Mafiánka (2008) (TV film)

Solidní mafiánskej film. Sice chvílema trochu zmatenej a nedotaženej, ale přesto se na to dívat dá a film určitě nezklame.

Rychlí a zběsilí (2009)

Tak se nám sešla celá parta známá z prvního (a nejlepšího) dílu. Brian je zpět u chlupatejch a Dom se vrací ze střední ameriky do Los Angeles, aby pomstil smrt Letty. V té má prsty jeden místní překupník drog, na kterého má políčeno i Brian. Takže se zase daj dohromady a pak už je vše při starém. Spousta akce a tvrďáckejch keců - a jako v prvním díle: Dieselovi to celkem baštím, upocenej Walker vyvolává spíš smích. Film nepřináší nic novýho, jen recykluje. Ale zase je to lepší, než předchozí dva díly.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Oddechovka za 200 milionů. Ne že bych byl ňáko moc zklamanej, ale přece jenom jsem od toho očekával trochu víc. Na všech frontách je to jenom průměrný: příběh, akční scény, triky, hudba, po hříchu i režie... Snad jen herci mě potěšili – Jake Gyllenhaal, Ben Kingsley a Alfred Molina (ten si roli vyloženě užil) jsou mí oblíbenci. Gemmu Artertonovou jsem doposud nijak neznal a určitě nezklamala, hlavně zjevem:-) Film na mě působí dojmem, že se tvůrci snažili o nabušenej dobrodružnej nářez (prostě trhák) a ona to nakonec je v podstatě neškodná pohádka. Celkem spokojenost, ale s úšklebkem.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Celkem neškodná rodinná sci-fi podívaná, říznutá trochou akce. Docela mě to bavilo, i když s přibývajícíma minutama to byla čím dál větší blbost. Ale jako oddechovka to spolehlivě splní účel.

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Celej film mě neuvěřitelně srala ústřední stará dáma. Ta její nezměrná dobrosrdečnost a vlezlost je vážně ubíjející a je velká škoda, že ji ani jeden z pěti lupičů nesejmul. Ale film to jinak není špatnej, i když závěrečná třetina trochu zasmrádá nudou.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Celkem šmrncovní blbina u které se nemusí přemejšlet. Nutno říct, že velmi zručně natočená blbina. Spousta akce, humoru, masivní a dobře vypadající triky a i mladí herci jsou kupodivu jakž takž snesitelní. Nikde nic nechybí, nikde nic nepřebejvá, nic nedrhne a film uteče jako voda. Bejt mi tak dvanáct let, určitě bych minimálně jednu hvězdičku přidal.

Po přečtení spalte (2008)

Notně překombinovaná komedie, která sice moc nedrhne, ale zase jsem se moc nezasmál. Závěr je bohužel zmatenej. Herci jsou výborní, hlavně Brad Pitt si na roli vyloženě pošmákl.

Moje borůvkové noci (2007)

Tak ňák nic moc, chvílema celkem o ničem až nuda. Ale herci jsou skvělí.

Plán 9 (1959)

Strašná blbost. Ale z filmu je vyloženě cítit Woodova naivita a nadšení pro film. Je to krystalicky čistej příklad filmu, kterej je tak strašně špatnej, že jen díky tomu je koukatelnej a vlastně i „zábavnej“. Tuhle úsměvnou kravinu kritizovat nebudu...

Pouta války (2004)

Srovnávat tuhle sentimentem nacucanou skoro nudu plnou chaotickejch akčních scén a nafouknutejch emocí se Spielbergovým vojínem Ryanem, je docela drzost.