Fanny Hillová (2007) (TV film)

Po celou dobu filmu jsem si říkal, co je vlastně za žánr. Nejřív se to tváří jako romanťák, pak jako drama, občas jako košilatá komedie, aby se z toho nakonec vyklubala červená knihovna jak hrom. No ale koukat se na to dalo, přežil jsem bez újmy...

Fanoušci (2009)

Velmi průměrná komedie, která to u mě má za tři hvězdičky proto, že jsem fanda Star Wars. Kdybych byl fanda Star Treku, bylo by to asi o jednu hvězdičku míň. Průměrná oddechovka, která neurazí, ale ani moc nepobaví a velmi brzy se vykouří z hlavy.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

To samý, jako první díl. Je ten druh filmu, kterej baví děcka od šesti do dvanácti let. Ostatní nenároční diváci to asi přežijou bez újmy, ale okamžitě se jim to vykouří z hlavy. Ti náročnější maj z filmu srandu a intelektuálové zběhnou po pěti minutách. Prostě blbina plná nesmyslů, hloupých dialogů, neslané nemastné akce a toporných hereckých výkonů.

Fantom (1996)

Docela se mě to líbilo. Je to celkem zručně zrežírovaná oddechovka se spoustou nesmyslů, ale bavil sem se.

Father of Invention (2010)

Jedna z mnoha neškodných volovin, kterými nás americká kinematografie neustále oblažuje. Takovejhle předvídatelnej a notně hloupej příběh ale amíci natočit většinou uměj, takže ač se jedná vyloženě o oddechovku, která ničím nijak nevybočuje z průměru, koukat se na to dá. I když především díky sympatickýmu hereckýmu obsazení.

Faunův labyrint (2006)

Faunův labyrint předcházela pověst mimořádného filmu, ovšem mě to nechávalo chladným jednak proto, že žánr fantasy není moje krevní skupina a taky proto, že Gullermo del Toro mě nikdy jako režisér nijak zvlášť nepřesvědčil. Vždy se mu dařilo natočit pěkný obrázky, složit z nich napínavý a atmosférou nabitý scény, ale z těch scén se mu už nedařilo slepit adekvátně kvalitní film jako celek. Faunův labyrint je jednoznačně jeho nejlepší film. Je napínavej, pomalu vyprávěnej, plnej kvalitních hereckých výkonů a plnej zvláštní temné poezie. A i ty fantasy scény, který mě nikdy nešly pod nos, tu kupodivu maj svý místo. Asi proto, že realita a fantasy se tu neprolínaj, ale jsou vedle sebe. No a funguje to. Pár nedostatků tam přece jen bylo, třeba podle mě občas zbytečně ostrý scény, nějak mi do toho nesedly. A druhá třetina trochu drhla a tím pádem nudila, takže např. první Oféliino setkání s Faunem ve mně nic nezanechalo. Nicméně posledních 30-40 minut filmu je strhujících, čímž mě del Toro velmi mile překvapil. Celkově se jedná o setsakramentsky dobře odvedenou práci, která dokazuje, že od Guillerma del Tora do budoucnosti můžeme čekat parádní filmy.

Fenomén Gott (2009) (TV film)

Tohle není žádnej dokument, ale bulvární blábol poslepovanej z několika archivních záběrů a několika současných záběrů. Jedno velký divadlo, který TV Nova financovala jen za účelem kšeftu. Karla Gotta mám rád, je to osobnost, profík a slušnej chlap, a takovejhle trapnej dokument ho není hoden a akorát mu škodí.

Fešák Johnny (1989)

Úvodní přepadení klenotnictví (nebo co to bylo, už si nevzpomínám a to jsem to viděl včera) docela ujde, ale pak nastane asi tak půl hodiny strašná nuda. Fešákoj s hnusným ksichtem tam Forest Whitaker onen ksicht předělává a film je v tu dobu totálně o ničem. Pak se to trochu zlepší, ale žádná sláva to není. Jestliže to měl bejt film o pomstě, tak ta pomsta je neslaná, nemastná. Mickey Rourke se filmem potácí jak smrad, charizma má nulový a herecký schopnosti taktéž. S ostatníma hercema je to už lepší, nejvíc mě asi zaujala Ellen Barkinová, která maniakální prostitutku Sunny vystřihla s grácií, ovšem nadabovat ji Lucií Vondráčkovou, to teda byl hodně blbej nápad.

Fido (2006)

Půvabné retro s morbidní poetikou.