Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Moc dobře si pamatuji, jak před 14ti lety "TOHLE" ovládlo celý svět :) Bylo to obrovské ukázání toho, co je schopné vytvořit, ale také byl obnoven pomalu "kult" ,který započal J.R.R.Tolkien :) Je to pořád stejně kouzelné a Božské jako před 14ti lety :) Je to s podivem, ale má to pro mě pořád stejné kouzlo :( Rozhodla jsem se podívat na všechny Pány prstenů i Hobity, takže to byla spouuuuusta času a přemýšlení :) Po tolika letech jsem v tom najednou nejenom viděla jiné poznatky, ale nahlížela jsem na to celkově jinak :) Ale je to stále tak velkolepé a pořád mě to vtáhlo do děje natolik, že jsem rozhodně nelitovala ani jediné minuty, co jsem do toho vložila. Tak nějak jsem více pochopila celou tu informaci o čem to je a co se to tam sakra vlastně děje :D Což je hloupé, páč si tedy uvědomuji, že před 14ti lety se mi to děsně moc líbilo, ale vnímala jsem to úplně jinak… Ti skřeti jsou fakt nechutní... a všechno je to prostě neskutečná bomba ohledně těch digitálních efektů :) Všechny ceny, které jako film posbírali – si rozhodně zasloužili :) Ta atmosféra je skvělá, to pouto, které je tam vytvořeno, ta touha zničit to, co by mohlo ovládnout celý svět...a přitom je to jen malinký človíček, který je ale vnitřně tak silný a jeho představitel byl světem "objeven" právě přes tento film :) Scéna, jak se všichni brodili tím sněhem a jediný Legolas po něm šel jako by tam žádný sníh ani nebyl :D Takové něžné stvoření :D Opět pouze přesná ukázka toho, jaký je elf a tímpádem osoba, jež od té doby toužili být miliony lidí, jelikož veškeré kostýmy a suvenýry od té chvíle šli na dračku :) Je tam skvělé znázornění toho, jak všichni mají tu vizi, co by oni udělali s tím prstenem, kdyby ho získali do ruky…Jak odolávají, ale pořád je tam ta silná touha.. Je to prostě bomba a celosvětová senzace a začátek jen dalších let šílenství, které trvají do dnes :) Ještě tento první "díl" také považuji za takový něžnější - takový, který spíše ohromí větší množství diváků, jelikož "Dvě věže" jsou již velice masakrózní a proto Společenstvo prstenu považuji ještě za takový klidnější úvod, kde je vše skvělě (alespoň v určité míře) vysvětleno a je to celé takové WAU :) :) Jo a ta hudba !!! Vynikající :)

Galaxy Quest (1999)

"Při Grabtharovu kladivu" :D Tohle je tak úžasná pakárna, kterou mám již 15 let v hlavě a vždy se u ní neskutečně bavím :) :) Celé jako obrovská parodie na to vše, co se točí hlavně u nejznámnějšího z této oblasti - Star Treku :) Ukázka toho, jak hvězdná sestava uvízla ve svých rolí a již se z toho nedokážou vymanit, i když se snaží sebevíc :) Alan Rickman byl již v době prvního shlédnutí ten, kvůli kterému jsem se na to začala dívat :) A i po 15ti letech to platí :) Je prostě Božský :) "Přišel jsem o Alexandrův záchvat?" :D :D Zřejmě ne... :) Je to vtipné, je to svěží a svižné a prostě je to obrovská sranda - jak tu bylo psáno - ten, kdo zná Star Trek bude se bavit a ten kdo ne, tak ten se bude taky bavit :D :D

Labyrint: Útěk (2014)

Nejsem si jistá, zdali, když bych se na film podívala ještě jednou - zdali by mě tak dostal, jako při prvním shlédnutí :) Jako WAU :) Málem jsem se po*rala napětím!!! Všechno je tam rychlé, svižné, jasné a tak dechberoucí :) Skupinka lidí, kteří jsou "testováni" - super :) Obludy - super, prostředí - no paráda, děsivé zvuky - jak ty, které prostě přicházejí z okolí, tak od oblud - pro mě jedna z nejděsivějších věcí, co můžu slyšet...Hlavní představitelé, kteří bojují, jak mezi sebou, tak i vnitřně v sobě mi, byli sympatiční i zároveň nesympatičtí v rámci rolí, které zastávali. Systém a princip, který tam byl zaveden - jako být tam takovou dobu - k neuvěření...No a prostředí testování - i v dané místnosti s Patricií Clarkson jsem si myslela, že to stále pokračuje ;) Několikrát jsem na kluky řvala ať pohnou, po celou dobu filmu pro mě šlo všechno stranou (i kočka byla odkopnuta od křesla) - prostě bombastická atmosféra a nervy na dranc :D :D

Výchozí bod (2014)

Již prvních pár minut filmu mě ohromilo - teorie o očních duhovkách a probádat vše, co s nimi souvisí a jak to zasahuje do našich životů a jakou mají spojitost se vším ostatním :) Wau :) Neviděla jsem film, který by se tímto zatím zabýval a hlavně - je to taková malinká součást nás a přitom je zde tak krásně ukázáno, jak by nás mohla ovlivnit :) Celé to prostředí, kde se "hledá a objevuje" a přitom to není nic nudného a nesmyslného :) Spíš mě po celou dobu udivovalo, jak mi to celé zapadá do sebe a po skončení filmu jsem se na některé scény - i teorie, kde je vše vysvětleno, podívala znova a posunula jsem se s názorem ještě dál :) Scéna ve výtahu, kdy mi jen v hlavě proběhla myšlenka, že i z těchto důvodů nejezdím výtahem, byla tak silná a zároveň jednoduše ztvárněná...Michael Pitt mě ohromil již před 15ti lety, tudíž pro mě tu byl hlavním tahounem :) Jeho přítelkyně - alá nečešu si vlasy tak posledních 7 měsíců - to fakt nesnáším :D :D A krásná asistentka, která není pouze blbou stážistkou, ale dokáže mnohem víc :) Je to fascinující film :) O něčem, co mi stále běží v hlavě a přemýšlím, zdali i v mých očích by se objevila shoda :)

