Touha po moci (2014)

Příliš chladné, bez emocí. Přitom příběh je to silnej a má co nabídnout, ovšem Susanne Bierová z toho udělala nezajímavé až nudné drama. Čekal jsem, že Jennifer Lawrenceová bude film táhnout a přitom jak Bradley Cooper tak Rhys Ifans předvedli výrazně lepší herecké výkony.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Největším problémem tohohle filmu je scénář. Zápletka je strašně hloupá. Ale když se nad to divák povznese, tak je to jinak vlastně docela zábavnej film. Akce i humor ujdou a herecká sestava je taky kvalitní. Titulní herecká dvojice je sympatická, ovšem jednoznačně nejlepší je Maroš Kramár. Ten by mohl charizmatem zalejvat saharu a pořád by ho měl na rozdávání hromadu. Záporáka si fakt vychutnal. Petr Nárožný sice pobavil, ale to jeho kňourání bylo tentokrát na samé hranici karikatury - ale asi to byl záměr. Hudba, výprava, kostýmy - to vše potěšilo. Karel Janák hloupej příběh odvyprávěl celkem se ctí.

Equalizer (2014)

Mám rád Denzela Washingtona a mám rád i Chloë Grace Moretzovou. Což byl asi největší důvod, proč jsem chtěl film vidět. Výsledek není špatný, ale ani se nejdená o nic světoborného. Denzel předvádí svůj tradiční standard (což je ve všeobecném měřítku vysoký nadstandard) a Chloë to po dvaceti minutách zabalí, což je škoda. Za zmínku ale ještě stojí Marton Csokas, kterej vystřihnul suprovýho záporáka. Film je vyprávěn spíše pozvolna, což mi ale nijak nevadilo protože má atmosféru i napětí a zaujala mě i hudba. I když v akčním závěru (variace na smrtonosnou past) bylo hudby možná až příliš. Režisér Antoine Fuqua už natočil o dost horší kousky než je tento.

Pod zemí (2014)

Prostory ve kterých se film odehrává ve mě vyvolávaj pěknou úzkost už jen tím že jsou. Ocitnout se tam, asi bych se posral strachy. Takže největší emoce ve mě vyvolávala druhá třetina filmu. Ta třetí je už tradiční bubákovina opepřená překvapivě živým La Taupem (kterej je už dva roky po smrti), utonulejma sourozencema, voběšenejma tatíkama a čert ví čím ještě, v čemž má prsty ... no ... čert. Nebo spíše Satan, páč to lépe zní. No volovina, ale to není podstatné. Podstatné je, že film celkem odsejpá, chcípání postav je celkem zábavné (třeba zase ten La Taupe) a párkrát na diváka něco vybafne tak, až by si jeden cvrknul do trioly. No a když jsem si pomalu říkal, že už se asi začnu nudit, tak byl konec, takže jsem se vlastně nenudil. Takže vlastně v pořádku a spokojenost, ale znova to vidět nechci.

Mikulášovy patálie (2009)

Příjemná záležitost. Předlohu neznám takže nemůžu porovnávat, ale z filmu je jasné, že příběhů je k dispozici hromada. Horší je to už s vkladem režiséra, kterej spíše stylizuje než vypráví. Ale i tak je film povětšinou zábavnej a stojí za zhlídnutí. Ale mohlo to bejt o dost lepší.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

O fous horší než dvojka, ale pořád o mnoho lepší, než jednička. Scénář mě vyloženě nebavil. Konfrontace starejch s mladejma mě skoro až urážela - o tom by postradatelní být neměli! Nehledě na to, že postav je ve filmu i tak hromada. A navíc nevyužitých postav (Arnold Schwarzenegger, Jet Li, Dolph Lundgren...). Ale zase záporák je nejlepší ze všech dílů. Mel Gibson velmi překvapil a Stonebankse si řádně vychutnal. Akční scény mě bavily, i když ta závěrečná je strašná debilita. Teda aby bylo jasno, natočená je dobře, ale vymyšlená je blbě: Gibsonova armáda, tanky, vrtulníky, opuštěný budovy plný výbušnin a kupodivu chcípaj jenom záporáci - dyť je to strašná krávovina. Teda krávovina větší, než jsem ochoten zkousnout, asi tak bych to řek. Jo a ve filmu je jen jedna jediná kapka krve - na ksichtu Mela Gibsona, to teda považuju za pěknej průser.

Strážci Galaxie (2014)

Jestli u tohohle filmu něco opravdu funguje, tak je to humor. Je to větší prdel, než kdejaká komedie. Ještě bych vyzdvihl velmi pohodovou atmosféru a herecké obsazení. Bohužel akční scény mě nijak nenadchly a protože jich je ve filmu docela dost, tak tím trpí tempo celého filmu. Triky jsou na úrovni, ale vzhledem k rozpočtu se to dalo čekat.

Lucy (2014)

Další obstojná akční oddechovka z Francie, i když vzhledem ke jménu režiséra bych čekal o něco lepší podívanou. První třetina filmu nemá chybu, to jsem se královsky bavil. Poté pozvolna tempo a zajímavost filmu upadá (poprvé ve chvíli, kdy Lucy telefonuje během operace mámě domů). No a slabších chvilek je od té doby ve filmu několik, což je velká škoda. Co se týká závěru, tak ten jsem nějak nepobral, ale asi jsem na to moc blbej.

Chlapectví (2014)

Koukám jak jsou z toho tady všichni nadšený. No já teda určitě ne. Sledování filmu ve mě pozvolna vyvolávalo čím dál větší nechuť a averzi. Jednak film nemá žádnej děj, což se dalo čekat vzhledem k tomu, že žádnej pořádnej scénář ani neexistoval. Jde pouze a jenom o to, že ňákej nezajímavej kluk roste. Film byl natočen časosběrnou metodou a mě připadá, že právě jenom kvůli tomu film vznikl. Film na mě působí tak, jako by tvůrci vykřikovali jak jsou strašně originální že film natáčeli po dobu dvanácti let a že si z toho maj všichni sednout na prdel. Prdlajs. Já tam totiž nic dalšího (kromě zručnosti režiséra, ale o tom později) pozitivního, nebo dokonce zajímavýho nevidím. Ňákej kluk roste a roste a roste a pak se z něj stane trapnej filosofující pitomec s dementní naušnicí. Ellar Coltrane ještě jako děcko působí přirozeně a neměl jsem s ním problém, bohužel jakmile vyrostl, ukázalo se, že jako herec je uplně k ničemu. Zvlášť tragicky to vyznívá když je na scéně s Ethanem Hawkem a především Patricíí Arquetteovou, která je jednoznačně nejlepší ze všech herců. Celou tuhle nabubřelou šaškárnu ale kupodivu pohromadě drží režie Richarda Linklatera, kterej jako režisér zachránil mnoho z toho, co jako scénárista posral.

Příběh kmotra (2013)

Dějově je film účelovej jak článek z bulváru, z kterýho se člověk nic nedozví. Připomíná mi to "filozofování" ožralů v hospodě - takový to nadávání na všechno, bez snahy situaci řešit. Film působí přesně stejným dojmem - spousta klišé pro diváka tv nova. Na druhou stranu je to režisérem předkládáno v atrtaktivním hávu, kterej mě dost bavil a rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. O to větší je pak zklamání z jednoduchosti příběhu.