Láska přes internet (1998)

Jak už byl vidět ve skvělém Samotáři v Seattelu, Tom Hanks a Meg Ryanová se k sobě coby romantický pár náramně hodí. Není nad to, vidět v hlavních rolích romantického filmu kvalitní herce.

Velbloud uchem jehly (1936)

Tenhle film se mi v rozporu s hodnocením, jaké tu vidím, docela líbil, takže mu ještě jednu hvězdičku přihodím. Pavel Herbert je v roli bulíčka opravdu strašně prkenný a nejsem si zcela jistý, jestli to byla jeho genialita, nebo jestli to byl vážně tak špatný herec. Adina Mandlová je jako vždy překrásná a role rozmazlené bohaté dcerušky jí vážně sluší. Jan Pivec hraje neskutečně pitomého automobilového závodníka s tak roztomilou nadsázkou, že už by sám zasloužil 5*, Jiřina Štěpničková byla ve své době poměrně sympatickým zjevem, protože i v rolích mladých zamilovaných podávala velice slušné výkony s notnou dávkou ironického humoru, což tenkrát herečky jejího typu zrovna dvakrát nenosily. Chválit Antonii Nedošínskou by bylo nošení dříví do lesa (ale když skoro pláče, kvůli tomu, že bude muset svojí dceru trošku vychovat plácačkou na koberce, to jsem myslel, že mě to položí). A last but not least, Hugo Haas. Ten patří mezi mé nejoblíbenější prvo- a druhorepublikové herce díky svému nadčasovému hereckému projevu a tomu skoro až sarkastickému humoru, který byl jeho premisou. Ale to co předvádí tady, to je naprosto dokonalé. Roli starého mrzáka Pešty si zahrál zřejmě s obrovsou chutí, která sálá z každého jeho pohybu a slova: "Nechte je. Můj otec taky." "Co?" "Kradl." "No jo, samozřejmě, má továrnu, tak..." "Ale ne, kuličky." "No jo, taky co se v mládí naučíš...."

František je děvkař (2008)

Dalo se to snést. Nebylo to nic extra, ale pár dobrých fórků tam bylo. Od Josefa Poláška v hlavní roli jsem ale čekal víc.

Magnum Force (1973)

Dirty Harry je prostě machr s asi nejlepším přístupem k zločincům. S vrahy by se mělo zacházet tak, jako on zacházel ve filmu Drsný Harry se Škorpionem.

Drsný Harry (1971)

Vážně bych nechtěl ležet postřelený na zemi a koukat do hlavně zrovna Harrymu Callahanovi. Clint Eastwood je skvělý, zápletka na motivy případů slavného vrahouna Zodiaka se taky povedla a celý film rychle odsýpá. Moje přítelkyně když slyší jméno Clint Eastwood, tak jí vstávají vlasy na těle. To bude asi tím, že nikdy žádný jeho film neviděla a má o něm proto nesmyslné předsudky. Asi bych jí měl přinutit, aby se podívala na některý film s Drsným Harrym. P. S: Po shlédnutí Gran Torina, Výměny, Madisonských mostů a Drsného Harryho i moje přítelkyně přišla Clintovi na chuť... Vždyť jsem to říkal...

Zodiac (2007)

Skvěle natočené retro ze kterého poznáte, co byl tajemný Zodiak za úchyláka. John Carrol Lynch hraje pravděpodobného pachatele docela děsivým způsobem, stejně tak ostatní herci hrají své party přesvědčivě. Robert Downey krásně zahrál rozklad osobnosti, která se prakticky zbláznila z toho, že nejsou schopni vyřešit případ jednoho hajzla, který si snad o sobě myslí že je génius. Jak je asi vidět z mého komentáře, tak pro masové vrahy jsem nikdy neměl pochopení, podle mě jsou to všechno jenom obyčejní ubožáci, kteří nemají jak jinak zapůsobit, protože jsou naprosto neschopní cokoliv jiného udělat pořádně. Zodiak je toho typickým příkladem. Ovšem byl o něm natočen výborný film.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tak to zas něco zkonili. Bez sprostý mluvy, cigár a rozřezanejch chodidel to zkrátka není John McClane. Alespoň že se ten Willis snaží. Those producents in Hollywood are just a bunch of bloody motherfuckers. Son of the bitch. GO FUCK YOURSELVES YOU PRICKS. Takhle nějak by to asi mělo vypadat. A měl by to říkat během toho, když si zapaluje. Když vidím co se vinou producentů stalo s nehynoucí legendou, tak je mi celkem jasné, že i demokracie je jedno velký totalitní zřízení s Big Brotherem v čele. Sice se to tu snažili vyrovnat nápaditou akcí, jenže ta byla někde za hranicí toho, co snese Terminátor (každý, kdo se umí prát a mluví rusky, nebo je "Hot Asia chick", tak je zákonitě nesmrtelněj a nějaká srážka s autem v 70t kilometrové rychlosti je pro něj přece sranda). Jednu hvězdičku přidám za poslední čtvrtinu, kdy už John většinu protivníků sejmul podle starýho mustru, čili za ty záporáky, kteří nemají tělo z ocele a gumy, a za některý docela povedený hlášky: "Damn hamster".... Nicméně film, který o sobě tvrdí, že patří do série Smrtonosná past, a přitom tam chlápek sjede po zádech několik desítek metrů po dálnici v rychlosti dost se přibližující volnému pádu, to je normální výsměch téhle sérii. Dám tři, ale jen z milosrdenství. EDIT: Dvojce a trojce jsem dal po čtyřech hvězdách, takže je blbost dávat tomuhle paskvilu tři. Dám dvě. Fuck you, Len!!!

Muž s červenou botou (1985)

Nebý Toma Hankse, tak není o čem mluvit. Tohle si Pierre Richard podle mého nezasloužil.