Arnold (2023) (seriál)

Pre tradičného konzumenta čo berie gro vedomostí z dokumentov Netflixu je seriál asi ok. Pre človeka čo čítal Árnýho biografiu to je výťažok z čitateľského denníka. Trochu ma srali tie motivačné kecy v každej druhej vete a posledný, politický diel, som iba narýchlo prescrolloval. Ale za prvé dva, pekné 3 hviezdičky. Veľká vďaka Netflixu za dabing pána Soukupa.

Kate a Leopold (2001)

Ale hej, prečo nie... videné v roku 2022. Stále lepšie ako väčšina súčasných filmov.

Jackass 4.5 (2022)

Čo do nostalgie, 5 hviezdičiek. Ako keby bol opäť rok 2005. Originálni Jackass, super ako vždy. Nasilu vtlačené nové a nevýrazné charaktery, ktoré evidentne reprezentujú druhú generáciu Jackass, však film ťahajú dolu. Inými slovami, odovzdávaná pochodeň spadla do vody.

Top Gun (1986)

Iba 36 rokov po premiére som sa dostal k Top Gunu. Očakával som oddychovku so silnou 80's atmosférou. A to som aj dostal. Jediné, čo mi na filme vadilo, je hudba. Nie že by pesničky boli zlé, ale v každej scéne jeden a ten istý motív (začiatok Take my breath away) je trochu moc.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Po dlhej dobe dobrý akčný film. Áno, prehnaný, plný klišé, ale oldschool. Trochu mi vadil príliš prekombinovaný storyline v rámci toho kto je dobrý a kto nie, kto koho podrazil a prečo. Napriek tomu, pustite to niekto Vinovi Dieselovi a dajte mu poznámkový blok.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Masívne PR sľubovalo, že tvorcovia sa poučili z chýb prvej série. Akože fakt? Očividne z Witchera chceli urobiť nové Game of Thrones. Žiaľ, nejde im to. Aj prachsprosté stretnutie s Nivelenom, nedôležitý side storyline, bol oproti prílohe zbytočne a nezmyselne prepísaný na toľkých úrovniach, až to bolí. Je cítiť, že tvorcovia chcú dať do každého frameu seriálu niečo "svoje". Ale pre mňa to nefunguje. Chaos, nuda. Keď si spomeniem ako som krivdil Weissovi a Benioffovi za poslednú sériu GoT... JEDINÁ hviezda za Cavilla.

Lužifčák (2018) (pořad)

Najlepší a môj najobľúbenejší slovenský podcast, bez debaty. Aj napriek Kubovému skákaniu do reči hosťom a všetkému knowledge, ktoré získava výlučne z Netflixu. Gabo to silno zachraňuje. Zaujímaví a vtipní hostia. Škoda len, že poslednou dobou sa podcast politizuje. (aj napriek historickému prísľubu, že nechcú politikárčiť).

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Fajn bondovka na nedeľné poobedie, s obľúbeným Henrym Cavillom, avšak na jedno pozretie.

Slovenský panteón - Peter Sagan (2020) (epizoda)

Veľmi pekná časť. Netreba očakávať podrobný dokument (do cca 46 minút sa toho veľa vtesnať nedá), skôr sfilmovanú slovenskú wikistránku Petra Sagana. Štefan Chrappa veľmi príjemný narrator. Týpka treba častejšie v TV.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Klasická akčná zlátanina spred 20 rokov, kde som nič preborné neočakával, iba bezduchú oddychovku. pri ktorej nesmiete rozmýšľať a iba pozerať. Nereálna streľba, nereálne naháňačky, nereálne hackovanie, reálne cicky Halle Berry. Ja som spokojný. Btw. stále lepšie ako posledné časti F&F... 3,5* - pol hviezdičky navyše za obľúbeného Jackmana.