Znuděný k smrti (2009) (seriál)

Dost se mi líbí, jak je tenhle seriál, abych tak řekl, "v klidu".

TACHO (2010)

Když jsem se začetl do popisu obsahu filmu, rozesmál jsem se. Celej ansábl kolem Landy mám v hlavě vedle škatulky s Rozzenbergem a jeho dnes už snad i ve světě kultovní výrobou porna po česku. Oba plešatý hlavy, tupější výraz, za manželky blondýny německýho stylu a v Landově případě i národnosti (Bílej jezdec se nezapře). Ovšem ten Rozzenberg má možná alespoň nějakou soudnost a lecjaký jeho scény mají jistě zajímavější námět než tenhle Akční/Sportovní/Drama/Komedie film. No, hořím zvědavostí, až to někdy půjde v televizi, tak se na sebepropagaci tohohle kulturního odpadku našeho národa rád podívám. Ještě by něco měla natočit skupina Kabát .))

Malý televizní kabaret (1977) (pořad)

Něco mi na tom připadalo zvláštně děsivý, strašidelný, nebo možná až příliš dospělácký, kdo ví...

Kid (2010)

Takové nijaké. Postava hlavního hrdiny mi byla velmi nesympatická, je to o celoživotním loserovi, kterej na mě působil po celou dobu dost tupě, mimojiné třeba i proto, že se velmi snadno nechá uvrtat do mlácení se v ilegálních zápasech, pak zas má hospodu, která je pořád plná, ale on stále prodělává a neni mu to divný... Prostě takovej blbeček s kterým si všichni celej život házej zleva doprava. Že je to podle skutečnosti je smutný, ale dějou se i horší věci. Dnes kupříkladu umřou tisíce dětí hlady. To mi potom je hlupáček, co si nutně musí koupit barák, aniž by vůbec tušil, jak ho zaplatí, docela dost ukradenej.

Kniha přežití (2010)

Já se na to rozhodně musím podívat. Dva důvody: a) Zajímá mě postapokalyptickej svět, mám hodně přečteno a v rámci možností i zhlédnuto - když ono toho je ze zmíněného žánru strašně málo - filmy jsou to snad bez vyjímky akční, a co si vybavuju, ve většině z nich pobíhaj zombíci - 28 dní poté, Já legenda, a i kvalitní knihu aby člověk pohledal... přečtete Wyndhamův Den Trifidů, McCormackovu Cestu, Merleho Malevil, Neffovu Tmu (2.0), Chvalozpěv pro Leibowitze, Zpěv Drozda, Kingovo Svědectví a "Konec, šmitec - postapokalypsa došla, nevedem - jó takhle, kdybyste chtěli nějaký dementní střílení, lasery, bojový roboty a podobný sračky, toho bysme tu na skladě měli hory!" "Hmm, dobře, dám si toho 20deka, jen tak na ochutnávku...trochu slepýho frajera co nese Bibli v Brailově písmu (sakra, Bible je už tak tlustá jako kráva, v slepeckým písmu by zabírala půlku knihovny, ne?) a do toho po cestě mačetou rozseká všechny zlý na kousky a ještě na tuty sbalí nejlepší roštěnku v celý širý postapokapyptický pustině .-)" b) Rád se zasměju dementnímu akčnímu filmu, v kterým hraje prim náboženství - to je fakt něco, co mě vždycky dojme a spolehlivě dožene k slzám štěstí nad lidským druhem. Co my bychom si bez toho zasranýho boha vlastně počali? Ještě že ho máme, i po apokalypse. To by bylo opravdu zdaleka to nejhorší, co by se po zániku civilizace, tak jak jí známe, dalo dělat. Začít celou tu trapnou pohádku, na jejímž základu jsme postavili kameny naší civilizace, odznova... dodatek : ne, já to prostě nedám. Zkoušel jsem to dvakrát a vždycky chtěl spáchat sebevraždu u scény, kdy se slepej (já vim, že bych to jakože neměl vědět) Denzel schová do stínu garáže a začne sekat bandu asi 5ti tvrďáků na kousky. Prostě nemůžu.

