Výměna (2008)

Tak dost! Tohle mi Clint Eastwood prostě nemůže dělat. Sotva jsem se jakž takž vzpamatoval z Gran Torina, už jsem šel do kina na Výměnu a moje tradičně dobrá nálada dostala zase pořádně přes hubu. Co k tomuto dokonalému filmu říct? Snad jen že Angelina je naprosto skvělá a v každém okamžiku filmu absolutně uvěřitelná. A do toho všeho hraje krásná hudba, kterou složil sám režisér. Opět jsem nucen smeknout. Každý musí pochopit, že Clint Eastwood je jedním z nejlepších režisérů současnosti. Tleskám.

Božská relikvie (1986)

Jeden z nejlepších Jackieho filmů. Vtipný dobrodružný film s úžasnou choreografií (ty jeho žvejkačky, to otřáslo mým světem). A mimoto taky film, při jehož natáčení Jackie utrpěl asi nejtěžší zranění své herecké kariéry.

Tygr a drak (2000)

Ač mi čínský (asijský) herecký styl k srdci moc nepřirostl, tenhle film je vážně nádherný.

Úsvit mrtvých (2004)

Dost drsný zombie horor. Ovšem nejlepší část filmu je ten sestřih každodenního života v obklíčeném obchodě.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Nebýt té původně hlavní linie s Biancou, tak by to bylo fajn, protože jiskření mezi Heathem Ledgerem ("Ten prej snědl živou kachnu") a Julií Stylesovou je dobře viditelné a okořeněné poměrně hezky cynickým humorem. Linie s Biancou je tu naprosto pitomoučky ztvárněná, herci nezajímaví a stejně je to jen taková berlička k hlavní linii. Jako adaptace Zkrocení zlé ženy nic moc.

Cesta ke zlu (2005)

Jensen Ackles je sympaťák a Shannyn Sossamon je krásná (ostatně jako vždycky). Ale tomuhle filmu to nijak výrazně nepomohlo.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Šéfe, nahoře právě někdo upustil pětačtyřicet centů. Čtvrťák a dva desetníky.

Planeta opic (2001)

Teda, to mě Tim Burton moc nepotěšil. Až na nějaké ty humorné scény to nebylo nic moc.

Samotář v Seattlu (1993)

Krásná romantická komedie s výborným Tomem Hanksem a skvělou Meg Ryanovou v hlavních rolích. Miluju Samův pláč při vzpomínce na Tucet špinavců.

Valmont (1989)

Líbí se mi ten humor, se kterým tohle zpracování pracuje.