V pasti - Katka (2001) (TV film)

No co k tomu říct. Dle tohoto dokumentu již hlavní představitelka jistě není mezi náma, nic než zmar a neřešitelnost dané situace:(.

Nedotknutelní (2011)

Tohle prostě mělo to pravé kouzlo - životní energie a nadhled Drisse byla přímo nakažlivá, místy drsný humor se pohyboval tak přesně na hranici (no občas až za, ale i tak to šlo vydržet a dalo se to očekávat). Na film jsme narazil náhodou, nic jsem o něm předem nevěděl a musím říct, že mě dostal. Taková správná komedie ze života..

Vítejte v džungli (2013)

Celkově takový průměr - super byla scéna s tygrem, jinak se to pohybovalo stále mezi dobrým a špatným filmem. Ale v rámci možností jsem se i bavil. A J-CVD zde byl obsazen vskutku do netradiční role...

E.T. - Mimozemšťan (1982)

E.T. vypadá po technické stránce i po takové době zkrátka suprově. A nezklame ani příběh - se zahanbením se musím přiznat, že jsem jej viděl teprve poprvé v životě a to jsem ho vidět chtěl, ale nějak se k tomu nikdy nenašla příležitost. Nicméně E.T. zkrátka nezkamal - a to měl o to těžší, že jsem jej dosud neviděl a přesto obstál i v této době grafických velmi nabušených filmů. Holt dobrý příběh je základ dobrého filmu - a ten zde teda byl.

Mlčení jehňátek (1991)

Nejlepší z celého filmu byla ta scéna ve tmě a nočním viděním - to byla tak hutná atmosféra, že by se dala opravdu skoro krájet. I jinak byl film zajímavý, ale nakonec teda plný počet nedám, ačkoliv i tak jsou to lepší 4*.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Trochu překvapivě zde nebylo příliš toho typicky amerického hrdinství (možná proto, že tady opravdu nebyl na místě - poté, co to zde tak - hodně lehce řečeno - "nezvládli" a odnesla to bohužel v takové míře hlavně ta příroda:( Na druhou stranu ale musím připustit, že samotný příběh byl hodně jalovej, protože se zde odbornýma termínama rozhodně nešetřilo. Nutno dodat, že jsem většině z nich (překvapivě) nerozumněl - za což teda tvůrci nemůžou, ale já jsem tady ten, kdo hodnotí, že;)? Navíc z diváckého hlediska je to jeden velký chaos a špatně se to sleduje (opět připouštím, že to ve skutečnosti tak nejspíš bylo, ale hodnotím divácký pohled...) Ve výsledku je to něco mezi 3-4*, nakonec se přikláním k těm lepším 3*, také proto, že mi zde nějak neseděla Gina jako technička.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Překvapivě dobrý animák, graficky také v pohodě, ale nejlepší na tomto filmu byl příběh. Super byli i lenochodi - ten vtip byl podaný vskutku záživně:).

Proč právě on? (2016)

Taková klasická komedie na téma "nechtěný manžel mé dcery". Zasmějete se, ale nic převratného to není.

I dva jsou rodina (2016)

Kdyby tvůrci trochu víc zapracovali na logičnosti (např. polda rozrazí dveře, přestože majitel je hned za ním, takže mu mohl v klidu otevřít klíčem,...) nebo na ne zrovna přirozených časových skocích (např. návrat ženy po 8mi letech a žádné výraznější vysvětlení ohledně toho? Nebo třeba i jinak dost hrr styl: přijde jeden chlápek do Londýna, potká 2. chlápka / střih / už u něj bydlí, holka starší o několik měsíců / střih / holka starší o několik let.., apod.), jistě by si film zasloužil snad i plné hodnocení. Takhle jsou to trošku slabší 4*. Co mě však zaujalo nejvíc, byl ten nečekaný závěr, konečně něco, co dost vybočuje z průměrných konců...

Warcraft: První střet (2016)

Blizzard a Warcraft - to je parádní grafika a u her výborná hratelnost. U filmu ta parádní grafika zůstává, ale ten děj už je zde poslabší. Podíval jsem se na to z povinnosti, abych viděl, jak dopadlo toto spojení, ale musím říct, že zde to teda moc nefungovalo.