Dovolená za trest (2014)

Mám Sandlera docela rád, povětšinou jsou jeho filmy neškodný oddechovky prokládané humorem vtipným, nevtipným i trapným. Ale jeho styl mě neuráží. Dovolená za trest je jeho mírnej podprůměr. Zápletka je blbá (tak mě vlastně napadá, že blbá je pokaždý) a humor je ucházející. Film je zbytečně moc dlouhej, chvílema je to dost nuda - bohužel. Taky z vejletu do Afriky se dalo vytěžit o dost víc. Naštěstí Drew je sympatická (jako vždy) a se Sandlerem jim funguje ta správná chemie.

Dračí války (2007) odpad!

To je děsná krávovina. Pošahanej scénář, divný herci, nepovedený triky a tuny a tuny hloupostí a nelogičností. Tohle bych snad nezbaštil ani v sedmi letech.

Dragonball: Evoluce (2009)

První třetina ještě celkem ušla, druhá způsobila moje postupné odumírání a z třetí si už skoro nic nepamatuju. Díky spoustě triků i akce film docela uteče, ale nějak sem nepobral o čem to vlastně je. O ňákých koulích tuším… Neškodná volovina pro děcka.

Dragonlance: Draci podzimního soumraku (2008)

Nějak jsem se v ději nezorientoval, nebo-li, měl jsem v tom pěknej zmatek. Film je odvyprávěn nudně a nenápaditě, animace je předpotopní, takže důvodů proč mě to nebavilo je požehnaně. Film bych doporučil asi tak nikomu.

Dreamgirls (2006)

Nijak zvlášť na muzikály nejsem, ale musím říct, že Dreamgirls mě bavili mnohem víc, než jsem čekal. Zvlášť v porovnání s Moulin Rogue a Chicagem. Tam jsem měl pocit, že herci nehrajou, jen předváděj to, co je jim scénářem a režisérem nakázano. Bez života a s lacinejma emocema. Tentokrát herci opravdu hrajou, všichni do jednoho vytvořili živé postavy a já jsem neměl problém jim to všechno zbaštit. Velká škoda, že se Eddie Murphy zahazuje v přitroublejch komediích, jasně ukázal, že má na mnohem víc – zasloužená Oscarová nominace. U muzikálu jsou vždy důležitý písničky, pokud stojej za prd, stojí za prd celej film. Ovšem písničky a hudební čísla jsou parádní a je jen dobře, že v hlavních rolích hrají (a zpívají) zpěvačky. Většinou je to obráceně – v hlavních rolích zpívají herečky a téměř vždy to není ku prospěchu věci. Škoda první třetiny filmu, trochu zaváněla banálností, pak se to naštěstí rozjelo bez hluchých míst s několika pasážemi doslova strhujícími. Moc dobrej film, hodně silný čtyři hvězdičky.

Drive (2011)

Co na tom šmarja všichni viděj? Pomalu odvyprávěnej film kterýmu čouhá sláma z bot, kterej mě svojí očividnou a lacinou snahou o asi "umění" nebo co, velmi otrávil.

Drive Angry (2011)

Kokotina že by jeden brečel.

Drsňačky (2013)

Humus jak má bejt. O humor jsem v tomhle veledíle v žádným případě nezavadil, zato trapností a idiotskejch a velenesympatickejch postav je tam hromada. Jestli tomuhle někdo říká komedie, tak vážně nevim kam to lidstvo spěje.

Druhá míza (2015)

Docela příjemnej a lehce koukatelnej film. Sice plnej všemožných klišé, ale ani to neva. Největším kladem filmu je, celkem nepřekvapivě, Al Pacino.