Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Vylet Mr. Beana do Ameriky ma nezabavil tak ako jeho neskorsi vylet na Francuzsku rivieru, avsak ani tu nic nezostal Rowan Atkinson, uz desatrocia hrajuci v mnohych klasickych britskych televiznych filmoch dlzny svojej uchylke pre postavu Mr. Beana ktoreho televizna verzia obehla snat cely svet.... Skoda ze uloha Peter MacNicolovi staby sekundanta pre blaznive kreacie Mr. Beana velmi nesadla. Film tiez ukazuje ze ponatie americkej a europskej komedie je ine, preto sa mi zda novsia eropska verzia stvarnenia Mr. Beana na filmovom platne daleko lepsia a sviznejsia ako tato americka, hoci tocena britskym reziserom avsak pod americkou produkciou....

Po čem ženy touží (2000)

Pre mna stale nanovo pozeratelna romanticka komedia ktora sice v zavere trocha straca dych ale to co predvadza Mel Gibson je fantasticke. Melova snat najkomickejsia uloha v jeho kariere.

Tři tygři proti třem tygrům (1977)

minuta 37-41. Vzdy som rozumel tomuto filmu ako utok na katolicku Cirkev. Avsak po rokoch oboznameny s problematikou katolici, protestanti tato scena krasne ukazuje ake ulistne su utoky na katolickych knazov z ust protestantov ale i ateistov. Ze to nie je o filme? Ale tak trocha aj je.

Nadějná mladá žena (2020)

Vyssie hodnotenie podraza zanrova nejednoznacnost, film balancuje na hrane viacerych zanrov a akoby sa reziser nevedel rozhodnut ako latku ponat, ci ako dramu, romanticku komediu, ci thriller. Skoda, pretoze prave toto v zavere posuva hodnotenie o minimalne jednu hviezdu dole. No a vyber hudby a jej casovanie je neskutocne katastrofalne. U mna nefungoval vobec a skor vadil. Mam dojem ze Emerald Fennell je lepsi scenarista ako reziser. Dat reziu niekomu skusenejsiemu tak by to bola mozno aj pecka. Napriek tomuto film sa tesi neskutocne vysokym hodnotenia, ale mozno to je prave kvoli tomu ze hra na strunu pred rokom aktualnemu hnutiu metoo. Takze sa neviem zbavid dojmu ze body su skor za propagandu tomuto hnutiu. Skoda, pretoze z nadpriemernej stvorkovej veci kde to mal namierene nakoniec po zavere uz je to len tri hviezdy.

Vzpomínky na Itálii (2020)

Liam v romantickej komedii. So vsektymi kladmi a zapormi zanru. Obcas "lacine", obcas dojimajuce uprimne. Tato romanticka komedia nie je urcite lacna a urcite nie na zahodnie. Kulinok tomu chyba aby sla nad metu priemernosti. To vsak urcite neznamena ze je na odstrel a ze sa ju neoplati pozriet. Pozriet urcite ano. Prijemne tri a pol hviezdicky.

Instagramové psycho (2020)

Ked decka kvoli minutke slavy na socialnej sieti su ochotne aj vrazdit. Hviezdicka za zdvihnuty ukazovak co vsetko mozu urobit socialne siete s psychikou mladeho cloveka. Inak ale bezna televizna produkcia.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Od ortodoxnej zidovskej rodiny k tej modernej, lesbickej, zidovskej rodine. Alebo ako prejst od jedneho extremu do druheho. Absolutne famozne herecke vykony Shiry Haasovej zhadzuje klise zobrazovanie, dobry slnieckar, zly ortodox. Bohuzial , opat len dalsia feministicka propagandisticka habadura, avsak velmi sikovne narezirovana a zahrana. Maria Schrader si hra s divakom i s hercami, tlaci emocie ako stavu z citronu bez ohladu ze v konecnom dosledku len namiesa propagandisticky gyc na urovni lacnej telenovely. Oprasit sa od propagandistickych odkazov a dat skutocne realne a realisticky podany zivot, tak by to bolo takmer stopercentne. Takto idu dole hviezdy. Co clovek v dnesnej dobe potrebuje je skutocne co najmenej ideologickeho masirovania v slnieckarskom sate.

Přes hranici (2019)

Jednohubka akoby vysita z pera isteho francuzskeho velkoproducenta (aj) tohoto zanru menom Besson . Francuzsky sarm pre parodovanie sameho seba vsak nehladajme, preto film posobi niekedy az neuveritelne priehladne a staticky. Medzi dvoma az troma hviezdami.... avsak v dnesnej dobe sa tocia aj daleko horsie filmy tohoto zanru...

Cizinec ve vlaku (2018)

V kazdom pripade Liam je tam kde ma byt, zachranuje vlaky a ludi, nie ako v inom filme kde podvadza, klame a zabija len z lasky k peniazom a sebe... Je zaujimave ze tento film je podcenovany a ten z nejakeho dovodu precenovany... Ak si mam medzi tymito dvoma filmami vybrat, tak tento Liam mi je daleko syptatickejsi, a rovnako i film.