Plán hry (2007)

Hromada zoufalých a veletrapných klišé, kterými je scénář doslova prošpikován, táhne film kamsi do kanálu. Je opravdu smutný, že takovýhle sračky a zhovadilosti jsou ziskový a vydělávaj velice slušný prachy. Moje relativně kladný hodnocení vychází především z toho, že mám Dwayna Johnsona hodně rád a ty jeho ksichty mě zatím celkem neomrzely. A taky to, že pokud s velkým sebezapřením a hlasitým skřípěním zubů divák přijme pravidla hry, dá se na to docela koukat, i ňákej ten humor se tam objeví, včetně Kyry Sedgwickové, která předvedla zábavnou karikaturu své role.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První díl byl solidní oddechovka, pokračování je ovšem průser. Předně jsem po celou dobu filmu nějak nepobral, o čem to vlastně je. Kdo je záporák mě posléze došlo, ale co je za tím vším, v čem se to vlastně Sherlock Holmes pořád vrtá, jaký hledá stopy a kam ve vyšetřování směřuje, v tom jsem se neorientoval ani náhodou. Těžko říct, jestli scénář dával na papíře smysl. Předpokládám že ano, ale potom režisér totálně pohořel. Je fakt, že mě mohly ňáký detaily pomatenýho děje uniknout. Jenže to bylo proto, protože jsem byl občas myšlenkama někde jinde, což by se rozhodně nestalo, kdyby mě Guy Ritchie dokázal zaujmout, kdyby vyprávěl příběh poutavě a dal tomu ňákou jednotící linku, která by dávala smysl. Chaos, zmatek a nuda.

Mistrův syn (1978)

Na těchhle fackovacích filmech není nic, co by mě bavilo. Stěžejní na filmu je to, že se tam pořád řežou, jenže to mě fakt nijak nebere. Dále se tam Jackie Chan trapně pitvoří, občas se povede ňákej ten pokus o humor, ale jinak nic. Kdyby to mělo 60 minut, uplně by to stačilo.

Kocour v botách (2011)

Tohle je uplně zbytečnej film. Navíc nepovedenej. Je tam ňáká akce i humor, ale v konečným důsledku je to nuda. Práce režiséra je prachbídná. Každej obrázek vypadá dobře, jenže je neumí poskládat ve šmrncovní scénu, natož aby to fungovalo jako celek. Podobně otrávenej jsem byl i z druhýho dílu Kung fu pandy.

Tři mušketýři (2011)

Volovina která je občas docela zábavná, plná kravin a nesmyslů nabízející přehrávající herce, frackoidního D´Artagnana, extrémně vtipnou figurku krále Ludvíka, vzducholodě... a já nevim co ještě. To vše v prackách P. W. S. Andersona, kterej se v posledních pár letech konečně naučil dát dohromady slušně odsejpající scény (ať už akční nebo jakékoli jiné), ale pořád je neumí složit v celek a odvyprávět příběh tak, aby se do něj přes všechnu tu efektní okázalost nevkrádala nuda. Což považuju za velkej problém. Škoda, mohla to bejt výborně ujetá a extrémně zábavná "slátanina" roku.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Další americká rodinná taškařice, tentokrát s kňápajícímí Chipmunkami, což je podivnej hybrid veverky, krysy a Chipa a Dalea. A tahle havěť mluví, zpívá a celej film je prostě o nich. Vyloženej průšvih to není, ale ani žádná pecka. Předvídatelnej příběh nikoho nepřekvapí, humor občas pobaví, triky ujdou, stejně tak i songy, které titulní trojice zpívá. Sice jsem se moc nebavil, ale otrávenej jsem taky nebyl, což znamená, že film asi splnil účel, páč o nic jinýho zřejmě tvůrcům ani nešlo.

Ocelová pěst (2011)

Blbina pro děti. Já sice jsem infantilní a zkouknu kdejakou volovinu, ale tohle je na mě trochu moc. Při některých scénách mě chytala křeč svěrače, až by se z tej přeslazenosti a přitroublej líbivosti jeden posral. Ale zase kdyby mě bylo řekněme třináct let, tak bych se z toho posral taky, ale nadšením.

Sedm let manželství (2003)

Námět není špatnej, ale hodně nevyužitej. Rejža Didier Bourdon z toho mohl vytřískat mnohem víc. Zpracování drhne a ňákej ten občasnej vtip se povětšinou mine účinkem.

Špióni jako my (1985)

Poprvé jsem to viděl někdy před dvaceti lety a film mě připadal trapnej a dementní. Teď jsem na to kouknul znova (asi hlavně díky místnímu docela vysokýmu hodnocení, jestli jsem třeba tenkrát nebyl ve formě nebo tak...) a bohužel film je uplně stejně dementní jako kdysi.

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Zvláštní film. Nicole Kidmanové odvádí tradičně kvalitní výkon, Robert Downey je chlupatej jak medvědí prdel a ostatní nestojej za řeč. Režisér se taky moc nevytáh, celý to na mě působí jako pokus o umění, kterej se moc nepovedl. Škoda, potenciál tady byl.