A jak to bylo dál... Dokument (2022)

Přehlídka obrovského množství oblečení! Je to až neskutečné, kolik tam toho je a jak to všechno vybírají! Jsem ráda, že něco takového natočily a jen mě mrzí, že není něco podobného k "původnímu" seriálu. Dozvěděla jsem se tu plno nových věcí - že Cynthia režírovala, jak se tam dostaly nové postavy, jak se pracovalo na různých částech dílu apod...Za mě mi to doplnilo plno částí v seriálu :)

Ajťáci (2006) (seriál)

Pustila jsem si seriál až po 10ti letech od natočení :D :D Sice jsem měla 3 roky naléhání přátel z Univerzity z IT fakulty - ale i tak jsem odolala :D :D Miluji britský humor i přízvuk a toto je fajne i vtipné :) :) Bavila jsem se jsem ráda, že to má za prvé tak málo dílů (není to přeplácané a je to vzácné) a tak krátkou stopáž - pobaví to a zbytečně se to netáhne :) :) Mým favoritem byl Moss, jelikož co ten člověk dokázal zahrát - to jsou perly ;)

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Neznám historii této záležitosti a nemám s tím vůbec zkušenost. Ano - nečekala jsem, že film bude takto "veliký", ale bohužel mě to nějak nechytlo - mám pocit, že k tomu budu muset ještě dospět. Rozumím o co se snažili a že to byl veliký krok, ale mě to tempo a vlastně i ty herecké výkony přišli nějaké nevýrazné až nudné. Je tam ohromné množství skvělých herců, ale pro mě to byl jen další "novinářský", vlastenecký, ameriku oslavující film. Co se mi líbilo nejvíc byly záběru jakože z Bílého domu, kde byl Nixon a telefonoval a dával instrukce. Myslím si, že Akademii film hraje dost na city tím, že je silně "americký" a já doufám, že je to tolik neovlivní, jelikož bych velice nerada viděla, jak tento film sbírá Oscarová ocenění.

Albert Nobbs (2011)

Hodně silný příběh, který mě celou dobu držet pomalu až přikovanou v křesle, jelikož se mi na tom filmu líbilo snad vše. Prostředí, atmosféra, herecké obsazení, postava Glenn Close, kdy šlo velice těžce se držet scénáře "Pan Nobbs", jelikož určitá minulost tam cítit neustále byla - hlavně v pohledu, ale 20 let je velice dlouhá doba. Glenn Close mě neskutečně ohromila touto rolí a byla bych moc ráda, kdyby za to byla patřičně oceněna, což se ale podle mého názoru tento rok na Oskarech nestane, jelikož je tam velké množství vynikajících snímků a tento bude patřičně přehlížen. Příběh mě prostě neskutečně uchvátil a jsem z něj nadšená :)

Alexander Veliký (2004)

Ta hudba! Nejhorší na celém filmu byla ta hudba :D :D Ta byla tak příšerně zasazená do každého blbého momentu tohohle filmu :D To fakt není možný :D Překonala jsem se a po několika letech jsem se na ten "epos", jak ho mnozí nazývají, podívala podruhé a lituji celých 175 minut....Podle mě je to šílená splácanina, kdy rešisér, který jinak exceluje, nevěděl podle mě a podle komentářů, co jsem zde viděla, co vlastně točí. Zpomalené záběry, změny barev, dramatické části a hlavně to nejdůležitější - silný důraz na to, že tento film je VELKOFILM, ale přitom je to jen fraška :D :D Jako 3 hodiny dějepisu dobrý, ale jinak už to nikdy nechci vidět :D Jo a pro milovníky Angeliny Jolie - tady je neskutečně sexy a vlastně jen na scény s ní a s Jaredem jsem se vždy těšila :D

Alfie (1966)

Michael Caine, kterému uvěříte, že vše, co o daných ženách ve filmu říká, myslí přesně tak, jak vám to podává. Příběh vystřižený z reality jakékoliv doby o muži, který si myslí, že má vše, ale přitom ani z daleka nemá to, co doopravdy od svého života požaduje. Film si pohrává s nadnesenou a zábavnou atmosférou, která diváka pobaví, ale na několika místech i zarazí. Přibližně za polovinou filmu se ale atmosféra přenese do části, kterou by od daného filmu čekal jen málokdo a Alfieho vidíme v pravém světle při situaci, která se děje a jeho život je tím alespoň na chvilku zasažen. Nápad s vtáhnutím diváka do děje není vůbec špatný, naopak. Vystihuje, vysvětluje a doutváří určité scény a myšlenky hlavní postavy.

Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Skvělé příběhy, které mě dokázaly uchvátit již v dětství, i teď v dospělosti!! :)

Ally McBealová (1997) (seriál)

Seriál, který je podle mého názoru těžké hodnotit, jelikož já ho rozděluji na dvě části - První část - výborná část cca do poloviny 4.série. A druhá část - ta horší, i když toto slovo je nejspíš slabé - od poloviny 4.série do konce.Seriál, který vypráví o psychicky labilní právničce, která by měla OPRAVDU, ALE OPRAVDU NA 100% brát prášky na své vidiny, kterých má až moc,ani nevím čím mě zaujal, jelikož hlavní hrdinka mi přijde strašná. Nejen jako postava, což je fakt strašný, tak i jako herečka. Čímž se dostávám k hlavnímu - tento seriál mě zaujal hlavně z právnických případů, které tam řešily a byly opravdu hodně často dost bizardní. Kdy nastal zlom - ve chvíli, kdy odešel Larry. V tu chvíli podle mě už seriál upadal do záhuby a pátá série je už podle mě něco, co se musí jen přežít, aby člověk věděl, jak to režisérský tým uzavře. Já jen doufám, že nikoho nenapadne udělat pokračování, jelikož nechci vidět vychrtlou, neučesanou, věčně si sahající na pusu a s totálně praštěnýma vidinama labilní právničku, která ještě ke všemu nejde za tím, co opravdu chce.

Alois Nebel (2011)

Ještě štěstí, že to mělo jen 81 minut. Víc bych totiž už vážně nezvládla :) :) Jo, je to holt špatný, když cca po 20ti minutách filmu sleduju čas, kdy to už skončí :) To je opravdu něco špatně :) Animační technologie - opravdu dobře provedená, ale jelikož to nemám moc ráda, protože postavy se pak jakoby "nadnášejí", tak je to pro mě hodně nepřirozené a v kontextu živých osob mi to prostě nevyhovuje. Alois Nebel je takový "mouchy snězte si mě", lepší byl snad už jen Roden ale hvězdičku u mě má Babčáková, která se narvala i pod stůl :D PS: Neckář při té své písničce ještě zpívá, jako kdyby celou dobu umíral :) :) A ono ne.

Alphaville (1965)

Ano, přijímám, že tento "film" je pro mnohé těžšího rázu, jak dokazoval výraz mého spolusledovatele, který cca po 15ti minutách neměl šajna o co v tom filmu jde a jen na mě vrhal pohledy s výrazem - "Ty to sakra chápeš?" :D S experimentálními výtvory problém nemám a z mého pohledu existují i horší filmy než je Alphaville. Nemyslím si, že by to byla zas až taková hrůza - dokonce si myslím, že jsem si to dokonce i užila a to nejen z utýraného výrazu osoby vedle mě :) Holt existují i další světy, jiná "realita", jiné prostředí a jiný způsob komunikace, než na který jsme zvyklí :) "Mám se dobře. Děkuji. Rádo se stalo."