Dobré manželství (2014)

Je to neskutečně vleklé a máte opravdu potíž to dokoukat :D :D Na motivy povídky Kinga, kterou zbožňuju a je taky podobně záhadná, jsem si to nemohla nechat ujít :) A pro mě ten film má jednu skvělou výhru - Joan Allen, která je v té roli tak bravurní a přesvědčivá, že prostě jen na ni se těch 102 minut vydržíte dívat :) Je prostě skvělá :) A je jí postava je chytrá a okouzlující zároveň :) Ale jinak to většina lidí nezvládne dokoukat :D

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Jako u předešlých American Horror Story - první díl naprosto skvělý a okamžitě navnadil na další :) :) Už jsem si zvykla na obsazení, které se tam stále opakuje a jsem s tím nadmíru spokojená :) :) Každou chvilku jen napjatě čekám jaké "zrůdy" se tam objeví a je to stále lepší a lepší :) Jsem u 4.dílu, kdy scénu "opustil" klaun, který měl moc moc rád děti :) :) A všechno je naprosto perfektní :) Je tam čímdáltím více "zrůd" a moc se mi líbí znázorněný pohled na svět siamských dvojčat, kdy je plocha někdy rozdělená na dvě části - jako jednotlivé pohledy dvou sester :) To je hodně zajímavé a dává to úplně jiný rozměr :)

One Night Stand (2005) (seriál)

Díl s Louis C.K. - super :) Sice je to polovina zkopírovaná z Lucky Louis, ale je to vtipný :) Je na něm vidět, že tohle ho opravdu baví a jde mu to dobře ;)

Chraň nás od zlého (2014)

Nejsem extra fanda hororového žánru, ale ráda se na ně podívám. Tohoto jsem se nějak "bála", ale po několika minutách totálních nesrovnalostí a stupidit, co se tam stalo, jsem pochopila, že to byl zbytečný strach :D :D Takových namachrovaných kravin, které tam policista udělal během pár minut - to mě rozesmálo :) Pro mě tam byly jen dvě děsivé scény - počmáraný klaun v krabičce a asi 2 vteřiny při závěrečným vymítání :) Jinak je to příšerný film, který pro mě nezachránil ani Eric Bana :) Kdo mě bavil - ale opravdu úspěšně - byl jeho kolega Joel McHale :) To je Fešák ;) Škoda ho ;)

Padesát odstínů šedi (2015)

Neznám knihu a kdybych ji znala, tak bych to stejně nesrovnávala :D :D Je to s podivem, ale já jsem se 75% celého filmu smála na celé kolo :D Jak to bylo trapné a směšné :D :D Moje pocity jsou z celého filmu rozporuplné, ale ne v pozitivním slova smyslu jako pro ostatní ženy a dívky, které jsou po shlédnutí filmu celé vlhké :D :D Dakota a Jamie jako totálně nesourodý pár, tak i příšerní herci, kdy její "hraní" je tak hrozné, že i "štěk" Rity Ory byl lepší :D :D Mé dojmy : Téměř celou dobu jsem se smála, jsou tam tak strohé věty, tak jednoduché dialogy :D Do toho její neustálé otázky: "Co? Cože???" :D Máš tam XBOX nebo tak? :D :D Najdi si anální pěst :D :D Vyškrtnout :D Vyškrtnout i vaginální pěst :D :D Jsi si jistá? :D Co jsou anální zátky? :D :D Chci tě píchat až se z Tebe bude kouřit :D :D No tak jasný - taky jsem v některých chvílích napjatě čekala, co se tam bude dít, ale spíš jsem čekala, že se mi rozteče smíchy řasenka :D Ty herecké výkony jsou tak příšerně strnulé :D Grey chodí pořád jen sem a tam...a to dost uměle :D Takže za mě jasný propadák, ale erotické scény super ;) To jako opravdu neodflákly ;)

Želvy Ninja (2014)

Sledovat téměř 101 minut pro mě nejhorší herecký výkon Megan Fox mi dalo opravdu zabrat. Nejenom, že jsem již po pár minutách pochopila, že pokaždé, když byl natočen záběr, někdo k Megan běžel a okamžitě jí učesal vlasy - nejen učesal, ale i dotočil a téměř dal novou paruku na hlavu a přetřel ústa růžovou rtěnkou :D :D Nebo - má holka snad takové štěstí, že se narodila s takovýmto odstínem rtů a za každého počasí vypadá tak "perfektně" a ani jednou si nešáhla na vlasy, ani neshrnula (i ve chvíli, kdy je opravdu měla přes celý obličej a v klidu mluvila? :D ) Jako panenka Barbie, která je vždy upravená, nasoukaná do sexy upnutého oblečení a hlavně - velikým lákadlem pro muže, kteří rádi sledují filmy pro dospělé, jelikož její nepřirozená ústa, která byla po celou dobu "sexy" pootevřená a její nenápadné vzdechy mě dost mátly, na co se to sakra tedy koukám :) Všechno ostatní - ať Tříska, Trhač či ty 4 zelené obludy byli fakt příšerný a celý to bylo padlý na hlavu :D :D Nikdy víc to vidět nechci a dlouho taky nebudu chtít slyšet ani vidět ty původní želvy ninja, na kterých jsem jako malá holčička ulítávala :D