13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Michael Bay opět bojuje se svojí neschopností odvyprávět příběh. Opět spousta efektních obrázků, opět strašidelně přepálená stopáž. Zhruba v půlce filmu mě už bylo všechno šumák a dokoukal jsem to v ňákým komatu či co. Efektní nuda, čili tradiční Bayovina.

16 bloků (2006)

Od spojení Bruce Willise s Richardem Donnerem bych čekal o dost lepší film. Já ani nevim co to vlastně je za žánr. Akční film to není, protože akce je pomálu a thriller taky ne, napětí taky skoro žádný. A celkově je to trochu moc naivní. Navíc mě ani Bruce Willis, tentokrát snaživě kulhající, nějak nepřirost k srdci. Koukat se na to dá, ale od Richarda Donnera bych čekal něco o dost šťavnatějšího.

2 $ocky (2011) (seriál)

Průměrnej sitkom s průměrnejma hlavníma hrdinkama s výborným Hanem Lee a geniálním Olegem. Co se týká Sophie (Jennifer Coolidgeová) tak tu strašlivě nesnáším a kdykoliv se objevila na scéně, tak bych jí s chutí šláp do ksichtu.

2Bobule (2009)

Kupodivu není film horší než byl první díl. Opět sympatičtí herci (překvapil mě hlavně Jiří Krampol), atmosféra i dost humoru. Pravda, některý scénáristický obraty se moc nepovedly, ale přesto nemám potřebu film kritizovat. Já jsem spokojenej.

2012 (2009)

Roland Emmerich je megaloman, kterej hodně rád ničí. Nejdřív to byly velkoměsta (Den nezávislosti), pak celá severní polokoule (Den poté) a teď se utrh z řetězu uplně a srovnal se zemí rovnou celou planetu. Mám rád jeho styl, dává si záležet na každém záběru, nemusí si pomáhat kulometným střihem ani lacinejma berličkama a přitom maj jeho filmy švih i spád. Teda většinou. 2012 není jeho nejlepší film, ale ani není rozhodně ten nejhorší, prostě dobře odvedený řemeslo, který pobaví a neurazí. Překvapilo mě, že ve filmu není zase tak moc akce. Všechny ty destruktivní orgie uběhnou dost rychle a není jich moc. Ale zase vypadaj dobře. Ale film nenudí, což je asi najdůležitější.

21 gramů (2003)

Tak tenhle film se hodně povedl, je přesně podle mýho gusta. Napínavý, nepředvídatelný se skvělými hereckými výkony. Hlavně Benicio Del Toro mě vyrazil dech.

22 výstřelů (2010)

Hodně divnej film. Především jsem se dost často nudil, takže jsem měl trochu bordel v tom, kdo s kým, proti komu a proč. Některý scény docela ušly a taktéž byl film nečekaně brutální, ale jinak nemá moc co nabídnout. Jean Reno se tentokrát pěkně ztrapnil, jeho hereckej výkon nestojí za řeč.

23 (2007)

Jsem z toho filmu jednak zklamanej a taky zmatenej. Byl to děsnej guláš kterej nebyl moc poživatelnej. Překvapil akorát Jim Carrey, dokazuje že když chce, hrát umí.

27 šatů (2008)

Nenáročná romantika plná klišé, postrádající humor a koukatelná jen díky hercům.