejvíce to šlo...A bohužel mimo Moore i veškeré hereké výkony stály za nic. A moje otázka zní - opravdu se s ním ta mladá čarodějka vyspala takhle na potkání a milovala ho hlubokou a neskonalou láskou??? :D :D

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Viděla jsem to 4krát za jediný rok a z toho jednou na Festivalu Fantazie v kině narvaného fanoušků podruhé, což bylo ze všeho nejlepší, a nemůžu se toho nabažit :) Já prostě miluju X-meny :) :) Zbožňuju je :) Jamese McAvoye bych si namazala na chleba a Evana Peterse (pokud by mi neutekl), tak nejlépe taky :D :D První a poslední scéna je absolutně nezapomenutelná :) :) Prostě X-Meni jsou pro mě něco jako Star Wars pro všechny ty na té druhé straně :) Z tohoto filmu mě nejvíce dostali a neskutečným způsobem děsili ty "stroje", před kterými se chtěli celý film chránit :) To, jak byli velcí, to jak se dokázali měnit a hlavně ty jejich obří ruce,které se často změnili na tu "kopí", kterou probodli své nepřátele...Připomínalo mi to neskutečně moc "zlých postav" ať od filmu Silent Hill až po Dnu, kdy se zastavila Země. Ten film mě prostě dostal :) A Quicksilver byl ve filmu sice jen chviličku, ale jeho zachraňovací akci v Pentagonu a jeho scénu ve výtahu či v kuchyni - tu si pamatuje většina lidí, co znám :)

Nebe existuje (2014)

Hodně důležitý pro ty, kteří v Něho věří, hodně zvláštní pro ty, kteří věří v NĚCO jiného...Nerada se k těmto filmům vyjadřuju...Má to své kouzlo, je to ale na druhou stranu, ano, dá se říct, fanatické, ale myslím si, že ještě v úměrné míře, ale určitý tahoun tam je...Film není ani o tom malém klukovi, ale o dospělém muži, který se na základě zkušeností malého kluka pere s tím, jak je to tedy s jeho vlastní vírou...Greg Kinnear byl hodně důvěryhodný, jeho žena pro mě byla na pěst a malý sy mi byl silně proti srsti...3* jsem si rozmýšlela, ale je to ta slabší varianta...Tohle není na jediný zápis komentáře, ale na obrovskou diskuzi....

Equalizer (2014)

Denzel Washington si u mě posledních cca 10 let vysloužil velikou chválu za přesně tyto postavy :) To mi na něj sedí a jeho skvěle se koncentrující obličej, kdy vůbec netušíte, co se mu honí v hlavě se k tomu skvěle hodí :) Film má vynikající hudbu, zpomalených záběrů je tam až zbytečně moc, ale jeho "vteřiny" a bojové scény jsou grandiózní :) Moretz jako "ruská holčina pro všechno" je skvělá :) Nejsem zrovna fanda akčních trháků, ale tohle je film, u kterého se mi díky zvukovým efektům při likvidování jakýkoliv osob zvedal žaludek, jelikož jsou tam takové zvuky, které opravdu nechci slyšet - ať už se jedná o vrtačku, pilu apod...Několikrát jsem sundala sluchátka....Stačil mi v tu chvíli obraz :D :D Zvukově za mě za 5*, ale celkově 4* dávám spíše slabší, jelikož postupem času o daný film u mě opadal zájem a zpočátku velice pomalý rozjezd bych v tomto případě uvítala držet stále ve stejném duchu :) Ta soustředěnost a koncentrace :) To byla bomba :)