Generace X (2005)

Vážně divné. Zaujal mě týpek co vypadal jak mix Johnyho Knoxvilla a malýho Péti z Arabely. Stejně tak ta mladá kočka, a v neposlední řadě samo i Carrie-Anne Moss a její prima hrudník. Celý je to "kamsi" posunutý, ale ani se mi nechce moc zkoumat kam, jak a ani proč. Slušně vykreslenej "dospěláckej" svět - generace, který táhne na padesát a je povětšinou hodně ujetá takovým tím svým "normálním" způsobem, kdy absolutně nemají tušení, co třeba jejich děti vlastně celý dny dělají a kde vůbec jsou. (Carrie-Ann Moss tu naštěstí táhne teprve na 40, a taky je jedním z těch veselejších a prsatějších dospěláků... )

Glee (2009) (seriál)

O Glee jsem se dozvěděl z Community, kterou nekriticky uctívám jako nové seriálové božstvo. Proto můžu jen citovat Jeffa Wingera: “I hate Glee! I don’t understand its appeal at all." Dvě, tři testovací epizody si ale budu muset dát!

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Ohodnotím si tu jen ten opěvovaný Imprint, a to tak, že **. Víc subjektivně nemůžu, nemám proč. Jak jsem se tu dočetl, ten strašlivej hereckej výkon (jestli je to naschvál, tak ještě hvězdu dolů) tu podává chlápek jménem Billy Drago. Zasloužil by trochu pomučit. Nic tak prkenýho jsem dlouho neviděl. Připadá mi, že jsem možná koukal na něco úplně jinýho než všichni tady, ale dle toho herce a dalších pár indicií to je vyloučený.

Devítky (2007)

Zvláštní film, u kterýho se nedá moc psát, o čem vlastně je, aniž by člověk neprozradil zbytečně moc. To by pak nejspíš mohlo dost nepříznivě srazit výsledný dojem. Hodně mě to bavilo, scénář je bezvadně zamotanej, nadmíru povedenej režijní debut (jsem velmi zvědavý na jeho další film, ideálně opět s vlastním scénářem) a Ryana Reynoldse mám čím dál radši! Nečtěte následující citaci z filmu, pokud jste ho neviděli. Opravdu ne! spoiler: -"Lidé jsou sedmičky. Opice šestky." -"Co osmičky?" "Koaly. Ovládají telepatii, a řídí počasí." Beztak mám pořád dojem, že to bylo trochu o něčem jiném, než se na první shlédnutí zdá. Někdy bych si to chtěl/měl dát znovu.

Útes smrti (2010)

"Žraločí film". Hned první pohled na tu potvoru je silně digitální, což mu v mých očích teda na hrůzostrašnosti moc nepřidalo. Jede si tak lodička oceánem, když tu náhle... jo, jo... tu náhle najede na skalisko / velrybu / něco. Otočí se dnem vzhůru a 4 z 5 lidí se rozhodnou plavat k nejbližšímu ostrovu, kterej by měl bejt asi 20km. Ten jeden má ale strach z mořskejch příšer (asi jako jedinej viděl Čelisti), tak ho dost absurdně nechaj samotnýho na lodi... Všechny postavy jsou nám ukradený, takže odteď už jen čekáme, až všichni, krom jedný ženský (ano, vím, že je to podle skutečný události, ale tohle je nejtrapnější klišé všech dob), umřou. Moc povídání na hladině si neužijem, všichni jsou rádi, že maj dech na plavčení. To je trochu kámen úrazu, protože filmy tohohle stylu dělají z většiny právě ty vyplňující dialogy (i proto se mi jinej letošní survival, totiž Frozen, líbil o dost víc). Žralok začne průběžně "trhat" partu, a nakonec ukousne toho předposledního přímo ze skály, prostě fakt smůla. Pro mě ale štěstí, protože pak už film skončil, tím skončila nuda a já mohl jít do vany, kam bych teda před 20-ti lety po Čelistech nešel ani náhodou, takže asi tak... Jsem přesně 100. hodnotící a těch 65% vůbec nechápu. Mělo by to spadnout tak na 40% a to tomu ještě nadržuju.